Connect with Us

All posts tagged "miliona euro"

Politikë 16:16 - 20 Maj, 2020

Video/ Luan Baçi denoncon ndotjen e lumit Gjanica: Në vend të peshqve të Subashit lundron nafta

Kreu i Degës së Partisë Demokratike në Fier, Luan Baçi, denoncon ndotjen e lumit Gjanica. Teksa ka postuar edhe disa video në rrjetet sociale, Baçi shkruan...

Denoncim 19:06 - 7 Maj, 2020

Foto ekskluzive/ Rruga Qukës-Qafë Plloçë, segmenti i lënë në mëshirë të fatit, nuk mbaron prej një dekade

Rruga Qukës–Qafë Plloçë, i konsideruar si një nga segmentet më të rëndësishme të Juglindjes që do të bënte të mundur shkurtimin e një distance të konsiderueshme...

Politikë 16:47 - 30 Prill, 2020

Nga Bieta Sulo, Mira Kazhani tek Elona Meço/ Konçesionet 200 milionë euro dhe blerja e medias

Sot në mesditë, në rrjet filloi të qarkullojë një foto mbi një listë pagesë në Ujësjellësin e Tiranës, ku shfaqeshin emra, midis tyre moderatorja e emisionit...

Vetingu 10:56 - 31 Tetor, 2019

Heshten hetimet ndaj gjyqtarit/ Markelian Kuqo radhit milliona euro patundshmëri

Në muajin shkurt të këtij viti drejtuesja e Ministrisë së Drejtësisë Etilda Gjonaj, kërkoi hetim për gjyqtarin e Korçës, Markelian Kuqo. Shkak për këtë kërkesë ishte...

Aktualitet 18:27 - 31 Gusht, 2018

Drogë dhe miliona euro/ Në pranga dy vëllezër

Policia italiane ka vënë në pranga dy shqiptarë në Milano, pasi janë kapur me drogë dhe një sasi parash që dyshohet se janë përfituar nga aktivitete...

Aktualitet 19:00 - 2 Gusht, 2018

Ja kush janë deputetët që udhëtuan më së shumti duke harxhuar mijëra euro

Mungojnë shpesh në seanca, por kur vjen puna për udhëtime jashtë vendit janë të parët. Edhe në këtë legjislaturë, udhëtimet zyrtare të deputetëve të Kuvendit të...

Aktualitet 19:06 - 23 Korrik, 2018

“Adriatik Llalla, nga buka e misrit me dhallë te pasuritë miliona euro”

Pas sekuestrimit të disa prej pasurive të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, i cili është nën hetim për pastrim parash, ka reaguar gazetari Bledi Mane. Në një postim...

Aktualitet 22:12 - 26 Qershor, 2018

“Toyota Yaris” me 3.4 milionë euro/ Flet shqiptari që u bëri dokumentet

Report Tv zbardh të tjera detaje nga 3.4 milionë eurot e sekuestruara në Portin e Durrësit, të cilat ishin fshehur në dy automjete “Toyota Yaris”. Një ditë më parë Report...

nard ndoka ultimatum edi rames
Aktualitet 16:57 - 26 Qershor, 2018

Kapja e milionave në Durrës/ Nard Ndoka zbardh skenarin e opozitës

Kreu i i PDK-së, njëkohësisht aleati i Lulzim Bashës, Nard Ndoka i ftuar në emisionin “45 Minuta” në “Report TV” ka komentuar aktualitetin politik të ditëve...

Aktualitet 19:08 - 25 Qershor, 2018

Sekuestrimi i miliona eurove/ “Shpërthen” deputeti socialist

Pas sekuestrimit të 3.4 milionëve euro në Portin e Durrësit mbrëmjen e djeshme, ku akuzohet kreu i grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla si garant i...

Aktualitet 18:08 - 25 Qershor, 2018

Miliona euro të sekuestruara/ Lubonja: Kam frikë se …

Analisti Fatos Lubonja në një lidhje me “Skype” për rubrikën “Opinion” të televizionit News 24, teksa ka komentuar aktualitetin në vend, është ndalur edhe tek ngarkesa...

Aktualitet 18:03 - 25 Qershor, 2018

Zbulohet destinacioni i milionave të kapura në Durrës

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj në një deklaratë për shtyp ka folur për 3.4 milionë euro, ose 5 milionë lekëve të kapura mbrëmjen e djeshme...

Aktualitet 19:35 - 31 Maj, 2018

Miliona euro për pagat dhe luksin e deputetëve

Për vetëm katër muajt e funsit të vitit 2017, nga shtatori në janar, deputetët kanë marrë mbi 1.3 milion euro paga dhe mëditje, kanë shpenzuar 30...

Aktualitet 19:22 - 7 Prill, 2018

“Gulenistët”, thellohen hetimet zbulohen miliona euro nëpër bankat turke dhe kosovare

Janë zbuluar të dhena të reja në lidhje me 6 “gulenistët” e arrestuar me operacionin e Agjencisë turke të Inteligjencës (MIT) në bashkëpunim me inteligjencën kosovare...

Kronika 11:09 - 8 Mars, 2018

Evropa në alarm/ Miliona euro drogë shqiptare bllokohen çdo ditë

Trafiku i drogës nga Shqipëria po mbyt Evropën. Janë statistikat ato që konfirmojnë një fakt të tillë. Përditë kapen shqiptarë me drogë në Itali, Greqi, Angli...

Aktualitet 11:04 - 16 Gusht, 2017

Punimet e papërfunduara në rrugën e Kombit rrezikojnë të rrisin koston e koncesionit me miliona euro

Aplikimi i pagesës për udhëtimin në rrugën e Kombit, si rezultat i dhënies së saj me koncesion, do të vonohet më shumë se parashikimet për shkak...