Connect with Us

All posts tagged "mbyllja"

Aktualitet 16:32 - 21 Shkurt, 2021

Foto/ Qytetarët nuk pyesin për Covid, ‘dynden’ lokaleve

Ndonëse numri i të infektuarve me Covid dhe ai i viktimave është rritur ndjeshëm, qytetarët shqiptarë vijojnë të tregohen të shkujdesur. Kjo fundjavë ka nisur si...

Rritja e rasteve me Covid/ Gjinushi kërkon mbylljen e vendit për dy javë
Politikë 12:14 - 9 Shkurt, 2021

Rritja e rasteve me Covid/ Gjinushi kërkon ‘mbylljen’ e vendit për dy javë

Pas rritjes se rasteve me Covid në vendin tonë, kreu i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi ka propozuar që Shqipëria të shtrëngojë masat kufizuese për të...

Nga Ilir Levonja/ Kryeministri më i varfër
Politikë 11:23 - 8 Shkurt, 2021

Rritja e numrit të infektimeve/ Rama konferencë urgjente, paralajmëron masa të forta shtrënguese

Rritja e rasteve të të infektuarve në vendin tonë, ka bërë që kryeministri Rama të dalë në një konferencë urgjente. Rama tha se ka një rritje...

Pandemia goditi tregtarët e vegjël, falimentojnë mbi 9000 biznese
Ekonomi 17:17 - 18 Janar, 2021

Pandemia goditi tregtarët e vegjël, falimentojnë mbi 9000 biznese

Mbi 9 mijë sipërmarrje biznesi nuk arritën të mbijetojnë në treg në vitin 2020 për shkak të pandemisë Covid-19. Lista e tatimeve tregon se kriza goditi...

Imazhet e “fuqishme” që tregojnë se si ndryshoi bota në vitin 2020
Kuriozitete 16:34 - 12 Janar, 2021

Imazhet e “fuqishme” që tregojnë se si ndryshoi bota në vitin 2020

Pandemia e koronavirusit ka ndryshuar rrënjësisht industrinë e udhëtimeve.Numri i njerëzve që udhëtuan në vitin 2020 zbriti në nivelet e viteve 1990, sipas një raporti nga...

‘Do të kemi pushime të gjata’/ Ministrja Kushi tregon se çfarë do të ndodhë me shkollat
Politikë 10:52 - 14 Dhjetor, 2020

‘Do të kemi pushime të gjata’/ Ministrja Kushi tregon se çfarë do të ndodhë me shkollat

Ministrja e Arsimit,Evis Kushi, ka paralajmërua r mbylljen e shkollave, për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e koronavirusit. Gjatë një vizite në shkollën 9-vjeçare...

Universitetet të mbyllura deri në pranverë?/ Rama sqaron studentët
Politikë 17:16 - 1 Dhjetor, 2020

Universitetet të mbyllura deri në pranverë?/ Rama sqaron studentët

Në bashkëbisedimin ‘live’ me qytetarët, kryeministri Edi Rama është pyetur dhe  nëse universitetet do të qëndrojnë të mbyllura deri në pranverë. Megjithatë, Rama është treguar skeptik,...

“Hap e mbyll, si ajo loja "syllambyllurazi"!”/ Mjekja leksion qeverisë: Çfarë duhet të kishte bërë në 10 muaj pandemi
Shëndeti 13:34 - 29 Nentor, 2020

“Hap e mbyll, si ajo loja “syllambyllurazi”!”/ Mjekja leksion qeverisë: Çfarë duhet të kishte bërë në 10 muaj pandemi

Mjekja mikrobiologe, Blerta Brati, ka dalë me një reagim të ashpër, sa i përket masave të qevrisë në luftën ndaj Covid-19. Pas 10 mujsh, nga fillimi...

A do kemi izolim të dytë?/ Brataj: Nuk përjashtohet as mbyllja e madhe
Shëndeti 21:27 - 25 Nentor, 2020

A do kemi izolim të dytë?/ Brataj: Nuk përjashtohet as mbyllja e madhe

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, nuk e ka përjashtuar mundësinë e mbylljes totale të vendit nëse shifrat e Covid-19 marrin përmasa të mëdha. Teksa u...

Aktualitet 14:45 - 18 Nentor, 2020

Situata nga Covid/ Ekonomi: Nuk përjashtohet si skenar mbyllja totale e vendit

Kryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Milva Ekonomi, foli për buxhetin e vitit 2021 të miratuar në seancën plenare. Ekonomi tha se projektbuxheti i 2021-shit është orientuar...

Shqipëria drejt mbylljes totale?/ Manastirliu tregon se çfarë pritet javët e ardhshme
Sociale 22:12 - 11 Nentor, 2020

Shqipëria drejt mbylljes totale?/ Manastirliu tregon se çfarë pritet javët e ardhshme

Rritja e shifrave të të infektuarve në vend, ka bërë që Komiteti i Ekspertëve të merrte masa me kufizimin e lëvizjes nga ora 22 deri në...

Mbyllja e bareve dhe restoranteve/ Manastirliu shpjegon arsyet
Politikë 22:45 - 9 Nentor, 2020

Mbyllja e bareve dhe restoranteve/ Manastirliu shpjegon arsyet

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu është e ftuar mbrëmjen e sotme në “Opinion” ku ka folur për masat e reja kufizuese. Manastirliu tha se arsyeja e...

Pandemia sa vjen e thellon përmasat në Shqipëri/ Mbyllja pas orës 22:00 ishte e pashmangshme
Sociale 19:07 - 9 Nentor, 2020

Pandemia sa vjen e thellon përmasat në Shqipëri/ Mbyllja pas orës 22:00 ishte e pashmangshme

Në Shqipëri autoritetet shëndtësore njoftuan sot rivendosjen e disa kufizimeve si masë për parandaimin e përhapjes së Koronavirusit. Duke filluar që nga ditë e mërkurë do...

Greqia në karantinë/ Ambasada Shqiptare në Athinë bën njoftimin e rëndësishëm
Politikë 09:13 - 8 Nentor, 2020

Greqia në karantinë/ Ambasada Shqiptare në Athinë bën njoftimin e rëndësishëm

Ambasada Shqiptare në Athinë, ka dalë me një njoftim të rëndësishëm pas lajmit për pezullimin e shërbimit për emigrantët. Njoftim ambasada thekson do të vazhdojë normalisht...

Infektohen me Covid 7 mësues në Korçë/ Pezullohet mësimi
Bota 11:27 - 24 Tetor, 2020

Gjermania mes rritjes së infektimeve dhe paralajmërimit për një mbyllje të dytë

Për të dytën ditë me radhë në Gjermani raportohen 11.000 raste të reja infektimesh nga koronavirusi. Një mjek i ekipit drejtues paralajmëroi se 20.000 infektime në...

Mbyllja e bareve dhe restoranteve/ Manastirliu shpjegon arsyet
Shëndeti 22:26 - 29 Shtator, 2020

“Mbyllet shkolla e parë nga Covid”/ Manastirliu hedh poshtë lajmin

Gjatë ditës së sotme në media qarkulloi lajmi se Gjimnazi ‘Sami Frashëri’ në Përmet është mbyllur si pasojë e Covid-19, pasi 5 mësues që japin mësim...

“Ligji është në fuqi”/ Braçe: Lojërat e fatit nuk do të hapen
Politikë 21:12 - 12 Shtator, 2020

“Ligji është në fuqi”/ Braçe: Lojërat e fatit nuk do të hapen

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se lojërat elektronike të fatit dhe bastet sportive nuk do të hapen. Sipas...

Mbyllja e klubeve të natës/ Elton Deda “sfidon” qeverinë: Do këndoj në…
Lajme 15:02 - 20 Korrik, 2020

Mbyllja e klubeve të natës/ Elton Deda “sfidon” qeverinë: Do këndoj në…

Kantautori Elton Deda ka reaguar në lidhje me vendimin e qeverisë për të mbyllur klubet e natës, masë kjo kundër përhapjes së koronavirusit. Në një postim...

“Gjysma e rrogës shkon për transport”/ Qytetari ngre shqetësimin për heqjen e aboneve
Sociale 14:04 - 12 Korrik, 2020

Çfarë pritet të ndodhë me transportin urban/ Shoqata e Transportit merr vendimin nesër

Pas paralajmërimit për mbyllje të aktivitet sërish, Shoqata e Transportit Urban pritet të dalë nesër me një vendim përfundimtar. Ky paralajmërim erdhi sa pasojë e kushteve...

Politikë 19:30 - 6 Maj, 2020

Berisha krah besimtarëve/ “Xhahili i Surrelit të lejojë hapjen e tempujve të Zotit”

Ish kryeministri Sali Berisha ka dalë krah krerëve fetarë duke e ka konsideruar të drejtë kërkesën e tyre për hapjen e institucioneve fetare dhe rifillimin e...

Politikë 18:58 - 30 Mars, 2020

Lubonja merr rolin e “ekspertit”/ “Depresioni nga kjo mbyllje dobëson imunitetin”

Analisti Fatos Lubonja një nga kritikët më të fortë të qeverisë për masat e marrat lidhur me kufizimin e lëvizjes nga situata e koronavirusit, u shpreh...

Pandemia goditi tregtarët e vegjël, falimentojnë mbi 9000 biznese
Ekonomi 08:28 - 27 Mars, 2020

Bizneset të mbyllura, por do detyrohen të paguajnë taksa

Bujar H., që ka një subjekt agjencie turistike iu drejtua Qendrës Kombëtare të Biznesit (QKB) për të pezulluar aktivitetin deri në verë, pasi për vetë natyrën...

Bota 20:35 - 16 Mars, 2020

Evropa propozon mbylljen e kufijve të saj

Evropa propozoi të hënën mbylljen për 30 ditë të kufijve të saj të jashtëm për të huajt, në përpjekje për zbutjen e krizës së koronavirusin. Megjithatë...

Me shume postime