Connect with Us

All posts tagged "mero baze"

Opinione 22:37 - 8 Janar, 2020

Nga Mero Baze/ Partitë e rreme, si vrasëse me pagesë

Fatmir Mediu është bërë deputet për herë të parë në vitin 2001, si kryetar i Partisë Republikane, por si deputet i listës propocionale të Partisë Demokratike...

Politikë 11:20 - 7 Dhjetor, 2019

Mero Baze, prova që tregon se Rama do Lulin në krye të PD-së

Ka një “dashuri” të madhe mes kreut të Republikës së re, Lulzim Basha dhe kreut të Rilindjes, Edi Rama. Një “dashuri e kurorëzuar” me marëveshjen e...

mero baze
Opinione 21:06 - 6 Dhjetor, 2019

Mero Baze merr në mbrojtje Lulzim Bashën/ Lider mbi Berishën e Metën

Gazetari Mero Baze, një nga njerëzit më të ashpër ndaj kreut të PD, Lulzim Basha ka dalë sot në mbrojtje të këtij të fundi. Në një...

Opinione 21:44 - 5 Dhjetor, 2019

Ilir Meta bllokon SPAK-un nga frika

Nga Mero Baze – Presidenti duket se po shmang ceremoninë e betimit të prokurorëve të zgjedhur si anëtarë të SPAK, njësisë anti-korrupsion që përbën dhe pritshmërinë...

opinion nga mero baze
Opinione 18:55 - 28 Nentor, 2019

Nga Mero BAZE/Lulzim Basha ka meritën që sillet si politikan normal

Opozita nuk ka shumë gjëra në dorë në situata të tilla. Nuk ka në dorë mekanizma financiarë. Nuk ka në dorë institucione që mund të bëhen...

Opinione 21:05 - 14 Nentor, 2019

Mero Baze: Noterizimi i banalitetit të Ilir Metës

Nga Mero Baze Në historinë banale që prodhoi presidenti duke dubluar anëtaren e Gjykatës Kushtetuese, zgjedhur sipas procedurës kushtetuese, duhej një akt që ta stamponte në...

Opinione 19:14 - 13 Nentor, 2019

Mero Baze: Gjykata Kushtetuese duhet mbrojtur nga Ilir Meta

Nga Mero Baze Ilir Meta nuk priti të shkonte në zyrë për të bërë atë që pritej të bënte, të dublonte një anëtare të Gjykatës Kushtetuese,...

opinion nga mero baze
Aktualitet 22:23 - 11 Korrik, 2019

Nga Mero Baze/ “Kushtet” e Metës për një tryezë ku se ka ftuar askush!

Tani paketës së kushteve të Lulzim Bashës, të cilës nuk i ka mbetur më asnjë arsye për t’u përfillur, i janë shtuar dhe kushtet e Ilir...

mero baze
Aktualitet 21:43 - 9 Korrik, 2019

Nga Mero Baze/ Lind Republika anti-perëndimore e Shqipërisë

Shqipëria duhet t’i japë shpejt zgjidhje krizës presidenciale, jo aq për ndonjë rëndësi të Ilir Metës brenda vendit, se sa për imazhin qesharak që po i...

Aktualitet 01:45 - 3 Korrik, 2019

Mero Baze masakron Metën: Don Kishoti ynë!

Nga Mero Baze Shqipëria po shkonte drejt 30 qershorit si flutura drejt llampës së ndezur për t’u djegur. Falë presidentit të saj Ilir Meta, i cili...

opinion nga mero baze
Aktualitet 13:11 - 2 Korrik, 2019

Mero Baze tallet me Metën/ Ja kushti që plotëson për t’u shkarkuar

Gazetari Mero Baze, ka reaguar në rrjetet sociale pas konferencës që mbajti sot Presidenti, Ilir Meta.  Baze shkruan se tani nuk ka më nevojë për relacion juridik lidhur...

opinion nga mero baze
Aktualitet 22:39 - 1 Korrik, 2019

Nga Mero Baze/ Këshilla demokratëve, për të shmangur një gënjeshtër të re!

E kuptoj zemërimin dhe zhgënjimin tuaj sot në mëngjes. Partia Demokratike sot i ngjan një treni të mbushur plot me pasagjerë, që timonieri e ka nxjerrë...

opinion nga mero baze
Aktualitet 11:39 - 29 Qershor, 2019

Nga Mero Baze/ Ilir Meta tani është Maduro ynë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Europian kanë injoruar aktet jurdike të presidentit Ilir Meta, që ç’dekretoi zgjedhjet e 30 qershorit dhe ridekretoi një date...

Aktualitet 20:53 - 27 Qershor, 2019

Nga Mero BAZE/ Ilir Meta një i çmendur me rrezikshmëri të lartë publike

Gjykata më e lartë për zgjedhjet në Shqipëri, i ka dhënë fund çoroditjes dhe çmendurisë që tentoi të mbjellë presidenti Ilir Meta dhe kori i opinionistëve,...

Aktualitet 15:31 - 28 Maj, 2019

Bordin e medias në KQZ e kontrollon Mero Baze dhe Çim Peka

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në mbledhjen që ka zhvilluar sot ndër të tjera ka vendosur edhe për ngritjen e Bordit të Monitorimit të Medias, për monitorimin...

mero baze
Aktualitet 19:59 - 27 Maj, 2019

Nga Mero Baze/ PD dhe sikleti nga zgjedhjet evropiane

Ka një ngazëllim në radhët e opozitës për zgjedhjet europiane, aq sa të duket se këto nuk ishin zgjedhje për Parlamentin Europian, por për të ardhmen...

opinion nga mero baze
Aktualitet 22:41 - 25 Maj, 2019

Nga Mero Baze/ Perëndimi arriti të izolojë Sali Berishën nga opozita

Sali Berisha bëri kujdes të mos shfaqej në ekranet e televizioneve që transmetonin direkt protestën e opozitës. Pas paraqitjes së tij të enjte në darkë, thirrjet...

mero baze
Aktualitet 23:25 - 23 Maj, 2019

Nga Mero Baze/ Mbi dialogun postar mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës!

Kishte një shans që Lulzim Basha të mos i përgjigjej Edi Ramës dhe të krijonte idenë se “po mendohej”. E keni parasysh atë skenën kur Bujar...

opinion nga mero baze
Aktualitet 21:21 - 22 Maj, 2019

Nga Mero Baze/ Beteja e jetës për Ilir Metën dhe Sali Berishën!

Presidenti nuk përbën lajm kur flet kundër reformës në drejtësi. E ka votuar nën presion me zemër të thyer dhe e ka mallkuar që ditën e...

mero baze
Aktualitet 23:10 - 20 Maj, 2019

Nga Mero Baze/ Makthi për dhunën, ose “Mbamëni se do ta vras”!

Ka dy konfuzione të mëdha në ligjërimin politik të opozitës sot. Konfuzioni i parë është diferenca mes frymëzuesve të linjës së ashpër të opozitës, kryesisht gazetarë...

Aktualitet 22:04 - 19 Maj, 2019

Nga Mero Baze/ Basha dhe Kryemadhi, mund të shmangnin shpenzimet për të “blerë” Perëndimin!

Dy drejtuesit kryesore të opozitës joparlamentare, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi kanë bërë një sforcim të panevojshëm financiar, por dhe politik, në përpjekje për të zbutur...

opinion nga mero baze
Aktualitet 22:17 - 17 Maj, 2019

Nga Mero Baze/ Miti fallco i dëmeve nga protestat e opozitës

Bashkë me thellimin e krizës politike, po vihet re një ankesë në rritje nga shumica në pushtet, se kriza po dëmton negociatat dhe turizmin në vend....

opinion nga mero baze
Aktualitet 22:38 - 16 Maj, 2019

Nga Mero Baze/ Paligjshmëria e kërkesës së PD-LSI për komisionerë

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, në frymën e respektimit të rezultatit të dalë nga Zgjedhjet e vitit 2017, duhet të dorëzonin edhe ato listat...