Connect with Us

All posts tagged "media"

Mesazhi ku i përmendi të ëmën/ Berisha: Ishte i nevojshmë, ti çojë luleçdo javë, Kristaqit jo!
Aktualitet 21:39 - 22 Tetor, 2020

Mesazhi ku i përmendi të ëmën/ Berisha: Ishte i nevojshëm, t’i çojë lule çdo javë, Kristaqit jo!

Ish kryeministri Sali Berisha ka folur për mesazhin e dërguar para disa ditësh për kryeministrin Edi Rama në “Opinion” ku përmendej nëna e tij, Aneta, e...

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Aktualitet 19:18 - 22 Tetor, 2020

Kazani zien në mbrojtje të krimit

Nuk është më e pabesueshme, por tashmë e provuar dhe faktuar se disa media dhe segmente të saj, të ish-zyrtarëve socialistë, të cilët pretendojnë se janë...

Nishani “qahet” nga mediat/ U përpoqën të ngatërrojnë procesin e përzgjedhjes së kandidatëve të PD
Politikë 21:57 - 21 Tetor, 2020

Nishani “qahet” nga mediat/ U përpoqën të ngatërrojnë procesin e përzgjedhjes së kandidatëve të PD

Ish-presidenti Bujar Nishani, njëherazi kryetar i komisionit të vlerësimit brenda PD, ka folur mbrëmjene sotme për përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë të PD. Nishani akuzoi mediat...

Kronika 12:55 - 21 Tetor, 2020

Atentati ndaj Andon Dhimës/ “Shpërthen” Hoxha: “Agushët” e pushtetit e dinë që unë nuk punoj me “mall porositësi”

Gazetari Artan Hoxha ka ashpëruar tonet lidhur me mediat të cilat u munduan të fshehin atentatin ndaj biznesmendit Andon Dhima. Hoxha tregon se vendosi të publikojë...

Klodian Zoto “mbin” edhe në Vlorë/ Ish-këshiltari bashkiak tregon detajet, inceneratorët u censurua nga mediat
Politikë 09:37 - 20 Tetor, 2020

Klodian Zoto “mbin” edhe në Vlorë/ Ish-këshiltari bashkiak tregon detajet, inceneratorët u censurua nga mediat

Ish-anëtari i PD-së, në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Akil Kraja ka deklaruar se e njëjta kompani e cila ka marrë koncesionin e inceneratorit të Tiranës, Elbasanit...

“Gjoba përgjigja e vetme e Ramës ndaj pandemisë”/ Basha: Parata shkojnë për inceneratorët
Politikë 12:54 - 15 Tetor, 2020

Kush është media që censuroi denoncimin për inceneratorët?/ Basha sfidon publikisht: Sot do e kuptoni

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar të hedhë akuza ndaj disa mediave që sipas tij censurojnë denoncimin për aferen e inceneratorëve. I pyetur nga...

Kujtojmë këtu se CNA.al ka zbardhur një dosje të plotë investigative në lidhje me skandalin e koncesionit të inceneratorëve në Shqipëri.
Politikë 12:40 - 15 Tetor, 2020

Skandali me inceneratorët/ Basha mesazh të fortë mediave: Mos censuroni, i keni haram ato para

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur me tone mjaft të forta sot në lidhje me skandalin e koncesionit të inceneratorëve në Shqipëri. Në një...

Basha’s strong accusations/ Who owns the media in partnership with incinerators
English 15:53 - 11 Tetor, 2020

Basha’s strong accusations/ Who owns the media in partnership with incinerators

Lulzim Basha spoke yesterday publicly about the incinerator. He also made an irony, saying that this media may suffer technical defects during live broadcasting, or emphasizing...

Shoqata e Gazetarëve Europianë paralajmëron Ramën dhe Metën/ Respektoni median dhe gazetarët, në të kundërt…
Politikë 21:18 - 4 Tetor, 2020

Shoqata e Gazetarëve Europianë paralajmëron Ramën dhe Metën/ Respektoni median dhe gazetarët, në të kundërt…

Një tjetër reagim ka ardhur pasi presidenti Ilir Meta sulmoi gazetën “Tema”. Shoqata e Gazetarëve Europianë dënon sulmin e Metës dhe thotë se deklaratat e këtij...

“PPP dhe KÇK bëjnë kërdinë”/ Olli jep alarmin: Shqipëria si Palermo e viteve '60
Politikë 10:18 - 3 Tetor, 2020

“PPP dhe KÇK bëjnë kërdinë”/ Olli jep alarmin: Shqipëria si Palermo e viteve ’60

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka komentuar një lajm të publikuar një ditë më parë në media, ku thuhet se gjatë konferencëës...

Lajme 09:31 - 1 Tetor, 2020

Kërkoi praninë e medias në seancë/ Gjykata rrëzon kërkesën e Mimoza Margjekës

Gjyqytarja e pezulluar nga detyra, Mimoza Margjeka është paraqitur sot në Apelin e Gjykatës së Posaçme, ku pritet të zhvillohet seanca gjyqësore. Gjyqtarja Margjeka ka kërkuar...

Basha i kthehet çështjes së Teatrit/ “Do ta rindërtojmë siç ishte aty ku ishte”
Politikë 11:37 - 29 Shtator, 2020

Afera korruptive e inceneratorëve/ Basha thirrje mediave: Mos i censuroni, 400 mln euro për bandat

Teksa ka analizuar krizën ekonomike në vend për shkak të pandemisë, kreu i PD, Lulzim Basha ka folur sot për aferën korruptive të inceneratorëve teksa theksoi...

Politikë 13:10 - 23 Shtator, 2020

Video-Nga lidhjet me pushtetin, PPP-të, tek mesazhet e “koduara” të palëve/ Gazetari tregon të pathënat e medias dhe politikës

Gazetari Elvi Fundo gjatë një lidhje direkte në emisionin e Adi Krastës, në Syri tv, ka folur mbrëmjen e djeshme në lidhje me aktualitetin politik në...

Ekspertët e medias: Pse Shqipërisë nuk i duhet paketa e censurës
Lajme 23:30 - 22 Shtator, 2020

Ekspertët e medias: Pse Shqipërisë nuk i duhet paketa e censurës

Në një intervistë me gazetaren Ilva Tare në studion e “Ilva Now” Jonila Godole dhe Plator Nesturi diskutuan rreth ligjit të medias dhe paketën antishpifje. Sipas...

Kush e vrau kulturën?!
Opinione 15:00 - 20 Shtator, 2020

Kush e vrau kulturën?!

Nga Përparim Kabo Kultura vritet me dy mënyra, vritet me antikulturën dhe kjo është e dallueshme, e prekshme dhe tejet provokuese, por ka edhe një mënyre...

Paketa e censurës/ Komuniteti i gazetarëve i shqetësuar: Hile të tilla nuk funksionojnë
Sociale 20:16 - 19 Shtator, 2020

Paketa e censurës/ Komuniteti i gazetarëve i shqetësuar: Hile të tilla nuk funksionojnë

Në Tiranë, komuniteti i gazetarëve vazhdon të protestojë ndaj planeve të parlamentit për të rimarrë në shqyrtim paketën e censurës. Shtatë organizata ndërkombëtare për mbrojtjen e...

A mund të shkaktojë koronavirusi një valë sëmundjesh kardiake?
Shëndeti 15:14 - 19 Shtator, 2020

A mund të shkaktojë koronavirusi një valë sëmundjesh kardiake?

Nga Euan Ashley “Los Angeles Times” Një mësues që po mendonte ta braktiste këtë profesion për shkak të koronavirusit, më kontaktoi kohët e fundit. Ai kishte...

Deklarata e raporterit të Këshillit të Evropës/ Meta: Duhet reflektuar sa më parë për paketën e censurës
Politikë 19:26 - 17 Shtator, 2020

Deklarata e raporterit të KiE për paketën e censurës/ Meta: Duhet reflektuar sa më parë

Raportuesi i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës (PACE), Stefan Schennac, ka shprehur sot shqetësimin për paketën e censurës, duke thënë se mund të...

Paketa e censurës/ Këshilli i Evropës: Parlamenti të heqë dorë, mund të ketë efekt tronditës mbi lirinë e medies
Sociale 19:07 - 17 Shtator, 2020

Paketa e censurës/ Këshilli i Evropës: Parlamenti të heqë dorë, mund të ketë efekt tronditës mbi lirinë e medies

Këshilli i Evropës ka shprehur sërish kundërshtinë e tij lidhur me paketën e censurës ndaj medias. Ka qenë raportuesi i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare të Këshillit...

Politikë 11:51 - 14 Shtator, 2020

Publikoi skandalin e makinës luksoze/ Gazetari sfidon publikisht Sandër Lleshajn

Sot, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, me një reagim publik dhe mediatik, i kompleksuar nga fakti i publikuar nga media që unë kam në pronësi dhe...

Paketa e censurës/ Kryetari i Këshillit të Medias: Nuk do i lejojmë të na marrin lirinë
Sociale 19:44 - 12 Shtator, 2020

Paketa e censurës/ Kryetari i Këshillit të Medias: Nuk do i lejojmë të na marrin lirinë

Në Tiranë, parlamenti ka futur në programin e punës ndryshimet në ligjin për mediat audio-vizive. Ato janë pjesë e të ashtuquajturës paketa antishpifje, e cila u...

Covid/ Shoqata e Infermierëve: Po ushtrojnë presion, e kemi të ndaluar të flasim për mediat
Sociale 19:40 - 3 Shtator, 2020

Covid/ Shoqata e Infermierëve: Po ushtrojnë presion, e kemi të ndaluar të flasim për mediat

Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë përmes një reagimi në rrjetet sociale, thotë se pas gatishmërisë që treguan mjekët dhe infermierët, për të folur në lidhje me...

Greqia “e padurueshme” për çështjen e detit/ Mediat: Përshpejton procedurat me Shqipërinë, bazë marrëveshja e 2009-ës
Politikë 13:41 - 2 Shtator, 2020

Greqia “e padurueshme” për çështjen e detit/ Mediat: Përshpejton procedurat me Shqipërinë, bazë marrëveshja e 2009-ës

Kufijtë detarë me Greqinë kanë hapur sërish debat në Shqipëri, por duket se shteti fqinjë është angazhuar maksimalisht te kjo çështje dhe po kërkon ta mbyllë...