Connect with Us

All posts tagged "media sociale"

Lajme 23:25 - 18 Shtator, 2020

Raporti/ Kompanitë e medias sociale po fshijnë provat për krime lufte

Kompanitë e mediave sociale po heqin video dhe imazhe që sipas një raporti të ri nga organizata Human Rights Watch mund të jenë jetike në ndjekjen...

Blog 09:09 - 10 Shkurt, 2020

Pse njerëzit përdorin fotot në çift, si foto të profilit të tyre në mediat sociale

Ndërsa lëvizni lart e poshtë në Facebook, ju e shihni:Miku juaj, ka ndryshuar foton e profilit të tij. Por në vend të një fotoje ku ai...

Blog 08:54 - 31 Tetor, 2019

Nga se po nxiten protestat në mbarë botën?

Nga Jack Shenker “The Guardian” * “Jam 22 vjeç, dhe kjo është letra ime e fundit”- e niste letrën e tij i riu. Me përjashtim të...

Uncategorized 14:25 - 7 Prill, 2015

Turqi, mbyllje e pajustifikueshme e medias sociale

Turqia ka bllokuar të hënën përkohësisht qasjen në Twitter, Facebook dhe YouTube. Veprimi është ndërmarrë pas publikimit të fotografive të prokuorit të vrarë turk, Mehmet Selim...