Connect with Us

All posts tagged "mero baze"

Opinione 20:08 - 28 Shtator, 2019

Nga Mero Baze/ Trajtimi i Venecias si “dekret për falje dënimi” për presidentin

Opinioni i Komisionit të Venecias ende nuk është bërë zyrtar, por përpjekja mediatike e Ilir Metës, për ta zhbërë atë, është në kulmin e saj. Nuk...

mero baze
Opinione 21:24 - 27 Shtator, 2019

Nga Mero Baze/ “Venecia” e trajton Ilir Metën si komplotist ndaj Republikës

Thelbi i analizës së Komisionit të Venecias është se Presidenti i Republikës ka vepruar në koordinim të plotë politik me opozitën, për të ndalur rendin kushtetues...

rama dergon meten ne kushtetuese
Opinione 11:58 - 17 Shtator, 2019

Raporti me arsyet për ta shkarkuar Metën

Nga Mero BAZE Komisioni i Venecias, i cili po shqyrton kërkesën e Parlamentit të Shqipërisë për shkarkimin e Ilir Metës, ka marrë një raport prej 55...

Opinione 21:05 - 13 Shtator, 2019

Kopilin, që se mban askush më në prehër!

Nga Mero Baze – Një nga këta kryetarët e Bashkive që drejtohej nga PD gjatë ceremonisë së dorëzimit të detyrës, u tregua miqësor me pasardhësin socialist...

Opinione 21:35 - 7 Shtator, 2019

Nga Mero Baze/ “Pazari” që nuk bëhet pa opozitën parlamentare

Të gjitha palët, përveç shumicës, po përgjojnë se kush do jetë pazari me shumicën dhe kujt do t’i jepet ky pazar. Partia Demokratike po përpiqet t’i...

mero baze
Opinione 11:43 - 4 Shtator, 2019

Nga Mero Baze/ Një shpjegim për idenë fikse të Bashës për lekët

*Pashë sot një shkrim të gazetës “RD”, kundër një gazetari të ri, që së paku gjashtë vitet e fundit ka qenë i pozicionuar pro Partisë Demokratike...

opinion nga mero baze
Opinione 21:01 - 31 Gusht, 2019

Nga Mero Baze/ Rikthimi i vëmendjes amerikane!

Ankthi që kish përfshirë Ballkanin dy vitet e fundit, pas ardhjes në pushtet të Presidentit Trump, ishte se axhenda amerikane po merrej me tema të mëdha...

opinion nga mero baze
Denoncim 15:13 - 31 Gusht, 2019

Berisha sulmon Mero Bazen/ Kërkon ti marrë shtëpinë komshiut

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një denoncim të një qytetari, i cili akuzon gazetarin Mero Baze se kërkon t’i marrë shtëpinë e trashëguar nga gjyshi....

Opinione 21:43 - 29 Gusht, 2019

Nga Mero Baze/ Ditmir Bushati po ndërton një fabul të vetën politike

Ditmir Bushati nuk është në sherr me Partinë Socialiste, për atë që ka ndodhur në Shkodër. Për atë që ka ndodhur në Shkodër mund të jetë...

Lajm i Rekomanduar 17:20 - 28 Gusht, 2019

Replikë me Mero Bazen/ Ku ndryshon Berisha nga Rama, për lirinë e medias

Mero Baze, editori dhe njëkohësisht pronar i gazetës “Tema”, në një editorial së fundi ka mbajtur një qëndrim edhe në lidhje me lëvizjet e bëra në...