Connect with Us

All posts tagged "miliona"

hapet fushata e ps ne lezhe
Denoncim 17:34 - 7 Maj, 2020

Miliona lekë për mjete dhe makineri/ Bashkia e Lezhës shpall fituesin e tenderit pa garë

Bashkia e Lezhës ka shpallur së fundmi (27.04.2020) fituesin e tenderit formal, për blerjen e mjeteve dhe dhe makinerive në nevojë të Bashkisë. Kompania fituese, dhe...

Politikë 23:09 - 23 Prill, 2020

Berisha denoncon aferën/ “Klodian Zoto merr milionat çdo muaj, i ndan me Ramën dhe Ahmetajn”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një denoncim të fortë për Klodian Zoton e inceneratorëve mbrëmjen e sotme. Berisha tha se qeveria po paguan me miliona euro...

Vetingu 13:44 - 13 Nentor, 2019

Nga dyqani tek bizneset/ Si i bëri milionat gjyqtarja, Alkelina Gazidede 

Vettingu punën më të madhe, duket se e ka me gjyqtarët e Apelit. Njerëzit që paguhen me taksat tona për të bërë drejtësi, vetëm me paga...

Aktualitet 10:40 - 14 Korrik, 2019

“Të kisha blerë klikime, kisha pasur miliona”/ Këngëtari shqiptar “ekspozon” të vërtetën e koncerteve

Prej vitesh në mediat rozë është diskutuar për blerjet e klikimeve dhe se si i “mbushin” koncertet këngetarë që nuk njihen aq mirë nga publiku.  Por...

Kuriozitete 13:40 - 3 Maj, 2019

“Do të zhdukte miliona njerëz”/NASA jep lajmin e mirë për meteorin e frikshëm

Asteroidi 340 metra i gjerë, që quhet Apophis do të fluturojë më 13 prill 2029 dhe do t’i kalojë planetit shumë afër dhe miliarda njerëz do...

diete- kater kg ne kater dite
Life Style 17:25 - 4 Prill, 2019

E pabesueshme/Këto dieta po vrasin miliona njerëz

Revista “The Lancet” ka treguar se sipas nje studimi,ushqimi po çon para kohe në varr plot 11 milionë vetë.Nga 11 milionë vdekjet e lidhura me ushqimin,...

eluisa spiropali milionat e doganave
Aktualitet 18:54 - 17 Shkurt, 2019

Akuza e fortë/ Spiropalit po i tunden si pranga milionat e doganave

Kreu i FRPD-së Belind Këlliçi ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale  pas deklaratës së ministres Elisa Spiropali e cila shkruante se Lulzim...

Aktualitet 14:59 - 30 Dhjetor, 2018

2018/ “Vit i tmerrshëm” për miliona fëmijë në botë

UNICEF, Organizata e OKB për Fëmijët e kthen me tmerr vështrimin nga viti 2018.Njerëzimi nuk ia ka dalë as këtë vit të mbrojë fëmijët në vatrat...

Kryesore Show Biz 16:40 - 4 Dhjetor, 2018

Njihuni me 7-vjeçarin që ka fituar 22 mln USD nga YouTube

Një djalë 7-vjeçar, i cili prezanton e flet për lodrat e tij, renditet i pari në “yjet” e YouTube, duke fituar plot 22 mln dollarë. Sipas...

Aktualitet 19:14 - 13 Nentor, 2018

Video-Fiks Fare paralajmëron skandalin/ Si humbi qytetarja 70 milion lekë për faj të Hipotekës

Mbrëmjen e sotme në emisionin Fiks-Fare do të transmetohet një tjetër skandal. Këtë herë në skandal është e përfshirë hipoteka. Dy moderatorët e këtij emisioni, Devis...

Life Style 13:53 - 6 Nentor, 2018

“Kurrë nuk duhet të dorëzohesh”, video që është parë nga miliona persona

Asnjëherë nuk duhet të dorëzohesh! Ky është mesazhi që jep kjo video e publikuar në rrjet dhe që është bërë virale në internet. Ajo është filmuar...

Kuriozitete 14:53 - 16 Tetor, 2018

Milionat që u fituan nga 10 proçeset gjyqësore më të çuditshme në histori

1. Hedh në gjyq Michael Jordan se i ngjan Allen Heckard hodhi në gjyq Michael Jordan në korrik 2006 me pretendimin se kishte kaluar traumë emocionale...

Aktualitet 14:05 - 27 Shtator, 2018

I dha kunatit të tij 100 milionë lekë/ Basha sulmon biznesmenin e njohur

Partia Socialiste me anën e deputetes Elisa Spiropalit, ka sulmuar kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën duke u shprehur se kunati i tij ka përfituar shumën...

Aktualitet 09:16 - 15 Gusht, 2018

Nga demokratët tek socialistët/ Ja deputetët që marrin miliona nga qeratë

Deputetët e Parlamentit të Shqipërisë gjenerojnë miliona lekë të ardhura nga qeratë. Gazeta prej disa ditësh ka treguar detaje nga pasuria e tyre, ku ka emra...

Life Style 22:40 - 8 Prill, 2018

Merr 30 milionë dëmshpërblim pasi pudra e bebes i shkaktoi kancer

Një njeri që pretendonte  se pluhuri i foshnjës i dha atij kancerin, ka marrë 30 milione dollarë dëmshpërblim. Stephen Lanzo, 46 vjeçar , paditi Johnson &...

Kryesore Show Biz 22:50 - 12 Mars, 2018

Një çantë vlen sa një shtëpi/ Njihuni me pasurinë e vërtetë të Kylie Jenner

Është milioneria më e madhe e klanit Kardashian-Jenner. Bëhet fjalë për 20-vjeçaren Kylie Jenner, e cila këtë të dielë ka publikuar një pjesë të vogël të...

Aktualitet 23:00 - 26 Janar, 2018

Vejusha e themeluesit të Play Boy nxjerr në shitje vilën

Me vdekjen e Hugh Hefner, Crystal ngeli e ve dhe me shumë miliona në xhep. Ajo trashëgoi nga burri i saj i vdekur shtëpinë që vlen...

Aktualitet 22:40 - 23 Janar, 2018

Netflix humb miliona dollarë për shkak të Kevin Spacey

Netflix ka humbur dhjetëra e miliona dollarë për shkak të Kevin Spacey. Rrjeti tha se kishte marrë një faturë të papritur prej 39 milionë dollarësh për...

Aktualitet 14:10 - 13 Dhjetor, 2017

Rrëfehet këngëtari shqiptar: “Fati i fillestarit më bëri të fitoj miliona në Las Vegas”

Këngëtari Devis Xherahu ishte sot në emisionin “Kush vjen për drekë”, në Tv Klan nga ku sprovoi veten në kuzhinë. Xherahu tha se për të është...

Aktualitet 23:00 - 6 Dhjetor, 2017

Foto/ Aktorja e njohur merr si dhuratë një vilë 52 milonë dollarëshe

Aktorja e famshme Nicole Kidman, së fundmi, ka marrë dhuratë nga bashkëshorti i saj, këngëtari Keith Urban, një vilë që kushton 52 milionë dollarë. Kjo vilë më...

Aktualitet 23:40 - 27 Tetor, 2017

Kylie Jenner blen një shtëpi më të madhe/ Harxhon 5 milion për rehatinë e fëmijës

Ajo raportohet se është në pritje të fëmijës së saj të parë me këngëtarin Travis Scott. Dhe Kylie Jenner mesa duket do jetë një super mama,...

Aktualitet 13:32 - 7 Korrik, 2017

“Gabi” rikthehet në modë/Si po qarkullon miliona tregu i veshjeve të përdorura

Si kërpudhat pas shiut, dyqanet e rrobave të përdorura po lulëzojnë në Tiranë prej disa kohësh. Të dhënat e INSTAT tregojnë për një rritje të fortë...

Aktualitet 11:53 - 7 Mars, 2017

Bankat fituan miliona mbi kurrizin e kosovarëve të varfër

TREGU PROFITABIL BANKAR DHE INDIFERENCA E BQK-SË Shumica e bankave me kapital të huaj Ekspertë të ekonomisë dhe përfaqësues të shoqatave të bizneseve kanë bërë akuza...