Connect with Us

All posts tagged "michigan"

Komploti për rrëmbimin e guvernatores së Miçiganit ngre shqetësime për dhunë gjatë zgjedhjeve
Bota 23:07 - 17 Tetor, 2020

Komploti për rrëmbimin e guvernatores së Miçiganit ngre shqetësime për dhunë gjatë zgjedhjeve

Në shtetin amerikan Miçigan, autoritetet kanë kapur 13 persona që akuzohen se po planifikonin rrëmbimin dhe ndoshta vrasjen e guvernatores së këtij shteti. Koha e zbatimit...

Bota 16:27 - 1 Maj, 2020

Video- Protestues të armatosur në Michigan/ Kundërshtojnë izolimin për shkak të Covid

Protestat kundër bllokimit dhe izolimit prej koronavirusitn në Michigan, në Shtetet e Bashkuara, po bëhen gjithnjë e më të dhunshme. Protestuesit e armatosur, këtë herë nuk...

Sociale 21:45 - 1 Dhjetor, 2019

Video/ Komuniteti shqiptaro-amerikan në Michigan lutet për jetët e humbura nga tërmeti

Komuniteti shqiptaro-amerika, ka mbajtur një meshë për ata që humbën jetën dhe ata që u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit në  Shqipëri. Në një ceremoni...

Bota 17:40 - 22 Korrik, 2017

Papagalli dëshmon vrasjen/ Përsërit fjalët e fundit të pronarit të tij

Një papagall me emrin Bud dëshmoi teksa Glenna Duram qëlloi 5 herë me armë zjarri bashkëshortin e saj. Glenna, e cila është shpallur fajtore për vrasje,...