Connect with Us

All posts tagged "milan"

Aktualitet 15:30 - 15 Gusht, 2018

Lajmi i fundit/ Milani nuk do të luajë ndeshjen e parë këtë fundjavë në Serie A?

Milani rrezikon të mos ta luajë këtë fundjavë, siç ishte parashikuar ndeshjen në Genoa ndaj vendasve për shkak të tragjedisë që ndodhi dje. Sipas SportMediaset, Genoa...

Aktualitet 14:55 - 15 Gusht, 2018

Zbulohet gënjeshtra e Leonardos/ Ai nuk ka kontaktuar me yllin e madh

Prej kohësh mediat italiane kanë thënë se Thiago Silva mund të rikthehet te Milani. Kur Leonardo u pyet për këtë çështje , ai nuk e mohoi,...

Aktualitet 10:48 - 15 Gusht, 2018

Shkëlqeu në Botëror/ Milani arrinë marrëveshjen për transferimin e tij

Leonardo vazhdon të punojë intesivisht për të përforcuar ekipin. Ideja më e fundit është uruguajani i Genoa-s, Diego Laxalt, që shkëlqeu me kombëtaren e tij në...

Aktualitet 09:45 - 15 Gusht, 2018

Yllin që e do Milani/ Do e transferojë Liverpooli

Adrien Rabiot duket se po kalon ditët e fundit në Paris. Ai dhe drejtuesit e PSG-së nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët për rinovimin e kontratës....

Aktualitet 12:39 - 14 Gusht, 2018

Iku nga Milani shoku i ngushtë që luajti 10-të vite me të/ A do të largohet edhe ai tani?

Ylli i ri i Milanit, Patrick Cutrone është shumë i mërzitur pas largimit të Manuele Locatelli drejt Sassuolos. Ata dy kanë qenë shokë të ngushtë që...

Aktualitet 10:59 - 14 Gusht, 2018

Ky është transferimi i rradhës për Milanin/ Blerja e katërt e Leonardos

Pasi transferoi Higuain, Caldara, Bakayoko, Leonardo ka gati përforcimin e rradhës për Milanin. Samu Castillejo është gati të bëhet blerja e katërt , që nga koha...

Aktualitet 09:22 - 14 Gusht, 2018

U largua nga Milani/ Përlotë tifozët me këtë dedikim

Manuele Locatelli zyrtarisht u largua nga Milani për te Sassuolo. Mesfushori 20-vjeçar duke qenë se nuk e kishte të sigurtë një vend në formacion, zgjodhi të...

Aktualitet 13:14 - 12 Gusht, 2018

Lajmi i fundit/ Ylli i madh zbarkon në Milanello

Tashmë është përfundimtare. Skuadra italiane thuhet se ka arritur marrëveshje me Chelsean për transferimin e mesfushorit francez, Tiemoue Bakayokos. Milani do e huazojë yllin francez për...

Aktualitet 12:34 - 12 Gusht, 2018

Zyrtare/ Milan arrinë marrëveshje me super sulmuesin

Milani rinovon kontratën me bomberin e ri, Patrick Cutrone. Me kontarëtn e re ai do të qëndrojë te Milani deri në vitin 2023.   Në 29...

Aktualitet 09:49 - 12 Gusht, 2018

Çfarë po ndodh? Milani ka një urim special për Balotellin

Mario Balotelli ka sot ditlindjen dhe mbush 28 vjeç. Mes urimeve të shumta nuk ka munguar as ai i Milanit. “Hej Mario Balotelli. Urime ditëlindjen! Kalo...

Aktualitet 09:32 - 12 Gusht, 2018

Shpërthen Gattuso/ Ky është mesazhi i tij për Higuain dhe futbollistët e tjerë të Milanit

Gennaro Gattuso nuk ka mbetur shumë i kënaqur me djemtë e Milanit pas humbjes 3-1 ndaj Realit mbrëmë, e vlefshme per trofeun ‘Santiago Bernabeu’. Ai ka...

Aktualitet 18:18 - 10 Gusht, 2018

Suso e kërcënon Milanin/ Ose ndodh kjo gjë ose iki te Roma

Marrëdhënia Suso- Milan duket drejt fundit. Anësori spanjoll e ka klauzolën 40 milionë euro, por që kërkon rritje page që të qëndroj. Roma është e gatshme...

Aktualitet 17:59 - 10 Gusht, 2018

Iku Kalinic/ Tani Milan largon lojtarin tjetër për 38 milionë euro

Leonardo dhe Maldini, dy drejtuesit e rinj të Milanit, duken mjaft aktivë këto ditë të fundit të merkatos. Përveç lojtarëve që duan të transferojnë, ata po...

Aktualitet 17:28 - 10 Gusht, 2018

Leonardo qetëson tifozët e Milanit/ Ai nuk largohet

Milani po mendon të afrojë futbollistë cilësorë dhe jo të largojë ata që ka të tillë. Njëri prej tyre është dhe Suso. Ai është përfolur për...

Aktualitet 15:25 - 10 Gusht, 2018

Milan nuk ndalet/ Gati të transferojë lojtarin 25 milionë eurosh

Milani është afër transferimit të holandezit Quincy Promes i cili luan për Spartak Moskën. Fillimisht po mendohet huazimi i atij, më pas blerja përfundimtare për 25...

Aktualitet 14:52 - 10 Gusht, 2018

E fundit nga Italia/ Leonardo dhe Maldini në këto momente në takim me super yllin

Calciomercato raporton se Paolo Maldini dhe Leonardo aktualisht po zhvillojnë një takim me agjentin e Suso, Alessandro Lucci. Po diskutohet për të ardhmen e spanjollit, vetëm...

Aktualitet 12:54 - 10 Gusht, 2018

Lamtumirë Milan/ Lojtari niset drejt ekipit tjetër të Serie A

Një tjetër largim nga Milani. Mbrojtësi, Luca Antonelli raprotohet se ka rënë dakord t’i bashkohet ekipit nga Serie A. Sky Sport raporton se ai do nënshkruajë...

Aktualitet 19:34 - 7 Gusht, 2018

Ideja e Leonardos/ Rikthimi i idhullit të tifozëve dhe dy super lojtarë të tjerë

Drejtori i ri sportiv i Milanit, Leonardo, nuk do ndalet vetëm më transfermin e Higuain dhe Caldaras. Ai po punon dhe për tre transferime të reja....

Aktualitet 11:20 - 7 Gusht, 2018

Lajm fantastik për Milanin/ Ylli i madh nuk pranon të stërvitet me Real Madrid

Reali e ka deklaruar të pashitshëm mesfushorin e talentuar Mateo Kovacic, por ky i fundit dëshiron largimin nga Madridi. Ai është lodhur duke pritur të ketë...

Aktualitet 17:42 - 6 Gusht, 2018

Reagon Maldini/ Ja përse u riktheva te Milani

Milani ka bërë ndoshta goditjen më të mirë të kësaj merkatoje, Paolo Maldinin. Më në fund drejtuesit e rinj dhe legjenda ranë dakord për rikthimin aq...

Aktualitet 17:45 - 2 Gusht, 2018

Milan kërkon të surprizojë “kushërinjtë”/ Lind ideja për transferimin e ish-interistit

Milan nuk ka ndërmend të ndalet në merkato.  Pas transferimit të Caldara dhe Higuain nga Juventus, kuq e zinjtë kërkojnë të sjellin në Milano, mesfushorin e...

Aktualitet 18:20 - 1 Gusht, 2018

Pendohet mbrojtësi italian/ Kthehet sërish tek bardh e zinjtë

Milan dheJuventus kanë gjetur akordin për të bërë shkëmbimin e disa lojtarëve. Sipas Sky, Higuain dhe Caldara do të veshin fanellën e Milan, ndërsa mbrojtësi i...

Aktualitet 16:32 - 20 Korrik, 2018

Milanit i “ngrin” buzëqeshja/ PSG në bisedime me Bonuccin

Pas lajmit pozitiv ku KAS, hodhi poshtë vendimin për pezullimin e Milanit nga Europa për 1 vit, kuq e zinjve i ka ngrirë buzëqeshja. Bëhet fjalë...