Connect with Us

All posts tagged "mediat"

Ironia e Ramës me kandidatët e opozitës/ Mustafaj: Provokim i turpshëm
Politikë 18:50 - 11 Mars, 2021

Ironia e Ramës me kandidatët e opozitës/ Mustafaj: Provokim i turpshëm

Analisti Besnik Mustafaj ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në ABC news, ku ka komentuar  shfaqen e djeshme të kryeministrit Rama duke ironizuar kandidatët e...

Përfundon procesi i votimit në Kosovë/ KQZ nxjerr shifrat, ja sa qytetarë morën pjesë
Kosova & Rajoni 19:48 - 14 Shkurt, 2021

Përfundon procesi i votimit në Kosovë/ KQZ nxjerr shifrat, ja sa qytetarë morën pjesë

Në Kosovë ka përfunduar procesi i votimit për zgjedhjet e parakohshme parlamentare dhe dalja në zgjedhje, sipas KQZ-së së Kosovës ishte mbi 46%, shkruajnë mediat kosovare....

Rama tre orë në ekran/ Basha ankohet: E bën vetëm për t’iu kundërvënë programit tonë
Politikë 14:23 - 9 Shkurt, 2021

Rama tre orë në ekran/ Basha ankohet: E bën vetëm për t’iu kundërvënë programit tonë

Kryeministri Edi Rama doli sërish sot në një konferencë për mediat, ku ka folur për situatën në sistemit shëndetësor nga pandemia. Lidhur me këtë ka reaguar...

U kap me mbi 167 kg kanabis/ Kush është shqiptari i arrestuar në Greqi
Kronika 20:14 - 7 Shkurt, 2021

U kap me mbi 167 kg kanabis/ Kush është shqiptari i arrestuar në Greqi

Një shqiptar është arrestuar  në Greqi, pasi u kap me 167.5 kg kanabis, që i kishte fshehur në një fermë mandarine në Igumenicë. Mediat greke shkruan...

Shpërthimet në Lezhë/ Flasin banorët: Goditjet erdhën nga ajri
Kronika 21:11 - 19 Janar, 2021

Shpërthimet në Lezhë/ Flasin banorët: Goditjet erdhën nga ajri

Dy shpërthime të fuqishme kanë tronditur Lezhën mbrëmjen e sotme. Lidhur me këtë ngjarje, kanë folur dhe banorët e zonës, të cilët shprehen për mediat se...

Deklarata shokuese/ Vaksina anti-Covid mund t’i kthejë njërëzit në homoseksuale
Shëndeti 20:28 - 18 Janar, 2021

Deklarata shokuese/ Vaksina anti-Covid mund t’i kthejë njërëzit në homoseksuale

Një udhëheqës fetar hebre nga sekti ultra-ortodoks i Izraelit ka shokuar me deklaratën e tij, ku thekson se vaksina e koronavirusit mund të ndikojë në prirjet...

S’ka karburant dhe bonus qeraje/ Fushata zgjedhore iu pret dietat deputetëve, zbardhet urdhri i Ruçit
Politikë 18:24 - 17 Janar, 2021

Kuvendi rinis punën nesër/ Media do ta ndjekë seancën nga oborri

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi ka lajmëruar se nesër në orën 17:00 do të nisë punimet parlamenti i Shqipërisë. Sipas njoftimit, procedurat do të jenë njësoj...

Jo, kaosi politik në Amerikë nuk është një dhuratë për Kinën dhe Rusinë
Blog 09:15 - 17 Janar, 2021

Jo, kaosi politik në Amerikë nuk është një dhuratë për Kinën dhe Rusinë

Nga Maria Repnikova “The New York Times” A është vërtet kaosi politik në Shtetet e Bashkuara të Amerikës “një dhuratë e Zotit për kritikët e Amerikës”....

Misteri i zhdukjes së Moisi Habilajt/ Ftoi gruan dhe fëmijët për të festuar, kjo është skema e lëvizjeve
Kronika 18:31 - 15 Janar, 2021

Misteri i zhdukjes së Moisi Habilajt/ Ftoi gruan dhe fëmijët për të festuar, kjo është skema e lëvizjeve

Vijon misteri i zhdukjes së trafikantit shqiptar të drogës Moisi Habilaj i cili u arratis më 11 Janar teksa ishte në arrest shtëpie në Itali. Mediat...

Raporti që akuzon Top Channel dhe Ora Neës si dezinformues/ Fake neës nga Edi Rama
Politikë 14:35 - 6 Dhjetor, 2020

Raporti që akuzon Top Channel dhe Ora News si dezinformues/ Fake news nga Edi Rama

Komiteti i Parlamentit Evropian për Çështjet e Jashtme ka përpiluar një raport lidhur me vërtetësinë e informacioneve që përhapin mediat në Evropë dhe në Shqipëri. Sipas...

Situata nga Covid/ Basha nuk i ndahet Ramës: Nuk mori asnjë masë për valën e dytë
Politikë 13:30 - 30 Tetor, 2020

Basha tregon skemën/ Si lidhet mafia e plehrave me qeverinë dhe mediat

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon të hedhë akuza të forta në lidhje me koncesionin e inceneratorëve. Në një bashkëbisedim me gazetarët, Basha tregoi skemën...

“Të rinjtë braktisin vendin”/ Basha nxjerr videon: Është koha ta largojmë Ramën
Politikë 13:14 - 30 Tetor, 2020

“Jemi në emergjencë jetë a vdekje”/ Basha thirrje të fortë mediave: “Gozhdojeni” nga mëngjesi në darkë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ngritur shqetësimin në lidhje me situatën e pandemisë së covid-19 në vendin tonë. Në një bashkëbisedim me gazetarët, Basha...

Politikë 14:48 - 28 Tetor, 2020

Afera e inceneratorëve/ Pse u detyrua të flasë “fantazma” Stela Gugallja?

Gjatë një puntate të emisionit ‘Opinion’, ku ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj u shfaq me një mal me shkresa për të mbrojtur aferën e inceneratorë, pati...

Nga Andi Bushati/ Pse nuk qëndron teoria konspirative e Metës
Opinione 14:41 - 26 Tetor, 2020

Armiqtë e mediave të Ramës si armiq të medias

Nga Andi Bushati  Kundërshtarët e Edi Ramës nuk e kanë luksin të përdorin dy standarte në gjykimin e tij: edhe ti shajnë metodat edhe ti’a kopjojnë...

Një mesazh për disa humbësa/ Pse tremben Lulzimsat nga partitë e reja?
Politikë 09:19 - 25 Tetor, 2020

Një mesazh për disa humbësa/ Pse tremben Lulzimsat nga partitë e reja?

Në vend që të ishte forca politike e cila festonte për krijimin e një partie të re opozitare e cila do mbidhte flukset e votave që...

Politikë 15:12 - 23 Tetor, 2020

Denoncimi i Ylli Rakipit, dhe historia e inceneratorëve me Ben Blushin

Ylli Rakipi, është drejtuesi i parë televiziv i cili ka mbajtur një qëndrim të fortë kundër inceneratorëve, kjo që në vitin 2017. Ditën e martë, Zoti Rakipi...

Aktualitet 12:55 - 21 Tetor, 2020

JA PRA QË KRISMA KISHTE/ Çfarë do thonë grupi kriminal në media ?!

Sot Policia e Shtetit ka raportuar se ka bërë arrestimin e katër personave në lidhje me ngjarjen e së enjtes së kaluar, ku biznesmenin Andon Dhima,...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Aktualitet 18:17 - 17 Tetor, 2020

Atentat ndaj biznesmenit/ Mediat e kazanit heshtin

E pamoralshme, e turpshme, e pabesueshme! Prej dy ditësh me video dhe në mënyrë të drejtpërdrejtë është denoncuar atentati ndaj një biznesmeni në kryeqytet. Ai quhet...

Thellohet skandali me inceneratorin e Fierit/ Faktet, “këmbanë alarmi” për SPAK
Aktualitet 14:44 - 15 Tetor, 2020

Inceneratorët, histori krimi dhe korrupsioni/ Rama, një mal me para, për një mal me plehra

Koncesioni i inceneratorëve në Shqipëri është një histori krimi dhe korrupsioni, të cilën kryeministri Edi Rama nuk mundet dot ta kalojë me batuta. Nuk mundet të...

Polic ke qenë , polic do mbetesh/ Gazetari “dush të ftohtë” Lleshajt
Politikë 10:52 - 15 Tetor, 2020

Lleshaj si me makinën luksoze/ Mohon kanabisin, “shpërthen” në akuza kundër mediave

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj duket se e ka bërë ves të mohojë të vërtetat që denoncohen çdo ditë në media. Ashtu siç tentoi të justifikojë...

Opinione 09:09 - 9 Tetor, 2020

Një popull i marrë që është dashuruar marrëzisht pas marrëzisë

Nga Mentor Kikia  Mbrëmë emisionet(debatet) televizive i ishin kushtuar, si gjithmonë, politikës. Rama-Meta-Basha… Përtej sherreve në ekrane, në rrjetet sociale tifozeritë respektive vazhdonin të betejën me...

Politikë 11:35 - 24 Shtator, 2020

Protesta e mjekëve/ Gent Stroni: Të mërkurën tjetër do të ngremë grupin e punës

Kreu i sindikatës së mjekëve, Gent Stroni ka deklaruar se javën e ardhshme do të ngrihet një grup pune për të diskutuar pakënaqësitë e mjekëve. Me...

Mediat plasin "bombën"/ Niset zarf me lëndë helmuese drejt Shtëpisë së Bardhë
Bota 23:33 - 19 Shtator, 2020

Mediat plasin “bombën”/ Niset zarf me lëndë helmuese drejt Shtëpisë së Bardhë

Një zarf që i ishte drejtuar Shtëpisë së Bardhë, përmbante një substancë të identifikuar si ricinë, një lëndë helmuese vdekjeprurëse, njoftuan disa media të shtunën, duke...