Connect with Us

All posts tagged "merkato"

Aktualitet 16:16 - 19 Korrik, 2019

Igli Tare i fiksuar keq me këtë mesfushor/ Largon tre futbollistë për t’i bërë një vend te Lazio

Merkatoja e Lazios është fokusuar te reparti i mesfushës. Klubi kryeqytetas do të largojë këtë merkato futbollistin Milinkovic-Savic, i cili ka kërkesa nga PSG dhe Man....

Aktualitet 18:33 - 17 Korrik, 2019

Gafa e vitit/ Ekipi turk prezanton sulmuesin e gabuar

Na ka ndodhur shpesh që t’i ngatërrojnë lojtarët për shkak të ngjashmërive apo mbiemrit në shpinë. Por që një gjë e tillë do të bënte xhiron...

Aktualitet 11:17 - 17 Korrik, 2019

Sulmuesi i Juventusit mban “peng” merkaton në Itali/ Bën me dhimbje koke 4 ekipe

Merkatoja në Itali ka qenë mjaft aktive këtë verë dhe pritet që të ketë edhe të tjera lëvizje, ku Interi, Napoli, Roma dhe Juventusi po kërkojnë...

Aktualitet 22:10 - 12 Korrik, 2019

10 blerjet më të shtrenjta në historinë e Barcelonës/ Griezmann vetëm i treti

Barcelona ka zyrtarizuar sot transferimin e Antoine Griezmann nga Atletico Madrid, për 120 milionë euro. Katalanasit në 5-6 vitet e fundit kanë bërë shpenzime të mëdha...

Aktualitet 09:58 - 9 Korrik, 2019

Juventusi nuk ndalet/ Transferimi i pestë në këtë merkato kryen vizitat mjekësore

Juventusi nuk ndalet në merkato. Pas afrimit të Ramsey, Buffon, Rabiot dhe Demirel, kampionët në fuqi të Italisë do të zyrtarizojnë shumë shpejt edhe mbrojtësin Cristian...

Aktualitet 12:41 - 3 Korrik, 2019

E zbulon studimi/ Ja sa do të kushtonte sot Fenomeni

Njëzet e dy vite më parë, Massimo Moratti, presidenti i Interit në atë periudhë, i dhuroi vetes Ronaldon, “Fenomenin”. I transferuar në Milano nga Barcelona, i...

Aktualitet 21:23 - 2 Korrik, 2019

Tare bën ‘magjinë’ e radhës/ Transferon yllin e kampionëve të Europës, e kërkonte dhe Barça

Igli Tare ka arritur të sigurojë një tjetër lëvizje me parametra zero, një nga bastet e tij të zakonshme të cilat shpesh kthehen në zbulime të...

Aktualitet 17:08 - 29 Qershor, 2019

Inter përgatit ‘bombën’ e merkatos/ Kërkon informacione për galaktikun e Madridit

Interi duket se ka nisur nga puna për merkaton e verës dhe po punon në qetësi. Ardhja e Conte në krye të stolit zikaltër, ka rikthyer...

Aktualitet 09:57 - 29 Qershor, 2019

Lëvizjet në merkato/ Ja si kanë ndryshuar ekipet e Superiores deri tani

Superiorja ka përfunduar dhe tashmë sytë janë nga merkato. Deri më tani ka disa lëvizje, të cilat kryesisht janë në dalje. Sipas asaj që raporton “SportEkspres.com”...

Aktualitet 15:03 - 26 Qershor, 2019

Serie A “flakë” këtë merkato/ Juve, Interi dhe Napoli ‘trondisin’ botën e futbollit

Oferta të nxehta dhe lëvizje të bujshme, në prag konkretizimi në Serinë A. Juventus ka gjetur akordin me yllin e Ajax, Matthijs De Ligt, i cili...