Connect with Us

All posts tagged "mengjes"

Aktualitet 09:50 - 27 Maj, 2019

Mëngjesi i së hënës nis me shi/ Sa do të zgjasin reshjet?

Pas një fundjave me mot plot diell kjo javë ka nisur me shi. Po si do jetë moti në orët në vijim? Sinoptikanët nuk japin lajme...

Kuriozitete 14:40 - 26 Prill, 2019

E tregon studimi/Ja kur duhet ta pini kafen e mëngjesit

Mendimi i parë i njerëzve në të gjithë botën por sidomos në Shqipëri ështe që para se të ikin në punë të shijojnë një kafe. Por...

humbja e flokeve
Kuriozitete 15:40 - 24 Prill, 2019

Pse zgjoheni me flokë të shkatërruara çdo mëngjes? Zbulohet arsyeja

Keni flokë kaçurrela apo me onde dhe zgjoheni me flokë të shpupuritur apo të shkatërruar në mëngjes?Për këtë e ka fajin këllëfi prej pambuku i jastëkut dhe...

Life Style 14:10 - 20 Prill, 2019

Në mëngjes apo mbrëmje? Studimi tregon se kur ecja është më efektive

Nuk e preferoni palestrën? Duhet të ecni sa më shumë. Sipas dy studimeve të fundit nga Instituti Weizmann i Shkencës në Rehovot në Izrael dhe Universitetit...

Aktualitet 10:10 - 31 Mars, 2019

Si të zgjoheni me humor të mirë çdo mëngjes? Zbulojeni

Rutina e mëngjesit është paksa e vështirë sepse duhet të çohesh nga shtrati dhe të nisësh ditën edhe në ato ditë që do të rrish vetëm...

Life Style 10:15 - 9 Mars, 2019

5 ide të thjeshta për mëngjes që s’do t’iu shëndoshin dhe do t’ju mbajë të balancuar

Dietologu Keri Glassman thotë se kjo mënyrë këshillohet edhe për ta mbajtur nën kontroll peshën. Gjithsesi, sfida është si ta ushqeni veten dy herë përpara drekës...

Aktualitet 09:58 - 3 Mars, 2019

Dy mënyra si të zgjohemi në mëngjes pa pirë fare kafe

Nëse nuk jeni një person mëngjesi, me siguri e kuptoni sfidën e zgjimit herët. Ndërsa kafeja konsiderohet si zgjidhja ideale për t’u zgjuar, shumë njerëz nuk...

Kryesore Show Biz 11:06 - 1 Mars, 2019

Mëngjesi në parajsë, Luana kalon natën mbi ujë dhe shfaqet vetëm në peshqir

Luana Vjollca  po përjeton parajsën dhe nuk ka ndërmend të kthehet nga Maldivet. Ajo ka ndarë një video me ndjekësit e saj, ku shihet një pamje e...

Fashion 15:25 - 20 Shkurt, 2019

Nga mëngjesi në darkë: 5 veshjet që na tregojnë super për 24 orë

Si të kemi një paraqitje që vlen për ditën edhe natën, pa qenë nevoja që të kthehemi në shtëpi për t’u ndërruar? Pavarësisht se doni diçka...

Aktualitet 10:10 - 17 Shkurt, 2019

Tre gabime çdo mëngjes që ju bëjnë të mos keni një ditë të mirë

Zgjimet në mëngjes janë gjithmonë të vështira, sidomos tani në periudhën e dimrit kur koha e keqe ju bën edhe më gjumashë në mëngjes. Por duhet...

Kuriozitete 13:05 - 6 Shkurt, 2019

Ja mendimi i parë që ju vjen në mëngjes sipas shenjës së horoskopit

Secili nga ne kur zgjohet në mëngjes ka një mendim të parë që i vjen në mendje. Ky mendim është i influencuar nga karakteristikat e shenjës...

Life Style 10:41 - 3 Shkurt, 2019

Çfarë i shkakton dhimbjet e kokës në mëngjes?

Dhimbjet e kokës që shfaqen në mëngjes mund të kenë shkaktarë të ndryshëm. Këto dhimbje mund t’i përjetoni pas një nate me gjumë të dobët, kur...

shenjat qe nuk pi mjaftueshem uje
Aktualitet 15:00 - 31 Janar, 2019

Provojeni /Një gotë me ujë në mëngjes bën mrekulli

E keni pyetur ndonjëherë veten përse të gjitha gratë japoneze kanë një trup perfekt, të tonifikuar dhe lëkurë të pastër. Po të bëni vetëm një kërkim...

Life Style 10:25 - 30 Janar, 2019

“Mëngjesi nuk është i rëndësishëm”- trajneri personal i VIP-ave tregon çfarë kemi ditur gabim për dietat

Na është thënë gjithnjë se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm dhe nuk duhet ta lëmë asnjëherë pa e konsumuar. Por David Higgins, trajneri personal i...

mengjes ngrenie
Aktualitet 10:05 - 20 Janar, 2019

Përse duhet të zgjohemi herët në mëngjes dhe çfarë duhet të bëjmë pasi hapim sytë

Të gjithëve na ka ndodhur të zgjodhemi në mes të paradites, ndërsa ndjenja e parë është ajo e fajit. Ju presin shumë punë për të bërë,...

Aktualitet 10:10 - 7 Janar, 2019

Kur është koha e duhur të hamë mëngjes? Ja si përgjigjen nutricionistët

E dëgjojmë thuajse përditë se mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, por a është vërtetë? A ka ndonjë problem nëse nuk ha mëngjesin derisa të shkoj...

Aktualitet 10:07 - 31 Dhjetor, 2018

6 mënyra për t’u zgjuar në mëngjes pa ndihmën e kafes

Shumica e njerëzve sa hapin sytë mendojnë për kafen e mëngjesit si zgjimin përfekt. Por edhe pse kafja ka shije të mirë dhe përfitimet e saj...

Aktualitet 12:40 - 28 Dhjetor, 2018

Kjo është sëmundja nga e cila rrezikoheni nëse nuk hani mëngjes rregullisht

Mëngjesi është përshkruar si vakti më i rëndësishëm i ditës dhe, sipas ekspertëve, nëse e shmangni mund të rrezikoheni nga zhvillimi i diabetit. Sipas një studimi...

Aktualitet 21:40 - 18 Dhjetor, 2018

Këtë pije nuk duhet ta pini kurrën e kurrës me stomakun bosh

Ndjehemi më aktivë kur në mëngjes pimë një filxhan të madh me kafe. Gjithsesi, kafja me mëngjesin nuk është se ka ndonjë lidhje të pathyeshme dhe...

Life Style 11:10 - 9 Dhjetor, 2018

Na besoni! Nuk do ta anashkaloni kurrë vaktin e mëngjesit pasi ta lexoni këtë

Ne të gjithë kemi dëgjuar që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës. Por a e dini përse? Ja disa arsye që tregojnë rëndësinë e...

Aktualitet 10:05 - 3 Dhjetor, 2018

Mos! 3 gabimet e mëngjesit që po na plakin para kohe

Mëngjesi është pjesa më e rëndësishme e ditës, ndaj duhet t’i kushtoni shumë rëndësi rutinës suaj pasi hapni sytë. Ja cilat janë gabimet themelore që nuk...

Aktualitet 10:07 - 23 Nentor, 2018

Moderatori shpërthen “ala Renato Mekolli” gjatë emisionit të mëngjesit

Renato Mekolli duket se po e kthen në ngjarje të zakonshme thyerjen dhe përplasjen e pjatave në emisionet televizive. Edhe moderatori Flori Agalliu ka reaguar  në...

Life Style 15:25 - 21 Nentor, 2018

Po ju shkatërrojnë organizmin, këto ushqime nuk duhet t’i konsumoni kurrë në mëngjes

Studimet këshillojnë të konsumojmë mëngjes patjetër, duke theksuar se është vakti më i rëndësishëm i ditës. Mirëpo pavarësisht kësaj nuk do të thotë që juve duhet...