Connect with Us

All posts tagged "mesimi"

Politikë 19:32 - 30 Prill, 2020

“Vendimi për rikthimin e studentëve në auditore hakmarrës”/ Berisha: Të shtyhet mësimi

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar të rrezikshëm dhe hakmarrës vendimin e Ministrisë së Arsimit për rikthimin e studentëve në auditore duke nisur nga qershori. Sipas...

Sociale 19:03 - 21 Mars, 2020

Shahini “qetëson” nxënësit/ “Nuk rrezikohet viti akademik. Orët do zëvendësohen të shtunave”

Ministrja e Arsimit Besa Shahini në një intervistë për news 24 u shpreh se të gjithë orët mësimore të humbura do të zëvendësohen dhe se nuk...

Sociale 08:34 - 20 Mars, 2020

Shtyrja e mësimit edhe dy javë të tjera/ Besa Shahini jep tre njoftime të rëndësishme

Pas vendimit për të shtyrë hapjen e institucioneve arsimore në vend edhe me dy javë të tjera, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka bërë sot të...

Sociale 09:18 - 18 Mars, 2020

Java e dytë e mësimit në shtëpi/ Çfarë do të ndodhë pas 23 marsit?

Ndërsa tashmë kemi hyrë në javën e dytë të mësimit nga shtëpia, pasi të gjitha institucionet arsimore janë mbyllur për shkak të koronavirusit, ende nuk dihet...

Lajme 17:30 - 16 Mars, 2020

“Po bëjmë organizime për javën tjetër”/ Besa Shahini: Do vijojë mësimdhënia online

Ministrja e Arsmimit Besa Shahini ka treguar se duke filluar që nga dita e nesërme do të bëjnë organizime për mësimdhënien gjatë javës tjetër. Shahini tha...

Sociale 15:16 - 14 Mars, 2020

“Mësimi në RTSH edhe pas 23 marsit”/ Shahini: Një orë shtesë për maturantët, nuk ka pse të shtyhen provimet

Pavarësisht situatës së krijuar për shkak të koronavirusit, ministrja e Arsimit Besa Shahini ka deklaruar sot se nuk është marrë asnjë vendim për shtyrjen e provimeve të...

Sociale 16:43 - 22 Janar, 2020

Tërmeti/ Ja kur do të zëvendësohen ditët që u bënë pushim nga shkollat

Ditët që u bënë pushim për shkak të tërmetit të 26 nëntorit në shkollat e Tiranës, Durrësit, Vorës, Kurbinit, Shijakut, Krujës, Lezhës, Mirditës, Rrogozhinës, Kamzës dhe...

Sociale 19:32 - 8 Dhjetor, 2019

Nesër rinis procesi mësimor/ Universiteti “Aleksandër Moisiu” ceremoni nderimi për 51 viktimat

Teksa kanë kaluar dy javë nga tërmeti i fuqishëm që la pas 51 viktima, mbi 700 të plagosur dhe mijëra banesa të dëmtuara, një pjesë e...

Sociale 11:22 - 4 Dhjetor, 2019

Dëmtimi i shkollave nga tërmeti/ Ja kur nis mësimi

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka njoftuar datat e nisjes së mësimit pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Shahini deklaroi se Qarku Durrës, bashkia Kurbin, Vorë...

Sociale 09:52 - 4 Dhjetor, 2019

Shahini në gjimnazin “Qemal Stafa”/ Garantojnë rifillimin normal të procesit mësimor 

Në kuadër të punës intensive për rikthimin në normalitet të procesit arsimor, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë (MASR) znj. Besa Shahini ka inspektuar gjimnazin “Qemal...

Sociale 12:33 - 26 Nentor, 2019

Pezullohet mësimi në të gjithë shkollat e vendit/ Mësimi nis ditën e hënë

Ministria e Arsimit ka vendos të pezullojë mësimin në të gjitha shkollat e vendit edhe për ditën e nesërme sipasojë e situatës koatike nga tërmeti. Shkresa...

partia socialiste selia qendrore
Aktualitet 16:27 - 18 Prill, 2019

Denoncimi/ Mbledhjet e PS-së ndërpresin mësimin

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një denoncim të ardhur në adresë të tij. Sipas Berishës kur ka mbledhje PS-ja...

fakulteti i drejtesise ne tirane
Aktualitet 19:00 - 29 Janar, 2019

Bllokimi i ambienteve/ Fakulteti i Drejtësisë zhvendos mësimin në këtë gjimnaz

Fakulteti i Drejtësisë ka bërë një njoftim për zhvillimin e procesit mësimor. Në faqen zyrtare të këtij fakulteti shkruhet se duke filluar nga dita e nesërme,...

izolim nga debora
Aktualitet 11:12 - 14 Janar, 2019

Moti i keq/ Pezullohet mësimi në disa qytete

Moti i keq me temperatura të ulëta dhe dëborë të madhe ka krijuar probleme të shumta në shumë qytetet dhe zona malore të vendit. Mësimi në...

Aktualitet 09:16 - 10 Janar, 2019

Shqipëria nën “pushtetin” e dëborës/ Ndërpritet mësimi në disa shkolla

Reshjet e dëborës të cilat kanë përfshirë shumicën e qarqeve në Shqipëri gjatë ditëve të fundit, mbrëmjen e djeshme nuk kanë kursyer as Tiranën. Ndonëse me...

Aktualitet 20:53 - 20 Nentor, 2017

Helmimi i nxënësve në Bulqizë/ Shtyhet sërish procesi mësimor

Mësimi në shkollën e mesme “Rifat Manjani” në Shupenzë të Bulqizës, do të vijojë të jetë i pezulluar. Arsye për shtyrjen me 3 ditë të tjera...

Aktualitet 14:18 - 17 Tetor, 2017

Fitorja e së djathtës në Austri/ Ja mësimi që mund të nxjerrë PD

Kreu i Departamentit të të Përndjekurve në Partinë Demokratike, Tomor Alzioti, në një opinion të tijin shprehet se fitorja e zgjedhjeve nga e djatha në Austri...

Aktualitet 14:35 - 6 Mars, 2017

FOTO- Ngel gjithë klasën/ Faji është i studentëve apo profesorit?

Studentëve në Shqipëri u ka dalë nami i keq se i lënë shpesh mësimet pas dore, e ndërsa qëndrojnë për orë të tëra në kafe. Por përtej...

Aktualitet 08:56 - 12 Mars, 2015

MAS: Mësimi sot do vijojë normalisht

Ministria e arsimit ka njoftuar të gjithë nxënësit e shkollave duke deklaruar se ditën e sotme pavarësisht protestës së opozitës, mësimi do të vijojë normalisht. “Nisur...