Connect with Us

All posts tagged "miliarder"

Në depresion nga karantina/ Vetëvritet miliarderi, hidhet nga kati i 27
Showbizz 11:50 - 23 Qershor, 2020

Në depresion nga karantina/ Vetëvritet multimilioneri, hidhet nga kati i 27

Trashëgimtari i pasurive të patundshme, multimilioneri, kineasti dhe filantropi Steve Bing, është vetëvrarë.  Steve i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga kati i 27...

Showbizz 15:43 - 15 Maj, 2020

“Njeriu më koprrac që kam njohur”/ Ish truproja i miliarderit tregon për rregullat qesharake: Nuk do të punoja më kurrë me të

Reperi me famë botërore Kaney West, pak kohë më parë iu shtua listës së miliarderëve sipas Forbes.  Së fundi një deklaratë e ish truprojës së tij...

Lajme 23:18 - 13 Janar, 2020

Në lidhje me miliarderin iranian?/ Agnesa Vuthaj thyen heshtjen: S’e kam fshehur asnjëherë

Modelja shqiptare Agnesa Vuthaj është përfolur në media për një lidhje dashurie me miliarderin indian Chetan Sandesara, i cili kërkohet në të gjithë botën për mashtrim...

gjykata e krimeve te renda ne tirane
Kronika 15:57 - 29 Korrik, 2019

Shpenzime marramendëse për fëmijët/ Zbulohet një tjetër miliarder tek Krimet e Rënda

Gjyqtari i Apelit pranë Krimeve të Rënda, Gjovalin Përnoca do të dalë nesër pas Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Trupa gjykuese që është marrë me rivlerësimin...

Aktualitet 17:37 - 24 Maj, 2019

U përfolën për një lidhje/ Fjolla Morina “fëlliq” miliarderin iranian në mes të emisionit

Këngëtarja Fjolla Morina është përfolur shumë për jetën e saj personale. Para pak kohësh një foto ku shfaqej me miliarderin iranian Sasha Sobhani, bëri që të...

Aktualitet 12:53 - 21 Maj, 2019

Nga i varfër në miliarder/ Punëtori zbulon papritur se ishte djali i aristokratit

Nëpër filma jemi mësuar të shohim se si një person nga i varfër kthehet në të pasur por këtë herë kjo ka ndodhur në jetën reale....

Kuriozitete 15:54 - 20 Maj, 2019

Miliarderi me “zemër të madhe”/ Paguan detyrimet për 400 studentë

Një nga miliarderët më të mëdhenj në botë Robert Smith ka marrë përsipër të paguajë detyrimet studentore për 400 studentë. Robert Smith është njeriu më i...

Aktualitet 16:43 - 13 Maj, 2019

“Dështakë”/ Modelja reagon ashpër ndaj gazetarëve

Raporti mes Morena Tarakut dhe milarderit iranian Sasha Sobhani u komentua gjatë nëpër media. Pas ndarjes nga këngëtarja miliarderi është parë nën shoqërinë e modeles Vildane...

Aktualitet 12:27 - 30 Prill, 2019

Ngacmime seksuale në punë/Miliarderi grek i detyruar të paguajë ‘gjobën’ 11 milionë dollarëshe

Alkiviades David sipërmarrësi miliarder grek biznesi i të cilit zotëron fabrikat e shisheve të Coca-Colës, është i detyruar të paguajë 11 milionë dollarë në gjyq për...

Aktualitet 13:48 - 26 Prill, 2019

“Nuk mund ta kuptoj”/Miliarderi i ASOS thyen heshtjen pas humbjes se 3 femijeve

Pronari miliarder i Asos Anders Holch Povlsen konfirmoi pak ditë më parë se i biri Alfred dhe vajzat Alma dhe Agnes u vranë në sulmet terroriste...

Aktualitet 14:00 - 22 Prill, 2019

Tragjedia në Sri Lanka/Miliarderi i ASOS humb tre fëmijët e tij

Numri i të vdekurve në sulmet e Sri Lanka është tani në 290, pas një serie shpërthimesh në kishat dhe hotelet luksoze ditën e dielë.Pjesa më...

Aktualitet 10:18 - 16 Prill, 2019

Pas tragjedisë/Miliarderi francez dhuron 100 milionë euro për rindërtimin e Notre Dame de Paris

Mbrëmjen e kaluar fatkeqësisht u shkrumbua ndërtesa 850-vjeçare dhe një prej thesareve kulturore të Francës  e cila për vite me radhë është vizituar nga miliona turistë...

Life Style 14:10 - 6 Prill, 2019

Miliarderit i ndodh “gjëma”/Humb 1 miliard dollarë për 2 minuta

Biznesmeni Elon Musk ka lindur lindur më 28 qershor, 1971. Ai është një manjat biznesi, investitor, inxhinier, dhe shpikës amerikano-kanadez i lindur në Afrikën e Jugut.Ai...

Life Style 13:25 - 16 Mars, 2019

Donacioni më i madh në vend/Miliarderi dhuron 6 miliardë euro

Miliarderi, Azim Premji është drejtuesi i “Wipro”, një kompani teknologjike e cila ofron teknologji informacioni, konsultime dhe shërbime të tjera për bizneset dhe si njeriu i...

Kryesore Show Biz 15:25 - 11 Mars, 2019

Angelina Jolie e lidhur me një miliarder? Aktorja zbulon të vërtetën

Para pak kohësh në median rozë qarkulloi  lajmi se aktorja e njohur Angelina Jolie është duke njohur dikë tjetër, tashmë që martesa e saj me aktorin...

Kryesore Show Biz 13:25 - 10 Mars, 2019

Fejohet Jennifer Lopez/Miliarderi i dhuron unazën 1 milion dollarëshe

“Ajo tha po” shkruante Rodriguez- i teksa në fotografi shfaqeshin duart e tyre dhe një super mega unazë në gishtin e 50- vjeçares. Nga ana e...

Aktualitet 20:15 - 8 Mars, 2019

Tragjike/Miliarderi humb jetën pas proçedurës për zmadhimin e…

Një miliarder i biznesit të diamanteve ka ndërruar jetë, pasi pësoi një infarkt gjatë proçedurës për zmadhimin e penisit, në një klinikë private në Paris. Ehud...

berisha e mori kamarier e beri miliarder
Aktualitet 22:53 - 5 Mars, 2019

Maliqi shpërthen ndaj Bashës/ “Berisha e mori kamarier dhe e bëri miliarder”

Gjatë debatit në emisionin “Top Show”, Lefter Maliqi i cili ditën e djeshme pranoi mandatin e deputetit iu përgjigj moderatorit Besart Kadia i cili u shpreh...

Kryesore Show Biz 11:10 - 5 Mars, 2019

Pasi u ndanë dhe ajo e quajti gay, miliarderi iranian flet për herë të parë për Morena Tarakun

Lidhja e Morena Tarakut me miliarderin  iranian Sasha Sobhani, përfundoi kur kishte vetëm pak kohë që ishte bërë publike. Pak pas ndarjes bukuroshja shqiptare bëri disa...

Aktualitet 20:00 - 17 Shkurt, 2019

Ky është miliarderi që e kaloi Shën Valentinin me gruan dhe të dashurat

Ndërkohë që ju mund ta keni festuar Shën Valentinin me shpirtin tuaj binjak, Travers Beynon e festoi me shpirtrat e tij. Sepse një, nuk është mjaftueshëm për të....

sokol hysenaj
Aktualitet 11:50 - 6 Shkurt, 2019

I preferuari miliarder i Elisabeta Imerajt/ Çfarë ndodhi me hetimet ndaj Sokol Hysenajt?

Gjyqtarët dhe prokurorët funksionojnë si koorporata biznesi. Sipas deklaratave të pasurisë në ILDKPKI, pjesa më e madhe e tyre gjenerojnë të ardhura të konsiderueshme vjetore në...

kryeministri urren emigrantet
Aktualitet 19:59 - 5 Shkurt, 2019

E rrallë/ Kryeministri miliarder urren emigrantët

Kryeministri çek dhe miliarderi Andrej Babis prej vitesh përdor parulla kundër migrantëve. Por në firmat e tij punojnë shumë punëtorë të huaj, që kanë hyrë në...

Aktualitet 11:17 - 8 Dhjetor, 2018

16 vjeçari miliarder tregon shtëpinë luksoze/Kopësht zoologjik dhe këpucë 1 milionë dollarëshe

Ai mund të jetë vetëm 16 vjeç, por Rashed Saif Belhasa, i cili njihet me emrin “Moneykick” në “Instagram”, mburret me 1.5 milionë ndjekësit e tij....