Connect with Us

All posts tagged "memoriali"

Sociale 21:58 - 19 Gusht, 2019

Memoriali turk në Tiranë/ Shoqëria Civile organizon protestë

Shoqëria Civile do të mbajë nesër një protestë kundër memorialit turk të vendosur në kodrat e Liqenit nga Bashkia e Tiranës. Protesta nis në orën 10:30,...

Lajm i Rekomanduar 09:13 - 18 Gusht, 2019

Skandali me memorialin turk/ Meta, zhvatësi që i lëpihet Erdoganit

Vendosja e memorialit për të rënët e ushtrisë dhe policisë gjatë grushtit të shtetit, para tre vjetësh në Turqi, në kodrat e Liqenit artificial të Tiranës,...

Politikë 12:27 - 17 Gusht, 2019

Dy memorialë turke, një që na nderon dhe një që na turpëron!

 Nga Altin Goxhaj  * Në Shkodër ka një memorial për Hasan Riza Pasha, komandanti turk që mbrojti Shkodrën nga serbo-malazezët në 1912-1913! Një hero turk që...

atentat ndaj shoferit te eskavatorit
Politikë 12:22 - 16 Gusht, 2019

Memoriali për Ardit Gjoklajn/ Avokati i njohur bën lëvizjen e radhës

Avokati Altin Goxhaj dhe njeriu i memeve, Genc Sejko duket se nuk do të heqin dorë nga nisma për të ndërtuar një memorial për Ardit Gjoklajn,...

Lajm i Rekomanduar 11:53 - 14 Gusht, 2019

Gylenisti, aksioner i Air Albania/ Erdogani “aksioner” i memorialeve

Shqipëria po zien nga debati për memorialin turk, të vendosur tek Kodrat e Liqenit. Mbi memorialin pro Erdoganist, janë gdhendur viktimat e grushtit të shtetit në...

Jamarbër Malltezi, anëtar i kryesisë dhe drejtues i Departamentit për Ambjentin, Pyjet dhe Turizmin në PD
Politikë 22:58 - 13 Gusht, 2019

Malltezi: Basha dhe Veliaj nuk ngritën memorialin për Amerikanët

Debati për memorialin turk të vendosur tek Kodrat e Liqenit nga Bashkia e Tiranës vijon të ndizet çdo ditë e me shumë. Së fundmi, anëtari i...

Kryesore 20:25 - 13 Gusht, 2019

Analisti amerikan shuplakë Ramës/ “Qenush para Erdoganit! Memoriali s’ka vend në Shqipëri

Memoriali i ngritur në nderim të viktimave të grushtit të shtetit në Turqi, në Parkun e Liqenit Artificial, mbetet ende temë e nxehtë diskutimi në mediat...

Politikë 19:35 - 12 Gusht, 2019

Memoriali turk në Tiranë/ Kreshnik Çollaku nxjerr bllof Bashën

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Kreshnik Collaku, ka reaguar pas publikimit të videos ku ai merrte pjesë në ceremoninë e vendosjes së memorialit turk në Parkun...

Politikë 17:34 - 11 Gusht, 2019

Memoriali turk në Tiranë/ Reagojnë të rinjtë: “ Shqipëria ende nën pushtim”

Ngritja e monumentit përkujtimor në nder të 251 qytetarëve turq të vrarë gjatë grushtit të dështuar të shtetit në korrik të 2016 në Parkun e Liqenit...

Lajm i Rekomanduar 15:27 - 11 Gusht, 2019

Pjesë e haremit të Erdoganit?/ Presidenti, hesht për skandalin me memorialin

Ngritja e memorialit për qytetarët turq të rënë gjatë grushtit të shtetit ndaj Erdoganit, në Parkun e Liqenit, ka shkaktuar shumë polemika, pasi të shumtë kanë...