Connect with Us

All posts tagged "mesuesit"

Vaksinim i detyruar për mësuesit/ Drejtoria e Arsimit Parauniversitar sqaron mesazhin
Sociale 20:07 - 23 Korrik, 2021

Vaksinim i detyruar për mësuesit/ Drejtoria e Arsimit Parauniversitar sqaron mesazhin

Drejtoria e Përgjithshme e Arsimit Parauniversitar, ka reaguar pas mesazhit të ZVA dërguar mësuesvepër të kryer vaksinën ndaj COVID-19 deri në shtator. Duke e konsideruar një...

Ministria e Arsimit sqaron mësuesit/ Jo të detyruar të vaksinohen për shtatorin
Sociale 19:04 - 23 Korrik, 2021

Ministria e Arsimit sqaron mësuesit/ Jo të detyruar të vaksinohen për shtatorin

Ministria e Arsimit thotë se mësuesit nuk do të jenë të detyruar për t’u vaksinuar kundër COVID-19. Mësuesve në disa shkolla të Tiranës iu është dërguar...

Historia e panjohur e tre mësuesve nga Kukësi, që donin të vrisnin Enver Hoxhën
Histori 10:12 - 1 Maj, 2021

Historia e panjohur e tre mësuesve nga Kukësi, që donin të vrisnin Enver Hoxhën

Memorie.al publikon historinë e panjohur të tre arsimtarëve nga fshati Bicaj i rrethit të Kukësit, Avdi, Shefqet dhe Xhevat Gjana, kushërinj me njëri tjetrin, të cilët në...

Kurti i ofron bashkëpunim Krasniqit për “temat me interes nacional”
Kosova & Rajoni 17:09 - 5 Prill, 2021

Albin Kurti refuzon ofertën e Ramës/ Nuk pranon vaksinat kineze për mësuesit

Kosova ka refuzuar ndihmën e Shqipërisë për të vaksinuar mësuesit. Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se Kosova nuk e ka komoditetin e pranimit të vaksinave nga...

Rama drekë me mësuesit në Poliçan/ Zbulon bisedën me biznesmenin demokrat
Politikë 16:26 - 2 Prill, 2021

Rama drekë me mësuesit në Poliçan/ Zbulon bisedën me biznesmenin demokrat

Kryeministri Edi Rama është ndalur ditën e sotme për fuashtaë elektorale në Berat, ku ka zhvilluar takime të ndryshme me baorët e qytetit. I shoqëruar nga...

Vaksinimi i mësuesve në Durrës me AstraZeneca/ Rama: Mos u shqetësoni
Politikë 17:25 - 16 Mars, 2021

Vaksinimi i mësuesve në Durrës me AstraZeneca/ Rama: Mos u shqetësoni

Ditën e sotme ka nisur vaksinimi i mësuesve edhe në qytetin e Durrësit. Në këtë proces kanë qenë të pranishëm për inspektim  edhe Kryeministri Edi Rama...

“Mësuesit të pakënaqur me rrogën”/ Basha: Më zgjidhni kryeministër që të punoj për ju!
Politikë 20:39 - 7 Mars, 2021

“Mësuesit të pakënaqur me rrogën”/ Basha: Më zgjidhni kryeministër që të punoj për ju!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka postuar një videon në rrjetet sociale ku ka dhënë një mesazh për mësuesit në 7 Mars. Basha ka zgjedhur që...

Noka me mësuesit në Kamëz/ Me Lulzim Bashën kryeministër, nuk do të keni rroga nën 700 euro
Politikë 17:05 - 7 Mars, 2021

Noka me mësuesit në Kamëz/ Me Bashën kryeministër, nuk do të keni rroga nën 700 euro

Drejtuesi politik i PD, Flamur Noka ka zhvilluar sot një takim me mësuesit në Kamëz. Noka i ka kujtuar arsimtarëve  se me Bashën kryeministër nuk do...

Belind Këlliçi uron mësuesit/ Shpalos disa pika të programit të PD për arsimin
Politikë 12:55 - 7 Mars, 2021

Belind Këlliçi uron mësuesit/ Shpalos disa pika të programit të PD për arsimin

Kreu i FRPD Belind Këlliçi ka uruar mësuesit dhe pedagogët me rastin e festës së 7 marsit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ku ka...

Politikë 10:09 - 7 Mars, 2021

“Arsimi si magazinë ku futen militantët”/ Tabaku uron 7 marsin: Dija është jetike për një komb

Ish deputetja e PD Jorida Tabaku ka uruar të gjithë mësuesit për festën e 7 marsit, duke theksuar se dija dhe arsimi janë jetike në jetën...

“Është koha për të rinjtë”/ Rama: Niveli i papunësisë, më i ulëti rajon
Politikë 08:30 - 7 Mars, 2021

Rama uron mësuesit për 7 mars/ “Më e mira është ende përpara nesh”

Kryeministri Edi Rama, e ka nisur ditën me një urim për mësuesit me rastin e 7 marsit. Ndërsa ka publikuar në rrjetin social Facebook pamje nëpërmjet...

Nga Erion Dasho/ Një muaj pa humbje jete, a përfundoi pandemia?
Opinione 08:39 - 14 Shkurt, 2021

Nga Erion Dasho/ Kush duhet t’i paguaj mjekët?!

Viti elektoral nisi i mbarë për financat e bluzave të bardha. Të sapodalë nga stërmundimi një vjeçar i përballjes me COVID-in, mjekët dhe infermierët nuk mund...

Politikë 14:27 - 22 Janar, 2021

PD nxjerr denoncimin e mësuesit/ Nuk po paguhen për orët shtesë

Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi ka publikuar denoncimin e një mësuesi në qarkun e Elbasanit, i cili shprehet se mësuesit në Peqin nuk e marrin pagesën...

Vangjel Tavo shpall fitoren e parakohshme/ Të largohet Rama, të vijmë ne të LSI të ndryshojmë vendin
Aktualitet 17:12 - 15 Janar, 2021

Vangjel Tavo shpall fitoren e parakohshme/ Të largohet Rama, të vijmë ne të LSI të ndryshojmë vendin

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Vangjel Tavo, thotë se vendi po braktiset nga elita e trurit shqiptar. Pas 100 ditësh, ai thotë që do largohet...

Aktualitet 12:18 - 4 Janar, 2021

Ministrja e Arsimit jep lajmin e mirë/ Tregon sa do rritet paga për mësuesit gjatë vitit 2021

Ministria e Arsimit Evis Kushi, mëngjesin e sotëm e ka nisur më një lajm të mirë për të gjithë mësuesit. Përmes një postimi në rrjetin e...

368 mijë doza vaksine kundër gripit/ Manastirliu: Vijon puna me të gjithë grupet e riskut
Shëndeti 15:20 - 30 Nentor, 2020

368 mijë doza vaksine kundër gripit/ Manastirliu: Vijon puna me të gjithë grupet e riskut

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me vaksinimin ndaj gripit. Manastirliu shkruan se vaksinimi vijon falas që prej...

Covid në institucionet arsimore/ Ministrja Kushi zbulon sa mësues janë të infektuar
Sociale 20:01 - 12 Nentor, 2020

Covid në institucionet arsimore/ Ministrja Kushi zbulon sa mësues janë të infektuar

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka folur sonte në ABC news, për mësimin në kushtet e pandemisë. Mes të tjerave Kushi, ka zbuluar se aktualisht gjashtë...

Infektohen me Covid 7 mësues në Korçë/ Pezullohet mësimi
Sociale 19:54 - 27 Tetor, 2020

Infektohen me Covid 7 mësues në Korçë/ Pezullohet mësimi

Shtatë mësues të Shkollës 9 vjeçare “Sotir Gura” në Korçë kanë rezultuar pozitiv me koronavirus. Mësohet se edhe mësuesve të tjerë të kësaj shkolle, iu është...

Mbyllet reparti i Radiologjisë në Berat/ Infektohet mjeku, karantinohet i gjithë stafi
Sociale 21:12 - 17 Tetor, 2020

Covid vijon të përhapet në shkolla/ Infektohen tre mësues, në pritje të përgjigjes 13 të tjerë

Koronavirusi vijon që të përhapet në shkollat e vendit. Mësohet se në Rrogozhinë kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 tre mësues të gjimnazit “Haxhi Qehaj”. Ndërkohë që...

Mësuesve nuk u paguhen orët shtesë/ Ministria e Arsimit i përgjigjet akuzave të PD, publikon formulën e përllogaritjeve
Politikë 20:31 - 12 Tetor, 2020

Mësuesve nuk u paguhen orët shtesë/ Ministria e Arsimit i përgjigjet akuzave të PD, publikon formulën e përllogaritjeve

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka reaguar lidhur me akuzat e PD, se mësuesit nuk janë paguar për orët shtesë gjatë kohës së pandemisë. MASR...

PD publikon mesazhet/ Prindërit detyrohen të paguajnë për testet anticovid të mësuesve
Politikë 22:38 - 10 Tetor, 2020

Publikohen mesazhet/ Prindërit e nxënësve detyrohen të paguajnë për testet anticovid të mësuesve

Nënkryetari i LSI, Luan Rama ka publikuar një mesazh ku tregohet se si prindrit e nxënësve po detyrohen nga drejtoritë që të kontribojnë në vlera monetare...

“ Gënjeshtari ngelet gënjeshtar”/ Baçi-naftëtareve: Mos i besoni Ramës
Politikë 21:00 - 27 Shtator, 2020

PD zbulon dokumentin/ Drejtorët e shkollave urdhërohen të mos paguajnë orët shtesë për mësuesit

Kreu i Degës së Partisë Demokratike në Fier, Luan Baçi  ka publikuar një mesazh ku sipas tij tregohet se si drejtorët e shkollave janë urdhëruar që...

PD publikon mesazhet/ Prindërit detyrohen të paguajnë për testet anticovid të mësuesve
Politikë 17:09 - 27 Shtator, 2020

160 mësues të infektuar në javën e dytë të shkollës/ PD thirrje urgjente qeverisë

Partia Demokratike denoncoi dje dështimin e qeverisë me hapjen e shkollave, ku vetëm në dy javë, më shumë se 160 mësues rezultojnë të infektuar me Covid....