Connect with Us

All posts tagged "mediu"

kreu i pr, fatmir mediu ne studio
Politikë 19:57 - 18 Shtator, 2019

Ç’fshihet pas ftesës së Ramës/ Mediu: Është false, synon shkatërimin e opozitës

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka qenë pjesë e intervistës së mbrëmjes në studion e TV “ABC News”, ku ndër të tjera dha vlerësim lidhur...

Politikë 17:48 - 17 Shtator, 2019

Darka e Bashës më aleatët/ Mediu zbulon se çfarë u diskutua

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka zbuluar se çfarë u diskutua mbrëmjen e djeshme gjatë takimit me kreun e PD-së Lulzim Basha dhe aleatët, në...

Lajm i Rekomanduar 15:09 - 12 Shtator, 2019

Flamuri “valëvitet” dhe e merr era kot/ Servili i Berishës, i “lëpihet” Bashës  

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka duket se nuk është informuar për qëndrimet e opozitës sa i takon pjesëmarrjes në zgjedhje, ose bën sikur nuk ka...

Lajm i Rekomanduar 12:07 - 12 Shtator, 2019

Dalin hapur përplasjet në opozitë/ Kryemadhi, Mediu dhe Duka, kundër Bashës

Pas protestës së 16 shkurtit, opozita vendosir djegien e mandateve të deputetëve, në shenjë protestë kundër qeverisë, të cilën e akuzon se ka ardhur në pushtet...

Politikë 15:31 - 9 Shtator, 2019

Fatmir Mediu mesazh të fortë Bashës/ Jo më marrëveshje personale me Ramën

Aleati i Partisë Demokratike, kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu kërkon dialog me mazhorancën, por të ndërmjetësuar nga ndërkombëtarët. “Duhet të ketë negocim pozitë dhe opozitë....

Politikë 17:43 - 30 Gusht, 2019

Çfarë pritet të ndodhë në shtator?/ Aleatët e Bashës kundër njëri-tjetrit

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur pro negociatave me Partinë Socialiste, por kundër negociatave të drejtëpërdrejta midis Bashës dhe Ramës. Ndërkohë që vazhdon ti...

kreu i pr, fatmir mediu ne studio
Politikë 17:30 - 29 Korrik, 2019

Mediu “tradhëton” Bashën/ “PR do regjistrohet në zgjedhje, të gatshëm të negociojmë me Ramën”

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu është shprehur pro dekretit të Presidentit Meta, për zgjedhjet e 13 tetorit. Në një prononcimin për A2 CNN, Mediu është...

Aktualitet 12:27 - 14 Korrik, 2019

Politika në kaos/ Berisha e Mediu takojnë këshilltarin e Trump

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka publikuar sot disa foto ku shihet duke drekuar me këshilltarin e Presidentit Trump, ish-kryetarin e bashkisë së New Yourk,...

Aktualitet 17:26 - 11 Korrik, 2019

Kriza politike/ Mediu ‘zbulon’ planin e opozitës

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka folur lidhur me planin e opozitës në ditët në vijim, lidhur me atë se çfarë do të ndodhë në...

Aktualitet 12:17 - 5 Korrik, 2019

Basha merr “arratinë”/ Zbulohet vendndodhja e kreut të opozitës

Vendimet ekstreme të opozitës, si djegia e  mandateve të deputetëve dhe bojkotimi i zgjedhjeve, kanë bërë që raportet mes kësaj të fundit dhe ndërkombëtarëve të jenë...

Aktualitet 23:21 - 2 Korrik, 2019

Kërkon përplasje për të justifikuar veten/ Fatmir Mediu i përvishet Ramës

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu tha se 30 qershori ishte dita kur shqiptarët vendosën para përgjegjësisë politikën shqiptare. Ndërsa sqaroi më tej se përse nuk...

Aktualitet 17:28 - 1 Korrik, 2019

Përfundon takimi i Bashës me aleatët/ Mediu flet për protestat

Ka përfunduar mbledhja e kreut të PD-së, Lulzim Basha me aleatët e tij opozitarë. Monika Kryemadhi ka qëndruar në zyrën e Bashës për gati 30 minuta...

Aktualitet 12:59 - 1 Korrik, 2019

Kush i dogji mandatet e opozitës dhe ku po shkon PD-ja?!

Pas pesë muajsh betejë, përplasje, akuza dhe molotov, ditën e djeshme Shqipëria mbajti zgjedhjet për pushtetin vendor. Por ndërkohë kemi dy fytyra. Atë të zgjedhjeve që...

kreu i pr, fatmir mediu ne studio
Aktualitet 23:45 - 30 Qershor, 2019

Votimet/ Mediu: 85% e shqiptarëve refuzuan të keqen

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Meidu ka reaguar përmes një postimi në rrjetet social lidhur me pjesëmarrjen e ulët në votime gjatë ditës së sotme. Mediu...

kreu i pr, fatmir mediu ne studio
Aktualitet 23:03 - 8 Qershor, 2019

Mediu “shuplakë” Ramës/ Çdekretimi i zgjedhjeve e vetmja rrugë kushtetuese

Pas vendimit të presidentit Meta, i cili shfuqizoi datën e zgjedhjeve, ka reaguar edhe kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu. Përmes një postimi në rrjetet sociale...

kreu i pr, fatmir mediu ne studio
Aktualitet 16:51 - 13 Maj, 2019

Qeveri tranzitore/ Fatmir Mediu zbulon emrat e ministrave

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka thënë se Edi Rama duhet të largohet nga drejtimi i vendit, pasi nuk ka zbatuar asnjë pikë nga ajo...

Aktualitet 11:12 - 30 Prill, 2019

“Furgoni” i Lulzim Bashës/ Kryetarët pa parti, që nuk i votojnë as familjarët

Një ditë më parë, kryetarët e pesë partive aleate të Lulzim Bashës, Fatmir Mediu i Partisë Republikane, Nard Ndoka i PDK, Vangjel Dule i PBDNJ, Dashamir...

Aktualitet 11:41 - 29 Prill, 2019

Mediu: Vendi po shkon në një konflikt që cënon unitetin e popullit

Partitë aleate të Partisë Demokratike, PR, PDK, PAA, LZHK, PBDNJ, kanë prezantuar sot përmes një deklarate të përbashkët, pikat e marrëveshjes së tyre, te cilen e...

kreu i pr, fatmir mediu ne studio
Aktualitet 21:56 - 1 Mars, 2019

Ftesa e Ramës për Bashën/ Mediu: Nuk është e vërtetë

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka folur për ftesën që i bëri kryeministri Rama nga Samiti i Diasporës, liderit të opozitës për t’u ulur për...

Aktualitet 13:51 - 25 Shkurt, 2019

Përfundon takimi i Bashës me aleatët/ Mediu: Ti japim fund ilegjitimitetit

Ka përfunduar takimi i kreut të Partisë Demoktratike, Lulzim Basha me aleatët në selinë blu. Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në një deklaratë për mediat...

Lulzim Basha pas takimit me aleatet ku u vendos per djegien e mandateve
Aktualitet 11:32 - 19 Shkurt, 2019

Të gjithë aleatët e Lulit që “flirtuan” me Ramën

Opozita po dorëzon mandatet, duke kërkuar largimin e kryeministrit Edi Rama, një qeveri tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme. Lulzim Basha shpalli djegien e mandateve një ditë...

Aktualitet 10:47 - 21 Dhjetor, 2018

Këshilli Mbikqyrës i BSH/ Mediu pro kandidaturës së Arben Malajt

Seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur me debate, sa i përket kandidatëve për Këshillin Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë. Kreu i Partisë Republikane,...

Aktualitet 11:55 - 2 Dhjetor, 2018

Mediu ultimatum Ramës/ Ja çfarë kërkon nga kryeministri

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu gjatë paradites së sotme në një dalje publike për mediat i ka vënë ultimatumin kryeministrit Edi Rama. Mediu tha se...