Connect with Us

All posts tagged "mesues"

Ekonomi 10:43 - 20 Tetor, 2020

Nga pagat e mjekëve dhe mësuesve, te rindërtimi/ Qeveria miraton projektbuxhetin e 2021

Qeveria ka miratuar projektbuxhetin e vitit të ardhshëm, ku Ministria e Financave parashikon një rritje ekonomike 5.5%. Miratohet Projetkbuxheti 2021, Qeveria synon rimëkëmbjen ekonomike Qeveria miratoi...

Kronika 14:26 - 19 Tetor, 2020

Video-Merr flakë autobusi i mësuesve në Fier

Një autobus ka marrë flakë në Fier në vendin e quajtur kthesa e Azotikut. Mësohet se në autobus ndodheshin banorë dhe mësues të zonës që ishin...

Aktualitet 12:00 - 19 Tetor, 2020

“Tetë mësues të infektuar në shkollën Emin Duraku”/ Ministria e Arsimit i përgjigjet PD

Ditën e sotme Partia Demokratike ka denoncuar se në shkollën ‘’Emin Duraku’’ në Tiranë janë aktualisht 8 mësues të infektuar dhe 20 të karantinuar nga COVID-19....

Aktualitet 10:31 - 19 Tetor, 2020

”Emin Duraku” vatër infeksioni”/ PD: Drejtoria nuk i jep asnjë informacion prindërve të nxënësve

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi denoncon se në shkollën ‘’Emin Duraku’’ në Tiranë janë aktualisht 8 mësues të infektuar dhe 20 të karantinuar nga COVID-19. Vokshi...

Vrasja e mësuesit në Francë/ Frikë dhe tubime në mbarë vendin
Bota 21:30 - 18 Tetor, 2020

Vrasja e mësuesit në Francë/ Frikë dhe tubime në mbarë vendin

Franca u përfshi nga tubime në mbarë vendin me thirrjet pro lirisë së shprehjes dhe laicizmit, ndërkohë që qeveria diskutonte të dielën forcimin e masave kundër...

Infermierja pozitive për Covid-19, mbyllet materniteti në Peqin
Shëndeti 18:24 - 13 Tetor, 2020

Infektohen me Covid-19 dy mësues në Belsh/ Dhjetë nxënës hyjnë në karantinë

Dy mësues në Belsh kanë rezultuar të infektuar me koronavirus. Mësohet se dy mësuesit japin mësim në shkollën 9-vjeçare “Jashar Dunga” në Kajan të Belshit. Ata...

 “34 mijë mësues janë braktisur”/ Vokshi: Qeveria po u vjedh orët shtesë
Politikë 14:24 - 11 Tetor, 2020

“34 mijë mësues janë braktisur”/ Vokshi: Qeveria po u vjedh orët shtesë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka hedhur akuza ndaj qeverisë për masat që ka marrë për mësuesit, të cilët zhvillojnë orë mësimi me nxënësit në...

Infermierja pozitive për Covid-19, mbyllet materniteti në Peqin
Sociale 14:13 - 9 Tetor, 2020

Infektohet me Covid një mësues në Maliq/ Karantinohen dy të tjerë

Tre  mësues në shkollën “3 dëshmorët” në fshatin Vlocisht të Bashkisë së Maliqit janë karantinuar. Kjo për shkak se mësuesi i matematikës ka rezultuar pozitiv me...

“Mësues të infektuar në dy shkolla të Tiranës”/ Zhupa: Po rrezikohen nxënësit
Politikë 12:26 - 5 Tetor, 2020

“Mësues të infektuar në dy shkolla të Tiranës”/ Zhupa: Po rrezikohen nxënësit

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka dhënë alarmin në lidhje me situatën në dy shkolla të Tiranës, ku sipas saj ka mësues të infetkuarme Covid-19,...

Covid-19 prek arsimin në Elbasan, Durrës dhe Kamëz/ Drejtori në gjendje të rëndë në spital
Sociale 15:19 - 4 Tetor, 2020

Mësuese, nxënëse dhe dy zjarrfikës/ Katër të infektuar me koronavirus në Berat

Katër raste të reja me koronavirus janë konfirmuar këtë të diel në Berat. Mësohet se të prekur janë një mësuese, një nxënëse e dy punonjës të...

E kam marrë detyrën në kohën e koronavirusit/ Ministrja Kushi zbulon sa mësues janë infektuar
Sociale 18:17 - 3 Tetor, 2020

E kam marrë detyrën në kohën e koronavirusit/ Ministrja Kushi zbulon sa mësues janë infektuar

Ministrja e Arsimit Evis Kushi është pyetur pasditen e sotme në studion e “Kjo Javë”, edhe në lidhje me situatën e pandemisë në shkolla dhe infektimin...

2 mësues gjimnazi infektohen me koronavirus në Elbasan dhe Cërrik
Sociale 17:15 - 2 Tetor, 2020

2 mësues gjimnazi infektohen me koronavirus në Elbasan dhe Cërrik

Dy mësues gjimnazi në qarkun e Elbasanit janë infektuar me koronavirus. Një rast është shënuar në qytetin e Elbasanit dhe një tjetër në Cërrik. Pas simptomave,...

Infektimi i mësuesve në shkollën ‘Emin Duraku’/ Reagon ashpër Vokshi: Kriminale tua fshehësh prindërve!
Politikë 16:54 - 1 Tetor, 2020

Vendimi i qeverisë për punësimin e një mijë mësuesve/ Vokshi: Të paktën diçka e kopjoi, por…

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të qeverisë për të punësuar 1 mijë mësues shtesë, për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19 në shkollat e...

Disa mësues të gjimnazit infektohen me Covid-19/ Zëvendësohen nga ata të 9-vjeçares
Denoncim 22:25 - 30 Shtator, 2020

Disa mësues të gjimnazit infektohen me Covid-19/ Zëvendësohen nga ata të 9-vjeçares

Në “Stop” ka mbërritur një informacion, se në gjimnazin “16 Shtatori” në Shijak disa mësues janë në izolim, pasi janë prekur nga Covid-19. Drejtori i shkollës...

Tre viktima dhe 49 raste të reja me koronavirus në Kosovë
Shëndeti 21:24 - 30 Shtator, 2020

Infektohet me koronavirus një tjetër mësues në Poliçan

Një tjetër mësues ka rezultuar pozitiv me koronavirus në shkollën 9-vjeçare në fshatin Mbrakull në Poliçan. Ky është rasti i pestë, pasi më herët katër mësues...

Manastirliu qetëson qytetarët/ Situata e Covid-19 është nën kontroll, kemi vetëm tre “armë” kundër virusit
Sociale 09:58 - 29 Shtator, 2020

Manastirliu mesazh mësuesve/ Roli juaj jo vetëm edukimi! Ruani shëndetin tuaj dhe të fëmijëve

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka bërë një thirrje për të gjithë mësuesit për zbatimin e masave anti-covid. Manastirliu kërkon prej tyre të mbajnë maskën, distancën...

Infermierja pozitive për Covid-19, mbyllet materniteti në Peqin
Sociale 17:34 - 28 Shtator, 2020

Situatë alarmante në shkolla/ Infektohen 4 mësues në Korçë, Bilisht dhe Ersekë

Vetëm pak javë pas rihapjes së shkollave me rifillimin e vitit të ri në kohë pandemie, janë shfaqur pasojat e para të Covid-19. Mësohet se në...

Sociale 14:24 - 28 Shtator, 2020

Evis Kushi zbret në terren/ Të mos tolerohen nxënësit që shkelin rregullat

Ministrja e re e Arsimit Evis Kushi ka parë nga afër situatën në shkolla si dhe respektimin e masave anti-covid nga nxënësit dhe mësuesit. Kushi u...

Tre viktima dhe 49 raste të reja me koronavirus në Kosovë
Sociale 22:30 - 26 Shtator, 2020

Infektohen me koronavirus dy mësues në Elbasan

Mes 108 rasteve pozitivë me Covid-19 që u raportuan sot nga Ministria e Shëndetësisë, disa prej tyre janë në Elbasan. Sipas asaj që raporton ABC news,...

Rritet numri I viktimave me Covid-19/ 48 raste të reja në Maqedoni
Shëndeti 18:46 - 26 Shtator, 2020

Plas koronavirusi në shkollën 9-vjeçare të Bulqizës/ Infektohen 5 mësues dhe drejtori

5 mësues dhe drejtori i shkollës 9-vjeçare të Bulqizës janë infektuar me koronavirus. Raportohet se mësuesit dhe drejtori ka bërë tamponin dhe kanë rezultuar pozitivë. Sipas...

Covid-19 prek arsimin në Elbasan, Durrës dhe Kamëz/ Drejtori në gjendje të rëndë në spital
Kronika 12:44 - 21 Shtator, 2020

4 mësues të infektuar me Covid-19 në një shkollë në Poliçan

Së fundmi kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, 4 mësues në një shkollë 9-vjeçare në fshatin Mbrakull në Poliçanit. 4 mësuesit po udhëtonin të gjithë në të...

“Mësuesit po shfrytëzohen si skllevër”/ PD jep alarmin: Qeveria të financojë shkollat ose do të kemi rritje të analfabetëve
Politikë 11:55 - 20 Shtator, 2020

“Mësuesit po shfrytëzohen si skllevër”/ PD jep alarmin: Qeveria të financojë shkollat ose do të kemi rritje të analfabetëve

Eksperti i Arsimit në PD, Ndriçim Mehmeti thotë se qeveria Rama nuk ka marrë asnjë masë për të siguruar mësim cilësor. Sipas tij, mësuesit detyrohen të...

Mbyllet reparti i Radiologjisë në Berat/ Infektohet mjeku, karantinohet i gjithë stafi
Shëndeti 21:34 - 19 Shtator, 2020

Infektohen me Covid-19 dy mësues të një gjimnazi në Elbasan

Mes 153 rasteve pozitivë me Covid-19 që u raportuan sot nga Ministria e Shëndetësisë, nëntë prej tyre janë vetem në Elbasan. Sipas asaj që raporton ABC...