Connect with Us

All posts tagged "Microsoft"

Lajme 16:30 - 8 Janar, 2020

Apple, Amazon dhe Google/ Tre gjigandët në bashkëpunim

Apple, Amazon dhe Google kanë rënë dakord për të punuar sëbashku në mënyrë që të krijojnë një kornizë ku pajisjet e tyre të përputhen më mirë,...

Blog 21:02 - 14 Dhjetor, 2019

Tashmë të dhënat mund të ruhen në kristal/ Zbulimi i madh i shkencëtarëve të Microsoft

Ekspertët në laboratorët e kërkimit të Microsoft kanë bërë publik një njoftim të rëndësishëm: Ata mund t’i ruajnë të dhënat në copëza kristali tashmë, arritje shkencore...

Aktualitet 17:46 - 28 Nentor, 2018

Microsoft lë pas Apple/ Ja pse po dështon krijimi i Steve Jobs

Microsoft sapo ia kaloi Apple duke u shëndërruar në kompaninë me vlerë më të lartë  në treg. Vlera e produkteve Apple sot në treg është rreth...

Aktualitet 13:49 - 16 Tetor, 2018

Ndahet nga jeta bashkëthemeluesi i “Microsoft”/Bill Gates: “Kompjuteri personal nuk do të ekzistonte pa të…”

Pasditen e së hënës është ndarë nga jeta bashkëthemeluesi i Microsoft, Paul Allen. Paul ndërroi jetë në moshën 65-vjeçare, pas rikthimit të sëmundjes së rëndë të...

Aktualitet 22:34 - 21 Gusht, 2018

Microsoft parandalon sulmin e hakerave rusë

Microsoft ka parandaluar një sulm kibernetik të Rusisë. Gjigandi i softuerëve tha se hakerat rusë tentuan të vidhnin të dhëna nga organizatat politike, ku përfshihet edhe...

Aktualitet 18:38 - 18 Shtator, 2017

Nisma e Microsoft/ 250 libra falas në internet

250 libra elektronikë ofrohen falas nga Microsoft. Edhe sivjet Microsoft do të ofrojë falas një koleksion librash elektronik, e-book të cilët përmbajnë udhëzime për produkte si...

Uncategorized 23:30 - 24 Korrik, 2017

Microsoft Paint is finally dead, and the world Is a better place

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.

Teknologji 23:55 - 13 Qershor, 2016

Microsoft blen LinkedIn

Microsoft njoftoi se do të blejë rrjetin social të komunikimit të profesionistëve LinkedIn, i cili ka 433 milionë përdorues. Oferta e blerjes është për 26.2 miliardë...

Teknologji 19:15 - 21 Maj, 2015

Microsoft feston 25 vjetorin e “Solitare”

Kompania Microsoft 25 vjetorin e lojës “Solitare” do ta festojë me një garë ndërmjet punonjësve të saj, e cila pritet të fillojë globalisht muajin e ardhshëm....

Teknologji 23:17 - 25 Prill, 2015

Microsoft njofton shitjen e 8.6 milion smartfonë Lumia në 3 muaj

Microsoft njoftoi se deri  më 31 Mars, janë shitur 8.6 milion smartfonë Lumia. Kjo është një rritje me 18 % krahasuar me të njëjtën periudhë një vit...

Aktualitet 17:30 - 8 Prill, 2015

Microsoft do të punësojë autikët

Microsoft ka lançuar një program pilot për të punësuar punonjës me autizëm. Kompania është duke punuar me një organizatë të quajtur “Specialisterne”, e cila ndihmon në...

Teknologji 10:15 - 6 Prill, 2015

40-vjetori i Microsoft-it, Bill Gates u dërgon e-mail punonjësve

Duke qenë një numër kaq i lartë punonjësish, sigurisht që njëri prej tyre do e postonte në një nga rrjetet e shumta sociale dhe këtë gjë...

Aktualitet 18:15 - 4 Prill, 2015

40-vjetori i Microsoft-it, Bill Gates u dërgon e-mail punonjësve

Microsoft-i feston 40-vjetorin e tij sot dhe bashkëthemeluesi i kësaj kompanie, Bill Gates, u ka dërguar të gjithë punonjësve (më shumë se 100 000 persona) një...

Teknologji 18:10 - 4 Prill, 2015

40 vjet Microsoft, Bill Gates letër të gjithë të punësuarve

Kemi bërë shumë së bashku gjatë këtyre 40 viteve të para, por më e rëndësishme është se çfarë do të bëjmë gjatë dhjetëvjeçarëve që do të...

Kryesore 16:08 - 18 Mars, 2015

Internet Explorer vritet nga Microsoft

Microsoft ka konfirmuar se nuk do të përdorë më emrin Internet Explorer në programin e tij  të ri duke deklaruar kështu edhe fundn e kësaj linje...

Teknologji 14:57 - 1 Mars, 2015

Microsoft zbulon aksidentalisht Lumia 640 dhe Lumia 640 X

Microsoft do të zhvillojë nesër në mëngjes një konferencë për shtyp në Kongresin Botëror të celularëve për të lançuar pajisjet e reja Lumia. Por një incident...

Teknologji 00:20 - 24 Shkurt, 2015

Papritmas Microsoft filloi ti kushtonte vëmendje celularëve

Shohim që Microsoft sot ka një prani të theksuar në smartfonët tanë. Bëhet fjalë për të njëjtën kompani që shpenzoi më shumë se një dekadë për...