Connect with Us

All posts tagged "memoriali turk"

Politikë 22:00 - 16 Shtator, 2019

Habit Veliaj, merr në mbrojtje memorialin turk/ E ndërtuam pa leje

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka dalë publikisht në mbrojtje të memorialit të vitimave të grushtetit të shtetit në Turqi dhe memorialit të tyre në Tiranë,...

Politikë 09:32 - 30 Gusht, 2019

Foto-Sulm gjatë natës/ Thyhet memoriali turk tek Kodrat e Liqenit

Monumenti tek Kodrat e Liqenit, i vemdosur për viktimat e grushtit të shtetit në Turqi është sulmuar gjatë natës së shkuar. Persona ende të paidentifikuar kanë...

Sociale 11:23 - 20 Gusht, 2019

Memoriali turk/ Shoqëria Civile fillon protestën

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, aktivistë të shoqërisë civile sot po zhvillon një protestë kundër memorialit turk, në nder të viktimave të grushtit të shtetit në Turqi....

Sociale 16:02 - 17 Gusht, 2019

Foto/ Elida Jorgoni: “E poshtërova diktaturën erdoganiste”

Memoriali i ngritur në nderim të viktimave të grushtit të shtetit në Turqi, në Parkun e Liqenit nga Bashkia e Tiranës mbetet ende temë e nxehtë...

Opinione 11:39 - 17 Gusht, 2019

Nga Kreshnik Spahiu/ Populli s’duhet shkatërrojë varrezat turke, por të varros 4 varrexhinjtë e Shqipërisë! 

Sapo lexova në rrjetet sociale, që disa “patriotë” do grupohen të martën për të shkatrruar memorialin e turqve të vrarë nga grushti shtetit kundër Erdogan. Unë...

Politikë 11:51 - 16 Gusht, 2019

Prania e Çollakut tek memoriali turk/ Bogdani e “përjashton” nga PD

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani dënon ashpër ngritjen e memorialit në nder të viktimave të tentativës për grusht shteti në Turqi në vitin 2016, i...

Politikë 17:15 - 15 Gusht, 2019

Shoqëria Civile protestë për memorialin turk në Tiranë

Shoqëria Civile do të mbajë një protestë kundër memorialit turk të vendosur disa ditë më parë në Tiranë. Mësohet se protesta do të zhvillohet ditën e...

Politikë 16:27 - 15 Gusht, 2019

Korçari i famshëm ka një mesash për Ramën e Veliajn/ Farë e keqe të shitur tek Erdogani

Një ndër korçarët më të famshëm në Shqipëri, Ilir Vrenozi, i cili jo pak herë në rrjetet sociale i drejton mesazhe të forta kreut të qeverisë,...

Lajm i Rekomanduar 10:40 - 14 Gusht, 2019

“Ngri memorialin tënd”/ Erion Kristo ironizon Veliajn

Pedagogu dhe gazetari Erion Kristo, ka ironizuar kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në lidhje me memorialin turk. Duke iu referuar deklaratës së Veliajt se...

Lajm i Rekomanduar 08:37 - 13 Gusht, 2019

“Reflekto, hiq memorialin turk, para se ta shkatërrojmë”/ Qytetarët thirrje Ramës

Debati për memorialin turk të vendosur tek Kodrat e Liqenit në Tiranë, vijon të ndizet çdo ditë e me shumë. Që nga dita që u mësua...

Politikë 22:02 - 12 Gusht, 2019

Memoriali turk/ Gjon Juncaj: Ju paguajmë me gjak shqiptari

Vendosja e memorialit turk në Tiranë, ka sjellë reagime dhe kundërshti të shumta gjatë ditëve të fundit. Një ndër ta që ka reaguar ashpër ndaj këtij...

Politikë 11:59 - 12 Gusht, 2019

Debati mbi memorialin turk/ Goxhaj: Kush e kthen në fetar shkel ligjin

“Debati mbi memorialin nuk është debat që ka lidhje me fenë por vetëm me politikën.”, kështu shprehet avokati i njohur Altin Goxhaj, referuar ngritjes së objektit...

Lajm i Rekomanduar 10:50 - 12 Gusht, 2019

“I përket ish-pushtuesve”/ Përdhoset memoriali turk në Tiranë

Memoriali i ngritur në nderim të viktimave të grushtit të shtetit në Turqi, në Parkun e Liqenit Artificial, mbetet ende temë e nxehtë diskutimi në mediat...

Lajm i Rekomanduar 09:41 - 12 Gusht, 2019

“Hiq pllakën turke, mos na detyro ta heqim ne”/ Paralajmërohet Veliaj

Shqipëria është vendi ku çdo ditë prodhohen skandale nga politikanët. Skandali më i fundit dhe që ka çuar në nxehjen e gjakut të shqiptarëve, është vendosja...

Politikë 21:25 - 11 Gusht, 2019

Memoriali turk/ Ngjela shuplakë Ramës: “Ka një marrëveshje sekrete”

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar ashpër përmes një postimi në  rrjetet sociale, lidhur me vendosjen e memorialit turk në Kodrën e Liqenit të Tiranës....

Politikë 20:26 - 11 Gusht, 2019

Vendosja e memorialit turk në Tiranë/ Reagon ashpër Artan Fuga

Akademiku i njohur Artan Fuga, ka reaguar lidhur me çështjen e vendosjes së memorialit të ushtarëve turq të rënë në përpjekjen e grusht shtetit të 15...

Lajm i Rekomanduar 13:56 - 11 Gusht, 2019

Turkoshakët e tredhur të Tiranës

Një memorial për viktimat e grushtit të shtetit në Turqi u ngrit pak ditë më parë në fshehtësi të plotë në Tiranë. Por, një aktivitet ku...

Lajm i Rekomanduar 13:27 - 11 Gusht, 2019

Veliaj si karagjoz/ Shqiptarët reagojnë, Lali justifikohet

Memoriali turk i vendosur në kodrat e Liqenit në Tiranë, ka shkaktuar reagime të shumta. Një gjë e tillë është quajtur e turpshme dhe skandaloze, për...

Politikë 12:34 - 11 Gusht, 2019

Memoriali turk në Tiranë/ Apltekin i mbyll gojën Bashës

Në Tiranë është ngritur një memorial për viktimat që kanë lidhje me grusht-shtetit të 15 korrikut 2016, në Turqi. E gjithë është bërë në heshtje, me...

Politikë 11:14 - 11 Gusht, 2019

“Memoriali turk, poshtërimi më i madh i realizuar në Tiranë”/ Shpërthen Aleksandër Çipa

Analisti dhe pedagogu i gazetarisë, Aleksandër Çipa e ka quajtur poshtërim, vendosjen e memorialit turk në Tiranë. Sipas Çipës, kjo është fyese për shqiptarët. “Memoriali fyes...

Lajm i Rekomanduar 09:39 - 11 Gusht, 2019

Rama uron Kurban Bajramin/ Qytetarët i përvishen për memorialin turk

Kryeministri Edi Ramau u ka uruar besimtarëve myslimanë, fedtën e Kurban Bajramit. Rama ndryshe nga Meta, nuk ka dhënë mesazhe politike, por urimin e ka shoqëruar...