Connect with Us

All posts tagged "Meta"

Rama nuk i ndahet Metës/ Kërkon të helmojë popullin, kjo është luftë
Politikë 11:31 - 20 Tetor, 2020

Rama nuk i ndahet Metës/ Kërkon të helmojë popullin, kjo është luftë

Kryeministri Edi Rama ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të presidentit Ilir Meta, I cili doli kundër vendimit për të vënë gjoba për qytetarët...

Meta jep alarmin/ Borxhi Publik rritje, papunësia dhe varfëria në vend po thellohen
Politikë 10:32 - 20 Tetor, 2020

Meta jep alarmin/ Borxhi Publik rritje, papunësia dhe varfëria në vend po thellohen

Presidenti Ilir Meta vijon të reagojë me tone të forta, në lidhje me rritjen e Borxhit Publik. Në një postim në rrjetet sociale, Meta shkruan se...

Politikë 10:15 - 20 Tetor, 2020

“PS organizatë kriminale”/ Rama i përgjigjet Metës: Marrëzia ka filluar shumë herët, nuk e di ku do shkojë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot në lidhje me deklaratën e presidentit Ilir Meta, i cili e ka cilësuar partinë që ai drejton si një “organizatë...

“Një e dy i thonë prit se do futet në burg”/ Lubonja bën deklaratën e fortë: Meta në vetëmbrojtje fizike
Politikë 22:27 - 19 Tetor, 2020

“Një e dy i thonë prit se do futet në burg”/ Lubonja bën deklaratën e fortë: Meta në vetëmbrojtje fizike

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin “Real Story” deklaroi se presidenti Meta nuk është në rolin e tij, duke shtuar se kjo ndodh, për shkak...

“Shqipëria është futur në një rrugë shumë të keqe”/ Lubonja: Po ecim me shpejtësi drejt humnerës
Politikë 22:03 - 19 Tetor, 2020

“Shqipëria është futur në një rrugë shumë të keqe”/ Lubonja: Po ecim me shpejtësi drejt humnerës

Analisti Fatos Lubonja është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Real Story” ku ka komentuar deklaratat e ashpra të Presidentit Ilir Meta. Lubonja deklaroi se të...

“Duke prit që Luli ti vërsulë profilet fallco Metës”/ Kulluri tallet keq me Bashën
Politikë 19:40 - 19 Tetor, 2020

“Duke prit që Luli ti vërsulë profilet fallco Metës”/ Kulluri tallet keq me Bashën

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ka reaguar me ironi pas deklaratave të presidentit Meta i cili gjatë ditës së sotme u shpreh...

“Lufta” Qeveri-Presidencë/ Nazarko: Basha “në hije”, Presidenti është kthyer në personifikim të opozitës
Politikë 18:22 - 19 Tetor, 2020

“Lufta” Qeveri-Presidencë/ Nazarko: Basha “në hije”, Presidenti është kthyer në personifikim të opozitës

Analisti Mentor Nazarko, ishte i ftuar pasditen e sotme rubrikën “Opinion”, ku ka komentuar përplasjet mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Sipas tij, kreu...

“Basha i marrë peng nga qeveria”/ Patozi: Presidenti i acaruar, LSI po humb terren
Politikë 17:49 - 19 Tetor, 2020

“Basha i marrë peng nga qeveria”/ Patozi: Meta i acaruar, LSI po humb terren

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar deklaratat e presidentit Meta i cili sot para mediave u shpreh me tone të shpra për kryedemokratin Basha...

“Kundërshtar i Ramës që nga lindja”/ Patozi: Bashës i uroj jetë të lumtur por e shikon politikën si biznes
Politikë 17:32 - 19 Tetor, 2020

“Kundërshtar i Ramës që nga lindja”/ Patozi: Bashës i uroj jetë të lumtur por e shikon politikën si biznes

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi është i ftuar pasditen e sotme në Report tv, ku ka komentuar situatën poltike në vend. Patozi tha se me...

Debati për dekoratat/ Rama tallet Metën, i publikon memen ku i jep medalje vetes
Politikë 15:31 - 19 Tetor, 2020

“As pampersat s’të bëjnë derman”/ Vijon përplasja e ashpër mes presidencës dhe Ramës

Vijon përplasja në distancë mes presidencës dhe kryeministrit. Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi i ka kthyer përgjigje kryeministrit Rama teksa i ka kërkuar mos flasë më...

“Kjo është komedia e një marrëzie”/ Rama i përgjigjet Metës: Po bëhesh gazi i botës
Politikë 14:18 - 19 Tetor, 2020

Meta mesazh Ramës/ Thuaj popullit që je peng dhe vazhdo punën tënde!

Gjatë konferencës për mediat, presidenti Ilir Meta i dërgoi një mesazh kryeministrit Edi Rama. Ai i bëri thirrje Ramës t’i tregojë popullit se është marrë peng...

“Ndal shpopullimit të Shqipërisë!”/ Meta ngre alarmin për largimin e të rinjve
Politikë 13:55 - 19 Tetor, 2020

Marrëveshja e 5 qershorit/ Meta paralajmëron Referendum: Më i madhi që nga koha e Skënderbeut

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me shkeljen e marrëveshjes së 5 qershorit, ndërsa ka paralajmëruar se çështja mund të kthehet edhe në referendum. Meta...

“Kjo është çështje për jetë a vdekje”/ Meta ngre tonet: Ose ka Shqipëri me shqiptarë, ose…
Politikë 13:49 - 19 Tetor, 2020

Gjoba për maskat/ Meta: Maskaradë! Rama të reflektojë të ndryshojë aktin

Presidenti Ilir Meta i kërkon qeverisë të reflektojë dhe të ndryshojë aktin normativ që ndëshkon me gjobë personat që kapet pa maskë. Meta e ka qujatur...

Politikë 10:09 - 19 Tetor, 2020

Çështja e kufirit detar/ Ministri i jashtëm grek zbarkon nesër në Tiranë

Ministri i jashtëm grek në Greqi Nikos Dendias pritet të mbërrijë nesër në Tiranë në kuadër të një vizite zyrtare. Fillimisht Dendias mbërrin në orën 11:00...

“Lufta” Qeveri-Presidencë/ Bamir Topi: Rama përdor gjuhë vulgare, ja pse Meta nuk i bën dot ballë
Politikë 18:36 - 17 Tetor, 2020

“Lufta” Qeveri-Presidencë/ Bamir Topi: Rama përdor gjuhë vulgare, ja pse Meta nuk i bën dot ballë

Ish-presidenti Bamir Topi ishte i ftuar pasditen e sotme në studion e “Kjo javë”, ku mes të tjerave ka komentuar dhe përplasjet Rama-Meta. Topi deklaroi se...

Meta po i zë vendin?/ Basha jep përgjigjen e papritur: Vetëm nëse unë…
Politikë 12:31 - 17 Tetor, 2020

Meta po i zë vendin?/ Basha jep përgjigjen e papritur: Vetëm nëse unë…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku ka folur në lidhje me situatën politike dhe ekonomike që ndodhet...

“Kërkon të hyjë në garë me Ramën”/ Presidenca i përgjigjet Mustafa Nanos: Meta atë e shpartallon…
Politikë 10:50 - 17 Tetor, 2020

“Paratë shkojnë për mafien e inceneratorëve”/ Meta bën paralajmërimin e fortë: Shqipëria drejt katastrofës

Presidenti Ilir Meta ka dhënë mesazhe të forta, sot me rastin e Ditës Ndërkombëtare për Çrrënjosjen e Varfërisë. Në një postim në rrjetet sociale, Meta paralajmëron...

Vakanca në Gjykatën Kushtetuese/ Meta i çon KED emrat e 10 aplikantëve
Politikë 14:56 - 16 Tetor, 2020

Vakanca në Gjykatën Kushtetuese/ Meta i çon KED emrat e 10 aplikantëve

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar sot Këshillit të Emërimeve në Drejtësi listën e re me 10 kandidatë, për plotësimin e vakancës së krijuar në Gjykatën...

Paralajmërimi i fortë i Metës/ I jap një mundësi të fundit parlamentit
Politikë 10:01 - 16 Tetor, 2020

Paralajmërimi i fortë i Metës/ I jap një mundësi të fundit parlamentit

Presidenti Ilir Meta vijon të përcjellë mesazhe të forta në drejtim të mazhorancës socialiste, ndërsa ripërsërit “respektimin e marëveshjes së pesë qershorit”. Në një postim në...

Skandali Meta-Nishani me “shqiptarin” Muhammad Obaidul Karim/ Mori pasaportë shqiptare për 64 orë, tani kërkon 1 milionë euro nga Shqipëria
Politikë 09:55 - 16 Tetor, 2020

Skandali Meta-Nishani me “shqiptarin” Muhammad Obaidul Karim/ Mori pasaportë shqiptare për 64 orë, tani kërkon 1 milionë euro nga Shqipëria

Ilir Meta është përfshirë në një skandal të madh me dhënien e nënshtetësisë shqiptare, në shkelje të ligjit, për qindra persona. Por, Meta nuk e ka...

Përplasjet me Ramën/ Frrok Çupi: Meta ka marrë poza lufte
Politikë 22:01 - 15 Tetor, 2020

Përplasjet me Ramën/ Frrok Çupi: Meta ka marrë poza lufte

Analisti Frrok Çupi ka komentuar mbrëmjen e sotme në “Open” përplasjet mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Ai hodhi disa pikëpyëtje se pse Meta...

Replikat me Ramën/ Meta shkon të qetësohet në bregdet
Politikë 18:10 - 15 Tetor, 2020

Replikat me Ramën/ Meta shkon të qetësohet në bregdet

Presidenti Ilir Meta, pas replikave të ashpra me kryeministrin Edi Rama, duket se ka shkuar të relaksohet në bregdet. Ai ka postuar një foto nga bregdeti...

“Buburrec Trendi”/ Presidenca i “sulet” Ramës”: Frikacak! Ora e përballjes po afron
Politikë 17:09 - 15 Tetor, 2020

“Buburrec Trendi”/ Presidenca i “sulet” Ramës”: Frikacak! Ora e përballjes po afron

Zëdhënësi i presidentit, Ilir Meta, Tedi Blushi, i është përgjigjur menjëherë kryeministrit Rama pas replikave me kreun e shtetit në rrjetet sociale. Blushi e quan Ramën...