Connect with Us

All posts tagged "metoda"

Kuriozitete 15:19 - 2 Shtator, 2020

8 truket që psikologët përdorin për të mposhtur stresin

Psikologët janë specialistë që na ndihmojnë të zgjidhim problemet, të kapërcejmë frikën dhe të zgjidhim ndjenjat tona në mënyrë që të jemi të qetë dhe të...

Bota 08:52 - 10 Nentor, 2019

“Metoda Makron”/ Provokim i debateve, mbi problemet me të mprehta që ka sot Evropa

Nga Tara Varma “European Council of Foreign Relations” Dy ditë para 30 vjetorit të rënies së Murit të Berlinit, revista prestigjioze “The Economist”, publikoi një intervistë...

Metoda per te hequr mbipeshen
Aktualitet 22:59 - 7 Mars, 2019

Tre metoda efektive për t’i vënë “kufirin tek thana” mbipeshës

Mos harroni mëngjesin Zakonisht kapuçino me një kroasant jua mbush syrin për mëngjes, por gjithsesi rrezikoni që vetëm pas pak orësh të ndiheni të uritur. Mëngjesin...

si te dobesohesh pa shkuar ne palester
Aktualitet 22:00 - 2 Mars, 2019

Tre metoda efikase që do t’ju dobësojnë pa shkelur në palestër asnjë ditë

Të nevrikosesh pak Nëse jeni me nerva dhe filloni të lëvizni trupin në mënyrë të pakontrolluar do të digjni më shumë kalori se sa kur rrini...

metoda kontraceptive mite qe i besojne te gjithe
Aktualitet 23:50 - 17 Shkurt, 2019

Metodat kontraceptive/ Këto janë gënjeshtrat që i besojmë të gjithë

Kondomi ndikon në kënaqësinë seksuale Kondomi nuk ndërhyn aspak në shijimin e eksperienvës seksuale. Për më tepër në treg ka shumë lloje kondomësh që do t’ju...

hiq nishanet me metoda natyrale
Aktualitet 23:00 - 16 Shkurt, 2019

Si të heqësh qafe nishanet e bezdisshme me metoda natyrale  

Uthull molle Përmbajtja acide që ka uthulla e mollës, është një nga përbërësit më të mirë që mund të përdoret kundër nishaneve që njihen ndryshe edhe...

herpes
Aktualitet 12:39 - 7 Shkurt, 2019

Metodat më efektive për trajtimin e herpesit në buzë

Hudhër Hudhra ka një fuqi të fortë natyrore antimikrobike dhe mund të shmangë ënjtjen dhe të ndihmojë që herpesi të shërohet sa më shpejt. Vitamina C...

dhimbje koke
Aktualitet 23:40 - 29 Janar, 2019

Si të shpëtosh nga dhimbja e kokës sa hap e mbyll sytë

Ka disa metoda natyrale, të cilat mund të heqin qafe dhimbjen e kokës shumë shpejt pa shkaktuar efektet anësore shumë të zakonshme që shkaktohen nga medikamentet....

shtatzeni eko-test
Aktualitet 22:40 - 23 Janar, 2019

Kjo analizë gjaku, do t’ju ndihmojë të konfirmoni shtatzëninë që në ditën e parë

Shumë gra duan të kenë një fëmijë, ndërsa disa të tjera thjesht nuk janë gati.Pyetja më e zakonshme në këto rastë është: Si mund ta kuptoj...

dore gishta
Aktualitet 22:40 - 18 Janar, 2019

Çdo gisht lidhet me dy organe /Metoda shekullore japoneze do t’ju shërojë në vetëm 5 minuta

Japonezët gjithnjë kanë përdorur mjekësinë alternative dhe kjo e fundit ka rezultuar shumë efikase. Metoda e mëposhtme, do t’ju marrë vetëm pesë minuta. Jin shin Jitsu...

ankth clirim
Aktualitet 14:00 - 10 Janar, 2019

Ju tregojmë disa mënyra, që do t’ju shpëtojnë nga ataku i panikut

Ushtrime të frymëmarrjes Frymëmarrja e thellë është një nga pjesët më të rëndësishme të zvogëlimit të simptomave gjatë një sulmi ankthi. Merrni kontrollin e frymëmarrjes tuaj...

Aktualitet 11:15 - 1 Janar, 2019

Si të shpëtoni nga dhimbja e dhëmbit në vetëm një minutë

Ne e dimë që  mënyra më e mirë për të trajtuar një dhimbje dhëmbi është të shkosh tek dentisti për të identifikuar shkakun dhe për të...

Aktualitet 00:00 - 26 Dhjetor, 2018

Thuaji lamtumirë pikave të zeza, me përdorimin e këtyre mjeteve rrethanore

Nëse ka diçka që është shumë e vështirë për t’u fshehur në fytyrë, janë pikërisht pikat e zeza. Ato formohen kryesisht  nga yndyrat dhe papastërtitë.  Ju...

Aktualitet 00:00 - 24 Dhjetor, 2018

 Të lësh cigaren nuk ka qenë kurrë kaq e lehtë, ju tregojmë mënyrat  më të reja

Limon i freskët Limoni i freskët ul kërkesën e trupit për nikotinë,kjo është një metodë perfekte për ata që duan të lenë duhanin.  Nëse ha dhe...

Aktualitet 23:53 - 16 Dhjetor, 2018

Të mësojmë si të kursesh,nuk ka qenë kurrë kaq e lehtë

Në këtë artikull do të gjesh disa mënyra të kursimit për të cilat nuk kishe dëgjuar më parë Kurse 10 % të rogës së 2-javëve Në...

Aktualitet 16:48 - 12 Nentor, 2018

Çuni Fahriut flet hapur/ Ja kush i ka kyçur sirtarët e Prokurorisë, për të mbrojtur Dakon

Deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu në një deklaratë të tijën ka thënë se kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, është simboli i pushtetarit, i cili duhet...

Aktualitet 17:58 - 7 Gusht, 2018

Allegri kopjon Zidanen/ ja çfarë do të bëjë me CR7.

Edhe pse CR7 është plot 33-vjeç, kjo nuk përbën aspak problem për Max Allegrin. Trajneri italian është duke menduar tashmë rreth asaj se si do të...

Kuriozitete 23:20 - 27 Shkurt, 2018

Nga bileta ekonomike në ‘first class’/ Bëni udhëtimin tuaj të paharrueshëm

Të gjithë dëshirojmë që udhëtimi jonë të jetë sa më i rehatshëm dhe pse jo të udhëtojmë aty ku të gjithë duan. Në ‘first class’. Por...

Femra 18:38 - 15 Mars, 2017

Kjo metodë ua fryn buzët për pak minuta, krejt në mënyrë natyrale

Ka disa përbërës shumë të thjeshtë dhe në të njëjtën kohë ekonomikë, që do t’ju ndihmojnë të keni buzë voluminoze dhe të shëndetshme. Mbani shënim këtë...

Femra 20:30 - 25 Janar, 2017

Trajoni aknet në fytyrë me këto metoda të thjeshta

Aknet jane nje problem shume i perhapur jo vetem tek adoleshentet por edhe tek te rriturit, meshkuj apo femra. Te gjithe duan te kene nje lekure...

Femra 19:30 - 17 Janar, 2017

Si ta përmirësoni me metoda të thjeshta shikimin

Puna e tepërt në zyra të mbyllura dhe pa drite natyrale rrisn shanset për dëmtimin e shikimit. Personat që kalojnë orë të gjata me kompjuter duhet...