Connect with Us

All posts tagged "mentor kikia"

Opinione 14:57 - 22 Tetor, 2020

Unë nuk jam më Charlie Hebdo, sepse ky nuk është misioni i medias!

Nga Mentor Kikia * Në Francë dhe jo vetëm, media dhe opinioni për merren me ngjarjen e rëndë, atë të vrasjes makabre të një mësuesi, i...

Klodiana Lala gazetarja më e mirë investigative e vitit 2019/ Kikia: Kemi nevojë për lajme të tilla
Lajme 18:45 - 21 Tetor, 2020

Klodiana Lala gazetarja më e mirë investigative e vitit 2019/ Kikia: Kemi nevojë për lajme të tilla

Klodiana Lala është vlerësuar nga Bashkimi Europian si gazetarja më e mirë investigative e vitit 2019. Për këtë lajm ka reaguar kolegu i saj Mentor Kikia,...

Video-I riu goditi me thikë të moshuarin/ “Shpërthen” Kikia: Pse rri ende në zyrë kreu i Policisë
Politikë 23:30 - 19 Tetor, 2020

Mentor Kikian nuk e mbajnë nervat/ “Kërcënon” panelin: Do marr shkopin e Fevziut, kush flet do i bie kokës

Gazetari Mentor Kikia nuk i ka mbajtur dot nervat mbrëmjen e sotme dhe ka “kërcënuar” të ftuarit në emisionin “Opinion”. Ai ka tentuar disa herë të...

Politikë 11:44 - 16 Tetor, 2020

“Ka ca njerëz që vlejnë përgjithmonë”/ Gazetari kujton “Tanin e Topit”: Ai kishte një dhunti…

Gazetari Mentor Kikia ka kujtuar sot në ditën e lindjes, të ndjerin Dritan Hoxha, themeluesin e Top Medias, i njohur ndryshe edhe si “Tani i Topit”....

Video-I riu goditi me thikë të moshuarin/ “Shpërthen” Kikia: Pse rri ende në zyrë kreu i Policisë
Politikë 18:17 - 12 Tetor, 2020

“Dikur, prodhimet “Made in Albania” kishin vlerë”/ Kikia “i përvishet” qeverisë: Pse nuk eksportohen më

Gazetari Mentor Kikia ka publikuar një foto të viteve të komunizmit dhe ka reaguar lidhur me ushqimet që ne konsumojmë në përditshmëri. Kikia deklaron se në...

Mblidhet sot Asambleja e PS/ Çfarë pritet të ndodhë
Opinione 09:09 - 9 Tetor, 2020

Një popull i marrë që është dashuruar marrëzisht pas marrëzisë

Nga Mentor Kikia  Mbrëmë emisionet(debatet) televizive i ishin kushtuar, si gjithmonë, politikës. Rama-Meta-Basha… Përtej sherreve në ekrane, në rrjetet sociale tifozeritë respektive vazhdonin të betejën me...

Nga Mentor Kikia/ Raportet qesharake të Europës për Shqipërinë
Opinione 19:14 - 6 Tetor, 2020

Nga Mentor Kikia/ Raportet qesharake të Europës për Shqipërinë

Ne ketu e akuzojme klasen tone politike se i lexon raportet e Europes apo SHBA-se sipas deshires se vet. Njera pale si pozitiv, e tjetra si...

Droga është ferri në këtë botë/ Fotot që duhet t’i shohin të gjithë të rinjtë
Sociale 17:21 - 23 Shtator, 2020

Droga është ferri në këtë botë/ Fotot që duhet t’i shohin të gjithë të rinjtë

Gazetari Mentor Kikia ka publikuar disa foto të disa personave që janë përdorues të drogës dhe ka bërë një thirrje të fortë për qytetarët. Kikia deklaron...

Mr. President, how can we restore the hope in Albania?
English 16:20 - 22 Shtator, 2020

Mr. President, how can we restore the hope in Albania?

By Mentor Kikia* President of the Republic Ilir Meta reappeared with a call “to return hope to the youth, who are still fleeing, or are waiting...

E mbyllur brenda katër muresh/ Dalin pamjet e shpërfytyruara të Fjolla Morinës
Aktualitet 14:28 - 22 Shtator, 2020

“Na ngeli mjeku me barrë tani”/ Gazetari tregon çfarë ndodhi në gjyqin për Fjolla Morinën

Gazetari Mentor Kikia ka reaguar në lidhje me lajmin e raportuar sot në media, sipas të cilit këngëtarja Fjolla Morina nuk është shtatzënë, por ka gënjyer...

 “Unë po i dëgjoj që tani”/ Meta paralajmëron protesta: E di se çmendon populli
Opinione 11:52 - 22 Shtator, 2020

Si mund ta rikthejmë shpresën në Shqipëri z.President?

Nga Mentor Kikia  Presdienti Meta u shfaq sërish me një thirrje “për të kthyer shpresën tek rinia, e cila po vazhdon të ikë, apo është në...

Video-I riu goditi me thikë të moshuarin/ “Shpërthen” Kikia: Pse rri ende në zyrë kreu i Policisë
Kronika 16:51 - 21 Shtator, 2020

Video-I riu goditi me thikë të moshuarin/ “Shpërthen” Kikia: Pse rri ende në zyrë kreu i Policisë

Gazetari Mentor Kikia reagon ashpër pas publikimit në rrjetet sociale të një video, ku një i ri në Kavajë futet brenda në lokal dhe pasi rreh...

Nga Mentor Kikia/ Besa nuk u paragjykua, por thjeshtë nuk ishte për atë punë
Opinione 14:42 - 15 Shtator, 2020

Nga Mentor Kikia/ Besa nuk u paragjykua, por thjeshtë nuk ishte për atë punë

Besa Shahini nuk preferoi të ikë në heshtje. Ajo ngacmoi një arsye si arsye, por që nuk mund të jetë arsye. Ajo tha se iku pasi...

Nga Mentor Kikia/ Përse e ngacmuat kot atë punën e Turit zonja ministre?
Opinione 20:06 - 9 Shtator, 2020

Nga Mentor Kikia/ Përse e ngacmuat kot atë punën e Turit zonja ministre?

Ministrja e Arsimit ia hapi edhe njëherë kapakun historisë së Turit të “famshëm” të provimit të maturës së këtij viti. Ajo, në një replikë me Monika...

Nga Mentor Kikia/ Në kërkim të një njeriu…
Opinione 18:37 - 8 Shtator, 2020

Nga Mentor Kikia/ Në kërkim të një njeriu…

Abraham Linkolni është një figurë që më frymëzon edhe kur nuk jam mirë më shëndet. Kthehem rregullisht dhe lexoj e rilexoj nga jeta dhe për jetën...

44 milion Euro gjobë! Përse hesht prokuroria?
Opinione 17:23 - 7 Shtator, 2020

Nga Mentor Kikia/ 44 milion Euro gjobë! Përse hesht prokuroria?

Shqipëria, dmth ne, do të paguajmë edhe 44 milion Euro nga taksat tona, një gjobë që do të shkojë për një kompani të huaj. Pra 44...

Politikë 20:00 - 2 Shtator, 2020

Zhvillimet e fundit politike/ Kikia: Do të jetë një fushatë e ashpër

Analisti Mentor Kikia ka komentuar zhvillimet e fundit politike në vend. Kikia ka folur për përzgjedhjen e kandidatëve në zgjedhjet e ardhshme ndërsa shprehet se parlamenti...

Halli i Lulit me Jozefina Topallin
Politikë 16:33 - 27 Gusht, 2020

Nga Mentor Kikia/ Unë them t’ia veshim edhe njëherë vellon Berishës…

Para pak ditësh Luzlim Basha njoftoi se e “hapi PD-në” dhe lajmet vërshuan për rikthimin Bamir Topit, Genc Rulit, Besnik Mustafait etj. Së fundit është duke...

Nuk na duhet një qeveri e re, por një mënyrë e re qeverisjeje
Opinione 14:28 - 26 Gusht, 2020

Nuk na duhet një qeveri e re, por një mënyrë e re qeverisjeje

Nga Mentor Kikia  * Ne nuk kemi thjeshtë nevojë për të ndryshuar një ekip qeverisës me një tjetër, që supozohet të jetë më i mirë. Dhe...

Nga Mentor Kikia/ Çfarë do të bëja nëse do të kisha një ditë pushtet?
Opinione 21:53 - 24 Gusht, 2020

Nga Mentor Kikia/ A ka Shqipëria një klasë intelektuale?

Intelektual nuk është çdo kush që ka një diplomë, aq më shumë nga këto diplomat e “sotit”. Intelektualë janë njerëzit, që në momente të caktuara shërbejnë...

Nga Mentor kikia/ Mos e besoni, askush nuk do të hyjë në burg për vjedhje!
Opinione 18:29 - 10 Gusht, 2020

Nga Mentor kikia/ Mos e besoni, askush nuk do të hyjë në burg për vjedhje!

Lulzim Basha ishte sot në Manzë, në një familje që jeton në çadër, pasi shtëpia i është shembur nga tërmeti. Ai premtoi: Kur të vijmë në...

Nga Mentor Kikia/ Çfarë do të bëja nëse do të kisha një ditë pushtet?
Opinione 16:02 - 8 Gusht, 2020

Nga Mentor Kikia/ Çfarë do të bëja nëse do të kisha një ditë pushtet?

Pa u menduar shumë, do të thoja se do ti përzë të gjithë të korruptuarit dhe të këqijtë nga zyrat e shtetit. Por kjo nuk është...

Video-I riu goditi me thikë të moshuarin/ “Shpërthen” Kikia: Pse rri ende në zyrë kreu i Policisë
Opinione 11:14 - 3 Gusht, 2020

Foto/ Kur degjenerimi dhe babëzia nuk njohin asnjë kufi!

Nga Mentor Kikia  * Me shpresën se do të gjeja një makinë me çmim të përballueshëm, u interesova në një konçensionar për makinat e përdorura. Me...