Connect with Us

All posts tagged "mendja"

Aktualitet 18:41 - 28 Maj, 2019

Vasili “kryqëzon” Ramën/ “Fale Zot se ka ikur nga mendja”

Ish kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një postim në rrjetet sociale ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama, ditën e sotme...

Aktualitet 22:44 - 23 Prill, 2019

Habit Dashamir Shehi/ “Nuk na bie mendja se nuk hyjmë në zgjedhje”

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, nga studio e emisionit “Dritare” teksa fliste për krizën politike deklaroi se opozitës nuk i bie mendja që ka dalë nga...

Aktualitet 19:47 - 18 Prill, 2019

Një pauzë nga Facebook mund të përmirësojë shëndetin mendor

Tani, një studim zbulon se pas një jave të heqjes dorë nga Facebooku, shëndeti mendor i njerëzve përmirësohet ndjeshëm Një studim zbulon se pas heqjes dorë...

Aktualitet 22:39 - 5 Mars, 2017

Njerëzit e fortë mendërisht kanë 9 “sekrete”/Ja cilët janë

Çfarë do të thotë të jesh i fortë mendërisht? Nuk keni pse jeni një mësues i iluminuar që mediton në Himalaje 24 oë në ditë për...

Aktualitet 13:23 - 6 Tetor, 2016

Rama gënjen se i është bërë fytyra shollë

Sekretari i Përgjithshëm i Partinë Demokratike Arben Ristani deklaroi në Kuvend se kryeministri gënjen dhe flet për variant nga mendja e tij. “Kryeministri del këtu e...

Kuriozitete 23:07 - 5 Korrik, 2015

Mund ta detyrojmë mendjen të harrojë?

Një psikolog pretendon se ka zbuluar një mekanizëm që mund të shpjegojë sesi njerëzit shtypin kujtimet e padëshiruara Të gjithë ne kemi kujtime që do të...

Aktualitet 09:22 - 2 Janar, 2015

Uji kthjellon mendjen

Bazuar në një studim të zhvilluar në Britaninë e Madhe nga studiuesit e University of East London dhe University of Westminster, rezultoi se pirja e ujit...