Connect with Us

All posts tagged "meteor"

Uncategorized 15:55 - 1 Maj, 2019

NASA bën paralajmërimin e frikshëm/ Planeti mund të goditet nga meteorët

Jim Bridenstine ka paralajmëruar se këtë javë planeti ynë do të kërcënohet nga meteorët. Administratori i NASA-s shprehet se: “Kjo nuk ka të bëjë me Hollyëood,...

Kuriozitete 14:25 - 19 Mars, 2019

Shpërthen meteori pranë Tokës/10 herë më i fuqishëm se një bombë atomike

Një lëmsh i madh zjarri shpërtheu në atmosferën e Tokës në muajin dhjetor të vitit që kaloi.Këtë deklaratë e ka dhënë NASA ku ka thënë se...

Aktualitet 20:04 - 29 Gusht, 2018

Video- Topi i shëndritshëm zbret nga qielli/ “Zhurmë e frikshme, dridheshin dritaret”

Shumë debate janë ngjallur në rrjetet sociale, pas kalimit të një topi të shëndritshëm në qellin e Australisë Perëndimore. Dyshime të shumta të qytetarëve australianë  shkojnë...

Aktualitet 21:21 - 5 Janar, 2017

Kur një meteor godet Tokën …

Çfarë ndodh kur një meteor godet Tokën? Nëse u beson filmave, një meteor është një top i zjarrtë shumë i shpejtë, që ecën nëpër ajër me...

Aktualitet 10:35 - 22 Nentor, 2016

VIDEO – Tërmeti në Japoni/ Adoleshenti filmon meteorin e djegur

Gjatë tërmetit 7,4 ballë që tronditi Japoninë mëngjesin e sotëm, një djalosh 16-vjeçar, i njohur si Asuka, ka regjistruar me telefonin e tij një tjetër gjë...

Kuriozitete 20:13 - 21 Mars, 2015

Shpërthim, meteor apo U.F.O? Video që po çmend internetin

Një video misterioze e xhiruar nga një person i rastësishëm në Rusi po çmend internetin dhe rrjetet sociale. Në video shfaqet një dritë dhe komentet kanë...