Connect with Us

All posts tagged "mesazhi"

“Të qoftë dheu i lehtë shok i mirë”/ Skënder Brataj fjalë prekëse për mjekun që humbi jetën nga Covid-19
Aktualitet 14:54 - 20 Tetor, 2020

“Të qoftë dheu i lehtë shok i mirë”/ Skënder Brataj fjalë prekëse për mjekun që humbi jetën nga Covid-19

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka përcjellë një mesazhin prekës për ndarjen nga jeta të mjekut të njohur nga Kukësi, Astrit Haziri, pasi fatkeqësisht humbi...

Mesazhi i Jozefina Topallit/ “Bëhu ndryshimi që ti do të shikosh në botë”
Politikë 09:49 - 16 Tetor, 2020

Mesazhi i Jozefina Topallit/ “Bëhu ndryshimi që ti do të shikosh në botë”

Ish-kryeparlamentarja Jozena Topalli vijon të përcjellë mesazhe të forta nëpërmjet postimeve të saj në rrjetet sociale. Ish-kryeparlamentarja, vazhdimisht ka hedhur kritika të forta në drejtim të...

"Çfarë shëmtie”/ Rama i “përvishet” Metës: Të paguash para të zeza për të përhapur shpifje
Politikë 11:25 - 9 Tetor, 2020

“Dil në përballje ose largohu”/ Meta tjetër mesazh të fortë Ramës

Përplasjet mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama vijojnë të thellohen. Pas kundërpërgjigjes së kryeministrit Edi Rama, I cili iu drejtua Metës, duke shkruar “Ilir...

Integrimi i Shqipërisë në BE/ Mesazhi i fortë i Ditmir Bushatit: Nuk ka rrugë tjetër
Politikë 08:57 - 7 Tetor, 2020

Integrimi i Shqipërisë në BE/ Mesazhi i fortë i Ditmir Bushatit: Nuk ka alternativë tjetër

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati thekson se për shqiptarët nuk ka asnjë alternativë përkundrejt rrugës sfiduese të anëtarësimit në Bashkimin Europian, që siguron mirëqënie për qytetarët....

Politikë 13:19 - 1 Tetor, 2020

“Profeti i kokoshkave t’i lërë batutat”/ Meta mesazh Ramës, “shuplakë” opozitës

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili ironizoi Bashën, Kryemadhin dhe Metën, ndërsa shprehej se “Programi i Lulit është një...

“E vetmja PPP e pranueshme është…”/ Tritan Kalo mesazh të fortë kolegëve?
Aktualitet 08:41 - 1 Tetor, 2020

“E vetmja PPP e pranueshme është…”/ Tritan Kalo mesazh të fortë kolegëve?

Mjeku i njohur infeksionist, professor Tritan Kalo thekson se e vetmja PPP e pranueshme është puna, përkushtimi dhe profesionalizmi. Në një postim në rrjetet sociale, duket...

“Dikush duhet të dëgjojë zërin tonë”/ “Shpërthen” Elton Deda, mesazhi për kolegët 
Aktualitet 09:03 - 28 Shtator, 2020

“Dikush duhet të dëgjojë zërin tonë”/ “Shpërthen” Elton Deda, mesazhi për kolegët 

Kantautori Elton Deda vijon të ngrejë zërin, në lidhje me problemet me të cilat përballen artistët, për shkak të pandemisë së Covid-19. Elton Deda thekson se...

Politikë 14:42 - 19 Shtator, 2020

Superoperacioni në 10 shtete/ Artan Hoxha publikon foton e “trurit” të kartelit të kokainës, mesazhi i koduar

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar sot të tjera detaje në lidhje me superoperacionin e bujshëm të tre ditëve më parë, i cili u zhvillua në 10...

Meta i përgjigjet Ramës me video/ Reflekto se përndryshe do të kesh jo vetëm një President “të shkalluar” por…
Politikë 13:02 - 19 Shtator, 2020

“Hapini listat 100 për qind”/ “Shpërthen” Meta: Mjaft e degraduat Kuvendin o shakaxhinjtë e “integrimit”

Presidenti Ilir Meta vijon të përcjellë mesazhe të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Meta bën thirrje për hapjen...

Politikë 15:37 - 17 Shtator, 2020

Atentati mafioz në Elbasan/ Artan Hoxha tregon mesazhin shokues: Nuk do të ketë mëshirë

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka komentuar ngjarjen e rëndë të ndodhur mëngjesin e sotëm në Elbasan, ku 50-vjeçari Bujar Çela, u vra me breshëri plumbash. I...

Ish-kreu i PD-së ironizon Bashën/ Stambolli digjet, republikasi krihet
Politikë 15:04 - 14 Shtator, 2020

Foto-“Perla” e radhës/ Kreu i Republikës së re kapet “mat”

Një ditë më parë, kreu i Republikës së re, Lulzim Basha drejtoi një mesazh ku uronte nxënësit, prindërit dhe mësuesit, me rastin e fillimit të vitit...

Mesazhi i Olldashit shtatë vite më parë/ Propozimi i LSI është një maskaradë, ja çfarë kërkon Meta
Politikë 14:22 - 14 Shtator, 2020

Leksioni i Sokol Olldashit shtatë vite më parë/ Arritjet e PD-së, dhe mesazhi për Rilindjen

Ish-ministri i ndjerë i Transportit, Sokol Olldashi shtatë vite më parë, në shtator të vitit 2013, ka bërë një analizë të programit të qeverisë së Rilindjes,...

Fillimi i vitit të ri shkollor/ Mesazhi i fortë i Metës: Shqipëria të mos jetë më vendi i shpresave të thyera
Politikë 08:19 - 14 Shtator, 2020

Fillimi i vitit të ri shkollor/ Mesazhi i fortë i Metës: Shqipëria të mos jetë më vendi i shpresave të thyera

Presidenti Ilir Meta ka uruar të gjithë nxënësit, mësuesit dhe prindërit, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor. Në një postim në rrjetet sociale,...

Pse na duhet Ilir Meta kryeministër/ Mesazhi i koduar për Bashën dhe detaji i fshehur nga Presidenti
Opinione 10:10 - 13 Shtator, 2020

Pse na duhet Ilir Meta kryeministër/ Mesazhi i koduar për Bashën dhe detaji i fshehur nga Presidenti

Presidenti Ilir Meta nëpërmjet zyrës së tij të shtypit dhe duke përdorur disa media rreth tij ka hedhur ditët e fundit një shashkë, duke pretenduar se...

Përplasjet për listat/ Ambasadorja Kim paralajmëron Bashën dhe Ramën: Mos harroni marrëveshjen!
Aktualitet 12:56 - 10 Shtator, 2020

Yuri Kim i “tërheq veshin” politikës/ Jo presione ndaj SPAK, ka persona që po tentojnë ta intimidojnë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim në një prononcim për mediat nga Shkodra, I drejtoi një mesazh të fortë politikës, ndërsa kërkoi që liderët në...

“Gjithçka është mbajtur shënim”/ Meta bën paralajmërimin e fortë: Askush nuk ka për të shpëtuar
Politikë 10:35 - 5 Shtator, 2020

Meta mesazh ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës/ “Për një Shqipëri më humane që përkujdeset me dashuri ndaj çdo qytetari në nevojë”

Presidenti Ilir Meta ka përcjellë një mesazh ditën e sotme me anë të një statusi në rrjetet sociale, lidhur me Shenjtërimin e Nënë Terezës. Ai e...

“Gjithçka është mbajtur shënim”/ Meta bën paralajmërimin e fortë: Askush nuk ka për të shpëtuar
Politikë 11:19 - 2 Shtator, 2020

Meta reagon pas mesazhit të Yuri Kim/ Ka vetëm një zgjidhje për institucione të ndershme

Presidenti Ilir Meta, në një prononcim për mediat paraditen e sotme, ka folur në lidhje me zgjedhjet parlamentare të 2021. Meta theksoi se nëse ka vullnet...

Agron Tufa mesazh Bashës nga azili/ Nuk bëhet partia me çunakë pa përvojë e pa bindje
Opinione 10:47 - 26 Gusht, 2020

Agron Tufa mesazh Bashës nga azili/ Nuk bëhet partia me çunakë pa përvojë e pa bindje

Nga Agron Tufa * Mesazhi im personal e botëkuptimor për Opozitën Nga debatet e lëndimet e ditëve te fundit rreth dublimit të kauzave popullore te se...

Ditëlindja e Shën Terezës/ Meta: Vepra e saj, sot frymëzuese më shumë se kurrë, ti shërbejmë të ardhmes së vendit
Politikë 09:14 - 26 Gusht, 2020

Ditëlindja e Shën Terezës/ Meta: Vepra e saj, sot frymëzuese më shumë se kurrë, ti shërbejmë të ardhmes së vendit

Presidenti i Republikës ka kujtuar Shën Terezën, në 110 vjetorin e saj të lindjes. Në një mesazh në rrjetet sociale, kreu i shtetit shkruan se vepra...

“Rama mashtroi shqiptarët”/ Revoltohet Rudina Hajdari: Kjo është një farsë, ai flet për pazare
Politikë 09:41 - 24 Gusht, 2020

“Ngriti çizmen me hekura, ma plasi në fytyrë, mu fut me grushta e më rrëzoi përtokë”/ Mesazhi i fortë i Hajdarit: Drejtësia do të vijë

Deputetja demokrate Rudina Hajdari ka kujtuar viktimat e dhunës dhe persekutimit të diktaturës komuniste. Në një postim në rrjetet sociale, ajo risjellë në vëmendje një rrëfim...

Tendencë rizgjimi të rasteve me COVID-19/ Tritan Kalo paralajmëron: Çfarë do ndodhë nga tetori deri në prill
Sociale 09:30 - 19 Gusht, 2020

Koronavirusi nuk njeh moshë/ Tritan Kalo apel të fortë të rinjve, tregon çfarë po ndodh në autobusë

Mjeku i njohur infeksionist, Tritan Kalo vijion të përcjellë mesazhe të forta sensibilizuese në lidhje me pandeminë e Covid-19. Në një postim në rrjetet sociale, profesor...

Tendencë rizgjimi të rasteve me COVID-19/ Tritan Kalo paralajmëron: Çfarë do ndodhë nga tetori deri në prill
Shëndeti 12:04 - 6 Gusht, 2020

Çfarë mësuam nga gripi spanjoll deri në pandeminë e Covid-19/ Tritan Kalo: Këto janë tre “armët” e vetme

Mjeku infeksionist, profesor Tritan Kalo, vijon të japë mesazhe sensibilizmi ndaj qytetarëve në lidhje me situatën e pandemisë së Covid-19. Në një postim në rrjetet sociale,...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Meta: Hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve mes 2 vendeve
Politikë 12:33 - 1 Gusht, 2020

Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Aneta Ramës

Presidenti Ilir Meta i ka shprehur ngushëllime familjes Rama, për ndarjen nga jeta të Aneta Ramës, nëna e kryeministrit Edi Rama. Në një postim në rrjetet...