Connect with Us

All posts tagged "mesazh"

“Gjeni arsye për të jetuar”/ Bashkëshortja e Kobe Bryant bën rrëfimin prekës
Showbizz 11:08 - 16 Janar, 2021

“Gjeni arsye për të jetuar”/ Bashkëshortja e Kobe Bryant bën rrëfimin prekës

Thuajse po bëhet një vit që nga aksidenti që rezultoi fatal për basketbollsitin e famshëm Kobe Bryant dhe vajzën e tij Gianna. Bashkëshortja e tij ka...

Politikë 09:00 - 11 Janar, 2021

30 vite nga krijimi i PR-së/ Mediu: Kemi përgjegjësi përballë çdo demokrati e republikani të thjeshtë

Në 30 vjetorin e krijimit të Partisë Republikane, Fatmir Mediu përmes një mesazhi public thotë se këto janë vite përkushtimi, duke vendosur mbi gjithçka, Kombin, Shqipërinë,...

Mesazhi im publik, për 6000 deputetët e listës së mbyllur pa 'Nishan' opozitar dhe komisionin e Gjirit të Lalzit
Opinione 20:28 - 6 Janar, 2021

Mesazhi im publik, për 6000 deputetët e listës së mbyllur pa ‘Nishan’ opozitar dhe komisionin e Gjirit të Lalzit

Nga Kreshnik Spahiu Javën e kaluar isha në Shqipëri për të festuar me të afërmit e mi, vitin e ri. Në një nga restorantet e Tiranës...

Papa Françesku "harron" problemet shëndetësore/ Mesazh për paqe në ditën e parë të vitit 2021
Aktualitet 19:37 - 1 Janar, 2021

Papa Françesku “harron” problemet shëndetësore/ Mesazh për paqe në ditën e parë të vitit 2021

Papa Françesku ka dhënë një mesazh për Vitin e Ri në sallën e madhe të bibliotekës së Vatikanit. Duke qenë se sheshi i Shën Pjetrit ishte...

“Kaluam një vit të vështirë, mos u shisni për një punë”/ Endri Stefi uron Vitin e Ri me një mesazh të veçantë
Aktualitet 16:05 - 1 Janar, 2021

“Kaluam një vit të vështirë, mos u shisni për një punë”/ Endri Stefi uron shqiptarët për Vitin e Ri me një mesazh të veçantë

Këngëtari i famshëm korçar Endri Stefi u ka uruar vitin e ri të gjithë shqiptarëve, me një mesazh të veçantë. Duke uruar për shëndet të plotë...

“Nuk munda dot”/ Flori Mumajesi rikthehet pas një viti me këngën “Dhemb”
Showbizz 10:09 - 29 Dhjetor, 2020

“Nuk munda dot”/ Flori Mumajesi rikthehet pas një viti me këngën “Dhemb”

Flori Mumajesi është rikthyer pas një viti mungesë në muzikë. Kantautori vjen me një këngë dashurie, me titullin “Dhemb”. Teksti është mjaft prekës dhe pjesë e...

Silvana plas “bombën”/ Shpërthen ndaj Saimirit: Unë kërkoj burrë me B…
Showbizz 09:20 - 29 Dhjetor, 2020

Silvana plas “bombën”/ Shpërthen ndaj Saimirit: Unë kërkoj burrë me B…

Mbrëmjen e kaluar, Saimiri ka eleminuar Silvanën, me të cilin kishte bërë takime romantike madje shkëmbeu dhe puthjen e parë në televizion. Pas episodit të kaluar...

Thjesht familje/ Mesazhi prekës i Gjergj Lucës për stafin e tij
Sociale 22:06 - 27 Dhjetor, 2020

Thjesht familje/ Mesazhi prekës i Gjergj Lucës për stafin e tij

Gjergj Luca, biznesmeni dhe pronari i kompanisë “Rozafa” më e madhja në vend për përpunimin dhe eksport-importin e Peshkut, ka organizuar një festë të madhe me...

Autoritetet amerikane zbërthejnë mesazhin/ Si u paralajmërua shpërthimi në qendër të Neshvillit
Bota 21:00 - 25 Dhjetor, 2020

Autoritetet amerikane zbërthejnë mesazhin/ Si u paralajmërua shpërthimi në qendër të Neshvillit

Policia e ka cilësuar si “akt të qëllimtë” shpërthimin në një automjet në mëngjesin e Krishtlindjes në qendër të Neshvillit. Sipas zjarrfikësve, tre vetë u dërguan...

Sociale 08:50 - 24 Dhjetor, 2020

“T’i rezistojmë vetmisë, ankthit dhe frikës të imponuara nga pandemia”/ Kryepeshkopi Anastas Janullatos mesazh urimi për Krishtlindje

Kryepeshkopi Anastas Janullatos ka uruar të gjithë besimtarët për Krishtlindje. Në urimin e tij, Kryepeshkopi kërkon që të gjithë t’i rezistojnë atmosferës së izolimit, vetmisë, ankthit...

“Nuk më pranuan në asnjë shkollë”/ Bebe Rexha jep mesazhin e fortë për të gjithë fansat
Showbizz 12:00 - 23 Dhjetor, 2020

“Nuk më pranuan në asnjë shkollë”/ Bebe Rexha jep mesazhin e fortë për të gjithë fansat

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, ka kujtuar edhe një herë fillimet e saj në muzikë që nuk kanë qenë aspak të lehta. Ajo ka treguar...

U emërua ministër i Brendshëm/ Bledi Çuçi mesazh për punonjësit e policisë: I ndërgjegjshëm për peshën që kam
Politikë 21:38 - 18 Dhjetor, 2020

U emërua ministër i Brendshëm/ Bledi Çuçi mesazh për punonjësit e policisë: I ndërgjegjshëm për peshën që kam

Ministri i Brendshëm i sapoemëruar, Bledi Çuçi, ka reaguar sërish për marrjen e këtij posti. Në një postim në rrjetet sociale, Çuçi deklaron se është plotësisht...

Mposhti Covid/ Artistja Justina Aliaj ka një mesazh për të gjithë qytetarët
Aktualitet 12:59 - 18 Dhjetor, 2020

Mposhti Covid/ Artistja Justina Aliaj ka një mesazh për të gjithë qytetarët

Artistja e madhe shqiptare Justina Aliaj ka mposhtur COVID-19 dhe i është drejtuar me një mesazh miqve dhe mbështetësve të saj. Ajo thotë se pikërisht nga...

Showbizz 11:19 - 18 Dhjetor, 2020

“Mund të kisha pirë dy kokrra dhe të kisha vrarë veten”/ Einxhel Shkira e përlotur reagon pas debatit me Stresin

Moderatorja Einxhel Shkira dhe reperi Stresi, pak ditë më parë patën një debat virtual i cili degradoi në ofendime dhe sharje ndaj moderatores. Së fundi ajo...

Mos e bëni më këtë gabim/ Kjo është fjala që nuk duhet t’ia thoni kurrë partnerit tuaj
Life Style 12:24 - 16 Dhjetor, 2020

Mos e bëni më këtë gabim/ Kjo është fjala që nuk duhet t’ia thoni kurrë partnerit tuaj

Ju e dini që komunikimi është thelbësor për një marrëdhënie të shëndetshme dhe gjithashtu e dini se ka disa fjalë që nuk duhet të thuhen kurrë...

Sociale 15:38 - 12 Dhjetor, 2020

Një mesazh dashurie dhe leksion mirësie nga Kisha Orthodhokse e Korçës

Shumë zgjedhin të reklamohen, të paguajnë para nëpër studiot televizive për të shpalosur sesi mbledhin para dhe japin donacionet e bëjnë dhurata me të ardhurat që...

30 vjetori i themelimit të PD/ Mesazhi i Bashës: Vazhdon që të jetë mburoja e lirisë dhe demokracisë
Politikë 17:23 - 11 Dhjetor, 2020

30 vjetori i themelimit të PD/ Mesazhi i Bashës: Vazhdon që të jetë mburoja e lirisë dhe demokracisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha i është drejuar më një mesazh demokratëve në 30-vjetorin e themelimit të PD-së. Basha theksoi se PD vazhdon që të jetë...

Sociale 14:00 - 9 Dhjetor, 2020

U shtrua tek Infektivi në gjendje të rëndë/ Mesazhi i fortë i artistes Justina Aliaj: Ju lutem mbani maska!

Artistja Justina Aliaj ka dhënë një mesazh teksa është duke luftuar me kotonavirusin prej shumë ditësh. Në një mesazh ajo ka falenderuar të gjithë mjekët, infermierët,...

Hetimi i kolegjit turk “Turgut Ozal”/ Klodiana Lala: Është institucioni më serioz në Shqipëri
Kronika 20:06 - 8 Dhjetor, 2020

SPAK lëshoi urdhër-arrest/ Lala zbardh mesazhin e Lul Berishës nga arratia, sfidë drejtësisë

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka lëshuar urdhër arreste për Lulzim Berishën, Plaurent Dervishajn dhe Luftar Reçin, të cilët në bashkëpunim me Indrit Taullain kanë vrarë në...

Dita Kombëtare e Rinisë/ Denaj: Nxisim dëshirën për të sjellë inovacione
Aktualitet 12:46 - 8 Dhjetor, 2020

Dita Kombëtare e Rinisë/ Denaj: Nxisim dëshirën për të sjellë inovacione

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj me rastin e 8 Dhjetorit, Ditës Kombëtare të Rinisë, vizitoi qendrën më të madhe të teknologjisë: Tumo Center Tirana,...

Showbizz 10:39 - 8 Dhjetor, 2020

“Nuk ishte pija por dashuria”/ Konkurrentja përfundon e dehur në krahët e Saimirit

Mbrëmjen e kaluar në emisionin Love Story u transmetua një takim i nxehtë me Saimirit dhe vajzave në disko. Njëra prej konkurrenteve, Suela e kishte tepruar...

Sot 8 dhjetor/ Fjalimi i Sokol Olldashit një mesazh i fuqishëm dhe sot
Politikë 08:53 - 8 Dhjetor, 2020

8 dhjetori/ Fjalimi i Sokol Olldashit një mesazh i fuqishëm dhe sot

Fjalimet e ish-ministrit të ndjerë të Transportit, Sokol Olldashi, vijojnë të përcjellin mesazhe të forta edhe sot, shtatë vite pas ndarjes së tij nga jeta. Më...

“Nuk kam motiv për të festuar 8 dhjetorin”/ Bylykbashi kujton 30 vjetorin e Lëvizjes Studentore
Politikë 20:43 - 7 Dhjetor, 2020

Bylykbashi paralajmëron manipulimin e votave/ Mesazh Bashës: Duhet kujdes

Ish-deputeti i PD-së, Oerd Bylykbashi, ka paralajmëruar se Partia Socialiste ka filluar procesin për të manipuluar votën e emigrantëve. Sipas tij, mazhoranca është duke bërë gati...