Connect with Us

All posts tagged "meghan markle"

Showbizz 13:17 - 19 Maj, 2020

Brenda vilës 18 milionë dollarëshe të Meghan dhe Harryt/ Dalin pamjet nga ambienti luksoz ku po jeton çifti

Çifti më i komentuar i shoëbizit të huaj, Meghan dhe Harry pasi hoqën dorë nga titujt mbretërorë, u zhvendosën në Los Angelos. Pak kohë maparë në...

Showbizz 12:38 - 8 Maj, 2020

FOTOT-Rezidenca gjigante 18 milionë dollarëshe/ Zbulohet se ku po e kalojnë karantinën Princ Harry dhe Meghan Markle

Princ Harry dhe Meghan Markle po e kalojnë karantinën e tyre në vilën superluksoze në Beverly Hills që i përket manjatit të Hollywoodit Tyler Perry. Disa...

Showbizz 10:59 - 5 Maj, 2020

“Pas fikjes së kamerës ajo nuk është miqësore”/ Fotografi tregon sjelljen si një “superstar” të Meghan Markle dhe pjesët që urren në trupin e saj

Një fotograf ka zbuluar se Meghan Markle quhej një princeshë edhe në kohën kur ishte aktore për shkak të sjelljes së saj të vështirë dhe urdhëruese...

Blog 08:39 - 1 Shkurt, 2020

Megan u largua nga familja mbretërore, për shkak të racizmit në Britani

Nga Monica Sarkar “CNN” * Princi Herri dhe gruaja e tij Megan nisën javën e shkuar një jetë të re në Kanada, pasi u tërhoqën nga...

Lajme 16:39 - 16 Janar, 2020

Donin të fillonin jetë të pavarur/ Meghan dhe Harry refuzohen nga Kanadaja

Pas vendimit të tërheqjes nga familja mbretërore, Meghan Markle dhe Princ Harry duket se nuk do ta kenë aq të lehtë të rifillojnë jetën si të...

Kryesore Show Biz 15:03 - 29 Korrik, 2019

E fiksuar deri në detajin më të vogël/ Meghan Markle redaktore e prestigjozes Vogue

Pallati mbretëror ka njoftuar se Dukesha e Sussex Meghan Markle është shpallur si redaktore e edicionit të ardhshëm të revistës britanike Vogue. Edicioni i titulluar “Forcat...

Kryesore Show Biz 19:58 - 24 Korrik, 2019

Meghan dhe Harry lënë pallatin mbretëror/ Zbulohet arsyeja

Meghan Markle dhe Princ Harry kanë vendosur të lënë pallatin mbretëror për të jetuar në fshat. Nga mediat e huaja u aludua se shkak i largimit...

Aktualitet 18:26 - 9 Korrik, 2019

“Sjellje fëmijërore”/ Truprojat e Markle urdhërojnë fansat të mos i bëjnë foto

Meghan Markle i është bashkuar miqve të saj për të parë një ndeshje tenisi dhe për të mbështetur Serena Williams në Wimbledon. Ish ylli i BBC...

Kryesore Show Biz 20:58 - 8 Korrik, 2019

Meghan Markle e fiksuar pas këtyre vathëve/ Nuk do ta besoni sa kanë kushtuar

Dukesha Meghan Markle dhe Princ Harry kanë pagëzuar djalin e tyre në një ceremoni private fundjavën që lamë pas. Meghan bie gjithnjë në sy për amjen...

Kryesore Show Biz 20:05 - 30 Qershor, 2019

Thyejnë rregullat mbretërore/ Meghan dhe Harry nuk duan të bëjnë publike pagëzimin e djalit

Dukesha dhe Duka e Sussex kanë bërë të ditur se shumë shpejt do të pagëzojnë djalin e tyre në St George Chapel në kështjellën Windsor. Kjo...

Kryesore Show Biz 20:05 - 27 Qershor, 2019

Udhëtimi i parë si një familje/ Meghan dhe Harry do të vizitojnë Afrikën

Ditën e djeshme komisioneri i lartë britanik në Afrikën e Jugut, Nigel Casey ka treguar se Duka dhe Dukesha e Cambridge  së shpejti do të vizitojnë...

Aktualitet 20:18 - 28 Maj, 2019

“Nuk lë askënd të kujdeset për të”/ Dadoja e fëmijës mbretëror jep dorëheqjen pas 2 javësh punë

Meghan Markle dhe Princ Harry po shijojnë në maksimum ardhjen në jetë të djalit të tyre Archie. Por duket se Dukesha është mjaft e fiksuar pas...

Aktualitet 17:20 - 26 Maj, 2019

Udhëtimi i parë si familje/ Meghan dhe Harry zgjedhin vendin e rrezikshëm

Meghan Markle dhe Princ Harry  kanë një dashuri të veçantë për Afrikën. Ashtu siç kemi dëgjuar edhe më parë Princ Harry e viziton shpesh herë këtë...

Aktualitet 18:35 - 19 Maj, 2019

Përvjetori i parë për Meghan dhe Harryn/ Publikohen pamje të reja nga dasma madhështore

Dasma madhështore e Meghan Markle dhe Princ Harryt ishte një nga ngjarjet më të bujshme e 19 maj-it të vitit të kaluar. Sot një vit më...

Kryesore Show Biz 22:14 - 17 Maj, 2019

Kate Middleton ka frikë nga Meghan? Zbulohen detaje të rëndësishme në certifikatën e fëmijës mbretëror

Publikimi i certifikatës së lindjes të fëmijës së parë të Meghan Markle-it dhe princit Harry ka zbuluar një detaj shumë të rëndësishëm për pozicionin e Markle...

Aktualitet 16:20 - 17 Maj, 2019

“Fluturojnë me helikopter”/ Meghan dhe Harry “arratisen” nga rezidenca

Ardhja në jetë e fëmijës mbretëror Archie Harrison ka bërë bujë në të gjitha mediat e huaja dhe shqiptare. Kanë kaluar vetëm disa ditë nga lindja...

Aktualitet 16:04 - 14 Maj, 2019

Fëmija më i famshëm në botë/ Disney sjell filmin e animuar për bebin mbretëror

Meghan Markle dhe Princ Harry u bënë prindër të një djali të cilin e quajtën Archie Harrison. Tani ai është fëmija më i famshëm në botë,...

Aktualitet 16:04 - 13 Maj, 2019

Meghan Markle po shkel rregullat/ Pallati mbretëror merr masa të rrepta

Meghan Markle ka shkelur disa herë rregullat e Portokollit por duket se familja mbretërore nuk do ta lejojë më këtë gjë. Që në momentin e parë...

Aktualitet 18:35 - 12 Maj, 2019

Meghan Markle feston për herë të parë “Ditën e Nënës”/ Poston foton e ëmbël me të birin

Dukesha e Sussex ka festuar për herë të parë sot “Ditën e Nënës”. Meghan dhe Harry kanë vendosur që me rastin e kësaj dite të postojnë...

Aktualitet 19:54 - 11 Maj, 2019

5 ditë pas lindjes/ Meghan Markle ka një mesazh për të gjitha gratë

Meghan Markle është njëra nga gratë më me influencë në botë dhe avokate për edukimin universal të grave. Së fundmi, gjatë turit në Marok, ajo ka...

Aktualitet 17:00 - 9 Maj, 2019

“Me vështirësi ia dal të jem baba”/ Meghan dhe Harry zgjedhin kumbarin e fëmijës mbretëror

Ditën e djeshme Dukesha dhe Duka e Suxess prezantuan për herë të parë në publik djalin e tyre, Archie. Meghan dhe Harry mesa duket kanë zgjedhur...

Aktualitet 14:34 - 8 Maj, 2019

Foto/ Meghan dhe Harry prezantojnë për herë të parë djalin e tyre

Meghan Markle dhe Princ Harry kanë prezantuar për herë të parë djalin e tyre. Të fokusuar para kamerave çifti mbretëror kanë bërë publik imazhin e bebes...

Aktualitet 18:00 - 6 Maj, 2019

“Jam mbi re”/ Princ Harry emocionon me fjalët për të birin

Lajmi se Princ Harry dhe Dukesha Meghan Markle janë bërë për herë të parë prindër ka bërë bujë në të gjitha mediat e huaja dhe shqiptare....