Connect with Us

All posts tagged "media nderkombetare"

Kryetari i PD, Lulzim Basha
Aktualitet 19:56 - 21 Janar, 2019

Dënimi i Bashës “pushton” mediat ndërkombëtare

Prestigjozja amerikane  “The Washington Post” ka bërë një shkrim për dënimin për shpifje nga Gjykata e Tiranës për kreun e PD-së, Lulzim Bashën. Në shkrimin e...

Aktualitet 17:04 - 6 Dhjetor, 2018

Media amerikane i jep jehone protestës së studentëve/ Mijëra vetë në shesh

Qeveria shqiptare u tërhoq para kërkesave të studentëve dhe u anuloi VKM-në për pagesat  shtesë në lidhje me provimet e mbartura, kështu e nis shkrimin “Assotiated...

Aktualitet 12:37 - 15 Tetor, 2017

Intervistat e Ramës në shtypin e huaj dëmtojnë integrimin

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, komenton intervistën e kryeministrit Rama dhënë për gazetën gjermane, “Frankfurter Rundschau”, ku shprehet se frika e udhëheqësve evropianë për hapjen...