Connect with Us

All posts tagged "miliarderet"

Bota 18:03 - 23 Prill, 2020

SHBA, koronavirusi pasuron miliarderët

Pasuria e miliarderëve të Amerikës, duke përfshirë themeluesin e kompanisë Amazon.com Jeff Bezos dhe atë të firmës Tesla Inc. Elon Musk, u rrit gati 10 për...

Blog 09:55 - 9 Tetor, 2019

Bunkerët e miliarderëve/ Si po përgatitet një përqind e popullsisë për fundin e botës

Nëse thua “bunkeri i fundjavës”, shumica e njerëzve do ta imagjinonin një dhomë të mbushur me çanta dhe gjëra të konservuara. Kërcënimi nga asgjësimi global, mund...

Opinione 22:02 - 23 Gusht, 2019

Nga Klodian Tomorri/ Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve duke ndotur bregun e Jonit!!!

Jahti 400 milione dollaresh i Emirit të Katarit Tamim bin Hamad Al Thani, qe u ankorua sot ne Sarande e ka kapacitetin e serbatorit 1.2 milione...

Aktualitet 17:30 - 30 Dhjetor, 2017

Kush janë 3 njerëzit që u pasuruan gjatë 2017-s?

Rëndomë thuhet se “paraja ndjek të njëjtën rrugë” ose “paraja shkon te paraja”. Këto thënie kanë gjetur vërtetësi te fakti se njerëzit më të pasur në...

Kryesore Show Biz 23:15 - 1 Gusht, 2017

Gratë e meshkujve më të pasur në botë

Paratë nuk janë gjithçka dhe këtë e tregojnë fare mirë thjeshtësia dhe sharmi i grave të meshkujve më të pasur në botë. Shumica e njerëzve mund...

Aktualitet 22:30 - 26 Mars, 2017

Foto-Lajm/10 qytetet me numrin më të madh të miliarderëve

Tanimë ju kemi njoftuar se, në listën e sivjetme të “Forbes”-it, gjenden 2,043 miliarderë, të cilët jetojnë në 71 shtete dhe territore. Tani do t’jua paraqesim...