Connect with Us

All posts tagged "memet"

Lajme 16:00 - 19 Mars, 2020

“Nga joga në dhomë te shkuma party në oborr”/ Memet më pikante në rrjet për karantinën

Pothuajse gjithë bota për përballet me Covid-q9, ndërkohë që tashmë edhe në vendin tonë janë konfirmuar 69 persona të prekur. Si masa kundër përhapjes së koronavirusit,...

Satire Politike 14:10 - 30 Shtator, 2019

Foto- Zbulohet kush e nisi sherrin në ndeshjen Tirana-Partizani/ Plas humori në rrjet

Sherri i djeshëm në stadiumin Selman Stërmasi, gjatë ndeshjes Tirana-Partizani, është bërë objekt humori në rrjetet sociale. E ndërsa shqiptarët nuk ngrenë kokën për problemet e...

Satire Politike 11:57 - 8 Shtator, 2019

Politikanë dhe gazetarë “thyejnë” rrjetin/ Ironia therëse përmes fotove

Ngjarjet e ditës, debatet, janë përkthyer në meme nga faqet e njohura humoristike. Politikanë gazetarë, kanë rënë në “kurthin” e memeve shoqëruar me një ironi therëse,...

Aktualitet 15:04 - 26 Maj, 2019

Foto-“Rama ik. I dashur Luli thirri arsyes”/ Plas humori në rrjet

Një ditë më parë opozita e bashkuar zhvilloi protestën e gjashtë kombëtare, duke kërkuar largimin e kryeministrit Rama. Ndryshe nga protestat e tjera, ajo e djeshmja...

Aktualitet 13:11 - 14 Maj, 2019

Foto-“Po ik ore, ik se më plase”/ Rrjeti ironizon situatën politike

Situata politike në vend është bërë sërish pjesë e memeve ironizuese në rrjetet sociale. Opozita ka zhvilluar pesë protesta kombëtare, për rrëzimin e Ramës, ku nuk...

Aktualitet 15:56 - 11 Maj, 2019

Lul Fanatics organizon “Rama ik” party, i ftuar special “Dj Lleshi”/ Plas humori në rrjet

Pasditen e sotme, në orën 18:30, opozita pritet të zhvillojë protestën e radhës. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha prej disa ditësh ka udhëtuar në disa...

Aktualitet 11:56 - 12 Prill, 2019

Foto-Po sikur grabitjen e Rinasit ta bëjmë film?/ Plas humori në rrjet

Tre ditë më parë 10 milion euro u grabitën nga persona të armatosur, brenda pistës së Aeroportit Ndërkombëtar të Rinasit. Kjo ngjarje është shndërruar në tenmë...

Aktualitet 13:36 - 1 Prill, 2019

Foto-Nga njeriu i FBI në Tiranë, tek “zhdukja” e Bashës/ Plas humori në rrjet

Faqet e humorit në rrjetet sociale vijojnë të ironizojnë klasën politike në vend. Nëpërmjet memeve në rrjetet sociale, faqet e humorit kanë dhënë mesazhe të forta....

Aktualitet 13:20 - 14 Shkurt, 2019

Foto-“Bobo Skëndërbeu im”/ Plas humori në rrjet

Seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë është shoqëruar me tensione të forta. Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka qëlloi me bojë në drejtim të kryeministrit...

Aktualitet 09:28 - 21 Janar, 2019

Foto-Rrjeti “pushtohet” nga memet/ Çfarë ndodhi me votimet e Lulit

Ditën e shtunë, Partia Demokratike mblodhi Këshillin Kombëtar, ku Lulzim Basha zhvilloi farsën e radhës. Me një proces plotësisht të manipuluar, PD zhvilloi votimin për zgjedhjen...

Aktualitet 12:51 - 2 Janar, 2019

Foto-Pas videos së Ramës në dush/ Rrjeti shpërthen në humor

Kryeministri Edi Rama do të jetë i ftuari i parë për vitin 2019 në “Xing me Ermalin”. Në një video të shpërndarë në rrjetet sociale, moderatori...

Aktualitet 12:51 - 29 Dhjetor, 2018

Plasin memet në rrjet/ Shshshshshshshsht po flet zv/kryeministri

Pas shkarkimit të ministrave e zvëvendës kryeministres dhe zëvendësimit të tyre me emra pothuajse të padëgjuar ose persona që shpeshherë janë bërë pjesë e rubrikave tallëse,...

Aktualitet 14:39 - 28 Dhjetor, 2018

Memet më pikante/ “E hongre dhe ti Beno!”, “Lekët i bëra unë, më plasi tr*pi”

Në rrjetet sociale kanë plasur memet ndaj ministrave që u shkarkuan ditën e sotme nga kryeministri Edi Rama në mbedhjen e  Asamblesë së Partisë Socialiste. Ndër personat...

Aktualitet 13:25 - 22 Nentor, 2018

Zbulohet kush do ta “vrasë” Ervin Salianjin

Dje tek Syri.net u raportua një lajm, sipas të cilit thuhej se deputeti i PD, Ervin Salianji është kërcënuar me jetë. U publikua një letër, e...

Aktualitet 15:41 - 8 Shtator, 2018

Foto-Rrjetet sociale tallen me Ramën dhe Bashën/ Për çfarë e përgëzon Enver Hoxha kryeministrin?

Shtatori duket se ka filluar të “zgjojë”politikën shqiptare nga pushimet e verës dhe ti vërë në aksion. Partia Socialiste dje ka mbajtur asamblenë kombëtare, duke ndezur...