Connect with Us

All posts tagged "menyre"

Aktualitet 13:40 - 2 Korrik, 2019

Foto- Bota në 50 vite/ Si ka ndryshuar në mënyrë drastike jeta jonë

Në 50 vitet e fundit bota ka pësuar një ndryshim drastik që nga menyra si vishemi dhe deri tek teknologjia e cila është bërë pjesë e...

si te dobesohesh pa shkuar ne palester
Aktualitet 21:00 - 30 Mars, 2019

Përtoni të shkoni në palestër? Ja një mënyrë e thjeshtë si të humbni kaloritë duke ndenjur

Kemi një super-lajm per ju ! Një dush mund të jetë po aq efektiv sa edhe ushtrimi, kur flitet për shëndetin tuaj. Doktor Steve Faulkner, një...

Aktualitet 09:58 - 3 Mars, 2019

Dy mënyra si të zgjohemi në mëngjes pa pirë fare kafe

Nëse nuk jeni një person mëngjesi, me siguri e kuptoni sfidën e zgjimit herët. Ndërsa kafeja konsiderohet si zgjidhja ideale për t’u zgjuar, shumë njerëz nuk...

Aktualitet 19:26 - 29 Janar, 2019

Nga Astrit Patozi/ Ka një mënyrë për të shpëtuar nga sigurimsat që kapin shtetin

Çdo debat për spiunët apo bashkëpunëtorët e Sigurimit të Shtetit, që gëlojnë ende nëpër institucionet tona edhe pas 27 vjetësh, e bën të domosdoshëm një qëndrim...

Life Style 13:10 - 7 Janar, 2019

Mbajeni mend! Kjo është mënyra e vetme për të shpëtuar nga flokët e yndyrshëm

Ashtu si lëkura edhe flokët mund të jenë të yndyrshëm, të thatë ose neutralë. Por më problematikët janë flokët e yndyrshëm të cilët duhen larë çdo...

Aktualitet 15:39 - 3 Janar, 2019

Ju tregojmë si të karikoni celularin në mënyrën e duhur

Është e vështirë për shumicën e njerëzve të kalojnë disa orë larg celularit të tyre. Por duket sikur mos zgjatja e batërisë e bën akoma ëm...

Kryesore Show Biz 10:53 - 11 Dhjetor, 2018

“Askush nuk e ka ditur kurrë!” Tayna rrëfen mënyrën e çuditshme si ka nisur karrierën e saj

“Columbiana” ishte kënga hit e verës së kaluar me të cilën Tayna u fut fuqishëm në tregun muzikor.  Pas kësaj ajo menjëherë u bë reperja më...

Life Style 21:15 - 23 Nentor, 2018

Ushtrimi fizik në mënyrë të rregullt mund ta mbajë trupin tuaj 30 vite më të ri

Muskujt e femrave dhe meshkujve që janë në moshë, të cilët janë ushtruar rregullisht për dekada, pothuajse nuk kanë asnjë ndryshim nga format fizike të të...

Kryesore Show Biz 11:53 - 17 Nentor, 2018

“S’je për këngë dost”! Skivi reagon në mënyrën më spontane ndaj komentit të ndjekësit

Së fundmi Skivi dhe Ledri kanë qënë reperat më të përfolur në mediat rozë pas ripajtimit dhe mundësisë që mund të ribashkojnë forcat për një bashkëpunim...

Aktualitet 23:22 - 11 Nentor, 2018

Kjo është mënyra më e thjeshtë për të shmangur aromën e keqe të gojës

Keni një aromë të rëndë kur flisni? Keni provuar çdo mënyrë dhe e keni përsëri? Nëse i keni përjashtuar të gjitha arsyet e mundshme dhe nuk...