Connect with Us

All posts tagged "milo"

Politikë 14:56 - 8 Nentor, 2019

Ish-këshilltari i Berishës, emërohet këshilltar i Metës

Petraq Milo, i cili u propozua disa kohë më parë nga Meta për kryetar të Kontrollit të Lartë të Shtetit, është emëruar tashmë këshilltar i Presidentit....

Opinione 13:11 - 7 Nentor, 2019

“Betejat e Skënderbeut dhe ato të Tendës së Qypit e Grykës së Mezhgoranit”/ Gjekmarkaj: Pse krahasimi i Milos duhet mbajtur gjatë në kujtesë  

Nga Agron Gjekmarkaj Me historianin Paskal Milo mundesh të bësh bisede civile në çdo rast pa rënë dakord ! E tille ishte edhe ajo në emisionin...

Politikë 14:39 - 6 Nentor, 2019

Atentati ndaj prokurorit/ Historiani bën paralajmërimin e frikshëm: Do të dalin detaje tronditëse

Historiani dhe politikani i njohur Paskal Milo ka komentuar sot ngjarjen e rëndë të disa ditë më parë, ku prokurori i Durrësit, Arian Ndoja dhe dy...

Politikë 11:47 - 4 Shtator, 2019

Kreu i KLSH-së/ Komisioni i Ekonomisë rrëzon propozimin e Metës

Komisioni i Ekonomisë ka rrëzuar sot propozimin e presidentit Ilir Meta për kreun e KLSH-së. Mësohet se Komisioni i Ekonomisë, ka rrëzuar me 4 vota pro...

Aktualitet 13:32 - 18 Korrik, 2019

Ekskluzive/ Socialistët rrëzojnë emrin e propozuar nga Meta për kreun e KLSH-së

Presidenti Ilir Meta ditën e djeshme ka propozuar për kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit, profesor Petraq Milon. Milo është kandidati i tretë që propozohet...

Aktualitet 13:53 - 17 Korrik, 2019

Rikthehet marrëveshja Rama-Basha/ Futet në lojë edhe Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka propozuar sot ish-këshilltarin e Sali Berishës, Petraq Milon, për të pasuar Bujar Leskajn në krye të KLSH-së. Pas rrëzimit të dy kandidaturave...

Aktualitet 13:19 - 17 Korrik, 2019

Propozimi i Metës për KLSH/ Kulluri thirrje deputetëve të opozitës

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri, pas propozimit të presidentit Ilir Meta për kreun e KLSH-së, i ka drejtuar një apel deputetëve të opozitës...

Aktualitet 14:12 - 25 Maj, 2017

Paskal Milo një gënjeshtër elektorale

Në zgjedhjet e 2013 referuar rezultatit zyrtar të KQZ, partia Demokracia Sociale e Paskal Milos ka marrë 11.891 vota në rang vendi, nga të cilat 2.388...

Aktualitet 10:22 - 25 Maj, 2017

Aleati braktis Ramën/PDS i kalon votat LSI

Aleati i kryeministrit, Edi Rama në takimin që zhvilloi ditën e sotme me kreun e LSI, Petrit Vasili vendosi që të nënëshkruajë një marrëveshje me këtë...

Kryesore 12:47 - 7 Qershor, 2015

Milo në Kamëz: Të falen kamatvonesat për energjinë, papunësia nuk luftohet me fjalime

Kryetari i Partisë Demokracia Sociale Paskal Milo ka zhvilluar takimin elektoral për zgjedhjet vendore të 21qershorit në Kamëz, ku i ka bërë thirje qeverisë për faljen e kamatvonesave të energjisë...

Aktualitet 11:56 - 21 Prill, 2015

Zgjedhjet lokale, PS arrin marrëveshjen me PDS e Paskal Milos

Zgjedhjet lokale po afron dhe forcat politike përveç zgjedhjes së kandidatëve, janë duke mbyllur edhe negociatat për koalicion. Partia socialiste ka arritur marrëveshjen me PDS e...

Aktualitet 09:56 - 2 Prill, 2015

Zgjedhjet vendore/ Balla i ofron zv.ministër Milos

Partia Demokracia Sociale bëhet pjesë e qeverisjes. Koordinatori i kryeministrit për funksionimin e Aleancës për Shqipërinë Evropiane, Taulant Balla është takuar dje me kryetarin e PDS-së,...