Connect with Us

All posts tagged "mesjete"

intimiteti ne mesjete
Life Style 23:40 - 29 Mars, 2019

Tre kuriozitete mesjetare/ Si ishte intimiteti në atë kohë

Kamasutra Katalane Kërkimi mbi pozicionet seksuale nuk është një dukuri e vonë e as dukuri e hershme. Edhe në mesjetë ekzistonte një qëllim i tillë. Speculum...

Aktualitet 16:11 - 30 Tetor, 2018

Foto- Premtimet e rreme të Veliajt/ Tirana me rrugë mesjetare

Një nga premtimet që kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka bërë shpesh ka qenë, ai në të cilin shprehej se do e bënte kryeqytetin...

Aktualitet 16:28 - 10 Shtator, 2018

Foto ekskluzive- Veliaj del zbuluar/ Ja dy premtimet që nuk ka mbajtur

“Do e bëj Tiranën si Vjena”, ky ka qenë një nga premtimet e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajt, por një vëzhgim  i CNA.al fakton...

Aktualitet 18:47 - 29 Gusht, 2018

Foto/ Tirana me rrugë si në mesjetë

Ndërkohë që kryebashkiaku  Erion Veliaj është pothuajse i pranishëm në çdo kronikë televizive, një rrugë shumë afër qendrës së Tiranës, mbrapa Ambasadës së Shteteve të Bashkuara...

Aktualitet 12:44 - 23 Nentor, 2016

VIDEO/ Rama: Nga 1 Dhjetori s’do të lejohet të tregtohet më mish në rrugë

Në një takim me kryebashkiakët për tregjet e gjësë së gjallë, kryeministri Edi Rama u shpreh se situata është alarmante dhe se nga data 1 dhjetor...

Histori 21:00 - 5 Mars, 2015

Katedralja e Sienës rihap “Portën për në Parajsë”

Është e njohur si “Porta e Parajsës” dhe nëse shikon tavanin e mrekullueshëm të Katedrales së Sienës është lehtësisht e kuptueshme se përse. Pamja e brendshme...

Uncategorized 23:00 - 2 Mars, 2015

10 Bibliotekat më të bukura të Universitetit të Oxford

Bibliotekat janë përgjithësisht vende për të kaluar një  kohë të  vecantë, të ulur  duke lexuar një libër dhe admiruar  arkitekturën mahnitëse.I famshëm për të qenë “City...