Connect with Us

All posts tagged "mbyllje"

Rama paralajmëron bizneset/ “Do gjobitet ose mbyllet kush nuk respekton masat”
Sociale 15:05 - 5 Korrik, 2020

Rama paralajmëron bizneset/ “Do gjobitet ose mbyllet kush nuk respekton masat”

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pak më parë një video nga kontrollet e Task Forcës në terren, për respektimin e masave që parandalojnë përhapjen e mëtejshme...

A do hamë një karantinë të dytë?/ Pipero flet me bindje
Shëndeti 23:10 - 3 Korrik, 2020

A do hamë një karantinë të dytë?/ Pipero flet me bindje

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, është pyetur mbrëmjen e sotme nëse shqiptarët do të kthehen sërish në karantinë. Pipero tha me bindje se në vendin tonë...

Shëndeti 09:04 - 24 Qershor, 2020

Mbyllje sërish? Kudo në Europë shpërthime lokale të pandemisë

Shumë vende në Europë i zbutën masat kufizuese në luftë kundër virusit Corona. Por në të njëjtën kohë ka shpërthyer pandemia në disa vatra. A duhet...

Ekonomi 16:27 - 16 Qershor, 2020

Mbyllja e ekonomisë “fundos” buxhetin/ Në dy muaj 220 milionë euro më pak

Mbyllja pothuajse totale e ekonomisë në muajin prill ka ndikuar tepër negativisht në ecurinë e të ardhurave buxhetore në maj (kur dhe paguhen taksat e prillit)....

Rama e thotë hapur/ “Kemi humbur shumë terren në luftën diplomatike me Serbinë”
Sociale 15:48 - 16 Qershor, 2020

Rritja e numrit të të infektuarve/ Rama flet për rikthimin në karantinë: Fatkeqësisht…

Kryeministri Edi Rama ka folur për situatën e krijuar në vendin tonë, gjatë ditëve të fundit ku numri i të infektuarve është rritur frikshëm. Rama bën...

Shëndeti 16:08 - 15 Qershor, 2020

A do rikthehemi në karantinë?/ Rakacolli: Mund të ndodhë nëse shifrat na çojnë në kolaps shëndetësor

Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli,  ka folur lidhur me rikthimin e mundshëm të qytetarëve në karantinë për shkak të rritjes së numrave të...

Showbizz 12:58 - 15 Qershor, 2020

6 muaj pas aksidentit tragjik të Kobe dhe Gianna Bryant/ Bashkëshortja merr vendimin e papritur

Tashmë kanë kaluar 6 muaj nga aksidenti tragjik ku basketbollisti i famshëm Kobe Bryant dhe vajza e tij 14-vjeçare, Gianna, humbën jetën së bashku me 7...

Bota 08:22 - 14 Qershor, 2020

Zbulohen raste të reja me Covid/ Pekini mbyll tregun më të madh ushqimor

Tregu më i madh ushqimor në Pekin është mbyllur nga autoritetet pas zbulimit të një numri rastesh me COVID-19 mes punëtorëve të tij. Tregu Xinfadi, në...

Pas deputetëve, Rama mbledh kryebashkiakët në Kryeministri/ Për çfarë do të diskutohet
Politikë 21:06 - 11 Qershor, 2020

“Kujt ia trash zërin more individ që i thua vetes kryeministër?”/ Ish deputeti i PD-së i kthehet keq Ramës

Ish deputeti i PD-së, Bardh Spahia, ga reaguar shpër në rrjetet sociale, pas daljes së kryeministrit Rama i cili paralajmëroi një rikthim në karantinë nëse vijon...

Politikë 13:06 - 25 Maj, 2020

“1,25 miliardë euro humbje”/ Berisha: Mbyllja në prill dhe maj ishte kriminale

Ish kryeministri Sali Berisha thotë se sipas specialistëve vendas dhe të huaj janë minimalisht 1,25 miliardë euro humbje nga mbyllja për shkak të koronavirusit. Berisha shprehet...

Sociale 13:45 - 12 Maj, 2020

Ulja e numrit të rasteve të reja/ Manastirliu: Nga 18 maji mund të mbyllim Sanatoriumin si spital COVID

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu së bashku me kryeministrin Edi Rama kanë inspektuar sot depon e barnave në QSUT. Manastirliu u shpreh se, duke qenë se...

“Të verbuar nga ethet për pusht-shtet”/ “Shpërthen” Tritan Kalo, mesazhi i fortë për kolegët
Shëndeti 22:29 - 1 Maj, 2020

Tritan Kalo: Me mbylljen e individëve në shtëpi virusi krijon një dëmtim të trurit

Mjeku infeksionit Tritan Kalo thotë se koronavirusi ka një kohështrirje më të gjatë, ndërsa shtoi se ka një presion të shtuar për kujdesin që duhet treguar...

Politikë 20:30 - 29 Prill, 2020

Deri dje kërkonte pezullimin/ Basha “e dredh” për fasonët: Qeveria po i shtyn drejt mbylljes, të ulë kostot

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka takuar sot përfaqësuesit e Unionit të Fasonistëve të Shqipërisë, Gjergji Gjika dhe Florian Zekja. Kryedemokrati bën me dije se me...

Ekonomi 21:01 - 17 Prill, 2020

Nesër mbyllen aplikimet për “pagën minimale”/ Kur nisin për paketën e dytë

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njoftoi këtë të premte se afati i fundit për të aplikuar lidhur me “pagën minimale” është dita e shtunë 18 prill....

Politikë 15:56 - 17 Prill, 2020

“Fasoneritë janë vatrat e reja të infeksionit”/ Basha: Qeveria po vepron me vonesë, s’ ka më kohë!

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka bërë thirrje qeverisë të mbyllë menjëherë fasoneritë, pasi sipas tij aty janë krijuar vatra të reja të infeksionit. Basha...

Sociale 10:03 - 31 Mars, 2020

Protesta pas mbylljes së tregut së fruta-perimeve/ Jepet zgjidhja për tregtarët në Durrës

Ditën e djehsme, Bashkia e Durrësit vendosi mbylljen e tregut të fruta perimeve. Mësohet se shkak për mbylljen është bërë mosndërgjegjësimi nga ana e qytetarëve, që...

Politikë 18:52 - 30 Mars, 2020

“Rrezikohet mbyllja e disa mediave”/ Basha thirrje të fortë qeverisë

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ka kthyer sytë nga media, e cila është ndikuar drejtpërdrejt nga situata e jashtëzakonshme që po kalojmë për shkak të...

Lajme 18:32 - 23 Mars, 2020

Top Channel mbyll emisionet më të ndjekura/ Priten shkurtime stafi e ulje pagash

Televizoni kombëtar Top Channel po mbyll një pjesë të madhe të emisioneve më të ndjekura, përfshirë këtu edhe “Portokalli”. Siç duket paralajmërimi për mbylljen e programeve...

Lajme 16:23 - 12 Mars, 2020

Rama mbyll fasoneritë dhe qendrat call center/ Nëse i kapim në shkelje do marrin përsipër kostot

Në vijim të masave të marra për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, kryeministri Edi Rama ka vendosur mbylljen e fasonerive dhe qendrat call center. Ai u...

Lajme 10:05 - 28 Nentor, 2019

“Sharlatanë që dalin e broçkullisin”/Rama paralajmëron mediat: Mos na detyroni t’ju fikim dritën e ekraneve

Kryeministri Edi Rama ka ashpërsuar tonet dhe ka paralajmëruar mediat me mbylljen e ekraneve. Sipas Ramës, media ka bërë që shumë qytetarë të dalin në rrugë,...

Kryesore Show Biz 12:40 - 12 Maj, 2019

Në prag të mbylljes?/Sfilatës së ‘Victoria Secret’ duket se po i vjen fundi

Kompania e Victoria’s Secret po mendon se sfilata e modeleve seksi nuk po ndiqet më aq shumë nga njerëzit dhe mund të mbyllet fare. Sfilata e...

Kuriozitete 17:40 - 9 Maj, 2019

“Ka fuqi të pabesueshme”/ Një nga themeluesit e Facebook kërkon mbylljen e rrjetit

Një nga njerëzit që ka ndihmuar Zuckerberg për të transformuar Facebook-un në një rrjet të madh kërkon mbylljen e tij. Mark Huges ka treguar për New...

Kryesore Show Biz 11:40 - 14 Dhjetor, 2018

“The Ellen Degeneres Show” do të mbyllet?! Moderatorja sqaron arsyet e këtij vendimi!

Emisioni “The Ellen Degeneres Show” mund të përfundojë transmetimin brenda disa vitesh! Në një intervistë me “The New York Times”, moderatorja e emisionit Ellen DeGeneres tregoi...