Connect with Us

All posts tagged "militante"

Politikë 13:28 - 8 Shkurt, 2020

Basha vijon serialin e telenoveles turke/ Rishfaqet “gjyshja” militante

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha vijon serialin e tij të telenovelës turke. Javën që lamë pas, Basha ka regjistruar disa nga seritë e kësaj...

Politikë 17:01 - 6 Shkurt, 2020

Basha përpjekje të dëshpëruar për vëmendje/ Detyron militantët ta ndjekin live në Facebook

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka paralajmëruar sot se do të dalë në një bashkëbisedim live në profilin e tij personal në Facebook, kinse për të...

Politikë 19:04 - 16 Janar, 2020

Luli e dredh pas “kryqëzimit” që i bënë militantët

Janë bërë gati 48 orë dhe ndoshta diçka më shumë nga koha kur Lulzim Basha çoi ekipin e tij të ulej me Damian Gjiknurin në Komisionin...

lulzim basha ne universitetin e vlores
Aktualitet 18:20 - 9 Shkurt, 2019

Mësuesit militantë/ Basha pranon fajin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po zhvillon një takim me studentët dhe pedagogët e Universitetit të Vlorës. Ai foli rreth problemeve që po has arsimi...

Aktualitet 21:49 - 8 Maj, 2018

Deklarata e fortë e Berishës: Ish-sigurimsat dhe militantët e PS në krye të SHISH

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka shpërthyer në akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama, lidhur me emërimet në krye të drejtorive rajonale të Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Aktualitet 12:08 - 26 Tetor, 2017

Militantët e Metës braktisin LSI/ Deklarohen si anëtarë të PS

Militantët e Lëvizjes Socialiste për Integrim në administratën shtetërore kanë filluar të ndryshojnë taktikë për ti shpëtuar largimit nga puna, pas paralajmërimit të Partisë Socialiste dhe...

Aktualitet 17:41 - 19 Tetor, 2017

Militantët socialistë rrethojnë shtëpinë e Saimir Tahirit

Për rreth një orë janë mbledhur pranë banesës, antarë dhe simpatizantë të Saimir Tahirit në mbështetje solidariteti dhe proteste ndaj akuzave të rënda të adresuara atij....

Aktualitet 11:06 - 25 Korrik, 2017

Arrestohet kandidati për deputet i LSI-së në Tiranë/ “Shpërbleu” me paga 40 militantë

Policia ka arrestuar kandidatin për deputet të LSI-së në Tiranë, Agron Xhafa. Burimet zyrtare bëjnë me dije se Xhafa është ndaluar pasi akuzohet se ka shpërdoruar...

Aktualitet 14:16 - 12 Korrik, 2017

Lulzim Basha apo kunati i tij, kush i helmoi militantët e PD?!

Prokuroria dje më në fund së bashku me ekspertët ka dhënë versionin zyrtar, të asaj që mund të quhet incident apo djegie e qëllimshme e një...

Aktualitet 08:54 - 4 Tetor, 2016

MAS vë nën tutelë bordet e Universiteteve/ Autonomia në rrezik

Ngritja e Bordeve të Universiteteve duhet të ishte ngritur tashmë, sipas ligjit të ri për arsimin e lartë. Roli i tyre është shumë të rëndësishëm për...

Aktualitet 18:52 - 28 Maj, 2016

Siri, sulmet amerikane vrasin mbi 100 militantë të ISIS

Sulmet ajrore amerikane dhe zjarri i artilerisë turke kanë vrarë 104 militantë islamistë në veri të Sirisë, sipas një raporti të agjencisë shtetërore turke të lajmeve....

Bota 16:30 - 19 Shtator, 2015

Siri: Militantët ekzekutuan 56 ushtarë

Raportohet se kryengritësit islamikë i kanë vrarë 56 ushtarë të Sirisë me ekzekutim masiv, në një bazë ajrore që e kanë okupuar, thotë Observatori Sirian për...

Aktualitet 07:33 - 24 Qershor, 2015

Përleshje mes militantëve në Malësinë e Madhe

Procesi i numërimit të votave në Malësinë e Madhe, është ndërprerë për shkak të përleshjeve mes militantëve të partive politike. Bëhet e ditur se përleshja fizike...

Bota 18:31 - 29 Maj, 2015

Shteti Islamik merr në kontroll aeroportin e Sirtes në Libi

Shteti Islamik në Libi thotë se ka marrë nën kontroll aeroportin e qytetit të Sirtes, ndërsa grupi vijon të avancojë në këtë vend. Lajmi u njoftua...

Uncategorized 16:50 - 17 Maj, 2015

Shteti Islamik nxirret jashtë rrënojave të Palmirës në Siri

Militantët e Shtetit Islamik janë nxjerrë jashtë nga qyteti antic I Palmirës në Siri, konfirmuan zyrtarët dhe grupet e monitorimit. Militantët kishin zënë pjesë të qytetit...

Bota 14:58 - 9 Maj, 2015

Irak, revolt në burg, arratisen 50 militantë të ISIS

Të paktën 30 të burgosur dhe shjetë roje kanë humbur jetën në një kryengritje të të burgosurve në Irak. Ministria e Brendshme e vendit sqaroi se...

Bota 16:44 - 22 Mars, 2015

Siri/Rrëzohet helikopteri, 4 persona në duart e kryengritësve

Një helikopter I trupave qeveritare në Siri është rrëzuar në një zonë të kontrolluar nga kryengritësit në veriperëndim të vendit, thanë aktivistët. Helikopteri u rrëzua në...