Connect with Us

All posts tagged "metani"

Politikë 09:41 - 10 Mars, 2020

“Hetimi i shkeljeve të gjyqtarëve dhe prokurorëve”/ Yuri Kim dhe Luigi Soreca në zyrën e kreut të ILD

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim dhe ai i BE Luigi Soreca kanë zhvilluar një takim me kreun e Inspektoratit të Lartë të Drejtësisë Artur Metanin. Sikurse...

Kronika 15:03 - 17 Shkurt, 2020

Të burgosur të rrezikshëm lanë qelitë/ ILD “ultimatum” gjykatave

Kreu i Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, Artur Metani përmes një shkrese që mban datën 11 shkurt 2020, iu kërkon gjykatave e prokurorive, t’i vënë në...

Lajme 11:25 - 8 Shkurt, 2020

Mbi 900 ankesa për gjyqtarët dhe prokurorët/ ILD vihet në lëvizje

Kreu i sapozgjedhur i Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, Artur Metani ka dalë sot në një konferencë për mediat, ku ka deklaruar se deri tani se...

Politikë 12:39 - 22 Janar, 2020

Skandali me emërimin e Metanit/ Si Rama kërkon të kërcënojë gjyqtarët dhe prokurorët

Partia Demokratike e ka cilësuar si të paligjshëm emërimin e Artur Metanit në krye të Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë. Në një deklaratë për mediat, ish-deputeti...

Politikë 12:11 - 21 Janar, 2020

Çlirim Gjata zbulon detajet tronditëse/ Ja pse i duhet Ramës kapja e ILD-së

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata ndërsa e cilësoi antikushtetues emërimin e Metanit në krye të Inspektriatit të Lartë të Drejtësisë, ka theksuar se...

Politikë 17:22 - 24 Dhjetor, 2019

“Rama po emëron vëllain e ish-ministres në ILD”/ Berisha: Na fal Metan se të vonuam!

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi ka publikuar dje listën përfundimtare të kandidatëve për Inspektorin e Lartë të Drejtësisë. Sipas renditjes së KED, Artur Metani, aktualisht Avokat...

Aktualitet 11:17 - 9 Korrik, 2019

Miliona euro për pallatin e vjehrrit të Bashës/ Përmeti “vë me shpatulla pas muri”, Metanin

Avokati i Shtetit, Artur Metani ka raportuar sot në Komisionin Parlamentar të Ligjeve. Por, gjatë mbledhjes, deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti ka rikthyer në vëmendje...