Connect with Us

All posts tagged "menyra"

I akuzuar për korrupsion/ SPAK liron nga qelia ish-shefin e logjistikës së “Burgut 313”
Aktualitet 14:48 - 3 Shkurt, 2021

Hapet gara për hetues në BKH/ Ja mënyra si kryhet aplikimi

Është hapur sërish gara për ‘Hetues’ në Byronë Kombëtare të Hetimit. BKH jep njoftimin e rëndësishëm për të gjithë kandidatët që duan të aplikojnë të kenë...

Shëndeti 13:29 - 15 Dhjetor, 2020

9 mënyrat që ndihmojnë sistemin tuaj tretës të funksionojë normalisht

Kur hamë shumë lakër, mund të kemi ngërçe dhe probleme me gazrat. Kjo ndodh për shkak të sheqerit që nuk mund të tretet nga stomaku ynë....

Si të kontrrolloni stresin e punës që të mos ndikojë në jetën tuaj?
Life Style 16:04 - 1 Dhjetor, 2020

Si të kontrrolloni stresin e punës që të mos ndikojë në jetën tuaj?

Ndjenja e një tensioni është normale, veçanërisht nëse përballeni me një afat të afërt ose detyrë sfiduese. Por kur stresi në punë bëhet kronik, ai mund...

8 mënyra për të mbrojtur veten kur dikush në shtëpinë tuaj ka Covid-19
Shëndeti 12:41 - 29 Nentor, 2020

8 mënyra për të mbrojtur veten kur dikush në shtëpinë tuaj ka Covid-19

Të jetosh me një person që ka COVID-19 jo vetëm që mund të jetë stresuese, por gjithashtu ju vë në rrezik për tu prekur nga virusi....

Life Style 13:02 - 9 Gusht, 2020

Si ta mbani trupin tuaj të freskët gjatë afsheve të nxehta/ Zbuloni disa mënyra të thjeshta

Tetë deri në dhjetë gra kanë ndjesinë e afsheve të nxehta gjatë fazës së menopauzës. Ato janë më të zakonshmet në ciklit tuaj të fundit, kur...

Shëndeti 12:37 - 17 Maj, 2020

Ankthi dhe vetëtrajtimi/ 6 mënyrat natyrale që do t’iu ndihmojnë ta luftoni atë

Për të qetësuar në mënyrë efektive ankthin tuaj, është e rëndësishme të angazhoheni për të bërë ndryshime në stilin e jetës, dhe të krijoni një sistem...

Horoskopi 13:50 - 8 Maj, 2020

7 mënyra për të fituar zemrën e një gruaja që i përket shenjës së Peshores

1-Vlerësoni ndjeshmërinë e tyre. Peshoret ndonjëherë mund të preken lehtësisht nga emocionet e njerëzve të tjerë dhe priren të jenë empatikë ndaj të tjerëve, pa marrë...

Life Style 21:35 - 27 Korrik, 2019

Hiqni qimet e padëshiruara nga trupi juaj/ Zbuloni disa nga mënyrat më të thjeshta

Një nga problemet më të mëdha të femrave gjatë muajit të verës janë qimet e mbetura nën mish, që zakonisht shkaktohen nga depilimi ose përdorimi jo...

Kuriozitete 22:24 - 29 Qershor, 2019

Lëkura e djegur pas plazhit/ Ja disa mënyra të shpejta për ta kuruar

Produktet e kuzhinës mund të jenë një opsion i mirë për lehtësimin e djegieve nga dielli. Acidi tanik tek çaji i zi, për shembull, mund të...

Aktualitet 21:49 - 29 Qershor, 2019

Basha i penduar/ Zbulon mënyrën si mund të pengoheshin zgjedhjet

Kreu i PD-së, Lulzim Basha në një konferencë për mediat ka thyer heshtjen zgjedhore duke deklaruar se nesër po shkelet ligji. Sipas Bashës, Pengimi i zgjedhjeve...

Life Style 13:35 - 10 Prill, 2019

Si ta përdorni më mirë Instagramin? Ja 5 mënyra ‘sekrete’

Fshihni fotot ku ju kanë bërë tag Fotot tag në Instagram nuk janë aq të dukshme në Instagram sa ç’janë në Facebook, por çdokush mund t’i...

gabimet qe bejme ne veshje
Fashion 13:25 - 8 Prill, 2019

Zbuloni mënyrat se si të dukemi më të sofistikuara me këto veshje

Në këtë artikull do iu njohim me disa kombinime të cilat përveçse janë ideale për t’u veshur në këtë stinë, janë edhe trendy i 2019-ës. Mjafton...

Fashion 13:10 - 6 Prill, 2019

Interesante/7 mënyra si ta kombinojmë një bluzë me printe

Bluzat me printe janë një mënyrë e thjeshtë për të shtuar pak gjallëri në paraqitjen tuaj. Pavarësisht se në të shkruhen fjalë, vite apo emri i...

Fashion 12:40 - 29 Mars, 2019

Ju themi 5 mënyra si t’i kombinojmë xhinset e bardha këtë sezon

Trendet e xhinseve ndryshojnë, por ka një stil që është esencial sa herë që vjen pranvera dhe vera: pantallonat e bardha! Gjithmonë jemi të hapura për...

menyra te cuditshme per tu kthyer ne forme
Aktualitet 22:20 - 28 Mars, 2019

Tre mënyra të çuditshme por efektive që do t’ju kthejnë në formën ideale

Të përtypësh çimçakiz. Në një studim të vitit 2016, ku kanë marrë pjese 12 burra mbipeshë ka konfirmuar se mund të digjen më shumë kalori nëse...

keshilla lidhje ne distance
Aktualitet 22:40 - 26 Mars, 2019

Dashuria në largësi/ Tre mënyra për ta mbajtur gjallë

Lejoi të ketë hapsirën e tij Të gjithë kanë nevojë që të kenë pak hapsirë personale në jetë, partneri yt nuk bën përjashtim. Leri kohë që...

si t'i cjerresh masken nje dyfytyrshi
Aktualitet 21:00 - 26 Mars, 2019

Si t’i çjerrësh  maskën një dyfytyrshi/ Tre mënyra që nuk dështojnë kurrë

Buzëqeshja Individët e shtirur ose me dy fytyra nuk buzëqeshin natyrshëm. Ata kanë një buzëqeshje të ngrirë zakonisht. Nëse do të shihni me kujdes kur dikush...

Fashion 15:53 - 26 Mars, 2019

Zbuloni disa mënyra si të jeni fashioniste dhe seksi njëkohësisht

Doni të dukeni edhe sexy edhe fashioniste? Po, ka disa mënyra që duhet t’i “zbatoni” me mjaft përpikmëri, thënë më saktë duhet të visheni si modelet...

Aktualitet 20:15 - 22 Mars, 2019

Si ta kombinoni të verdhën këtë sezon? Ja 3 mënyra super të thjeshta

E verdha është një nga ngjyrat më popullore të sezonit, por ju mund të keni pak vështirësi sesi ta kombinoni. Ne ju tregojmë tre mënyra si...

stimul serotonina hormoni i lumturise
Aktualitet 20:00 - 19 Mars, 2019

Serotonina/ Tre mënyra për të stimuluar hormonin e lumturisë

Kujdesi për veten Merr kohë për veten dhe kujdesu për veten dhe për trupin tënd. Mund ta bësh me masazhe,sauna, joga, ose aktivitet të tjera që...

Aktualitet 21:30 - 17 Mars, 2019

5 mënyra që do na motivojnë që të bëjmë ushtrime fizike

Në këtë artikull do iu njohim me 5 mënyra të cilat si me “magji” do ju motivojnë që të bëni ushtrime fizike. Së pari, tregojini personave që...

mushkonja si te shpetoni
Aktualitet 22:50 - 16 Mars, 2019

Vera vjen  bashkë me mushkonjat/ Disa mënyra si t’i mbijetoni

Le të fillojmë me metodat kimike. Në treg ka shumë metoda dhe shumë produkte kimike që mund të përdoren për të larguar mushkonjat. Ato fillojnë që...

gabimet qe bejme ne veshje
Aktualitet 21:00 - 16 Mars, 2019

5 mënyra si ta kombinojmë fustanin e tejdukshëm dhe të mos ngjajmë të ekzagjeruara

Nëse ka diçka që kemi mësuar nga stili i rrugës apo të famshmet është se, veshjet e tilla nuk janë gjithmonë të ekzagjeruara dhe janë “chic”....

Me shume postime