Connect with Us

All posts tagged "mbrojtje"

Video-Patozi dhe Imami e shajnë/ Rama merr në mbrojtje Bashën: Është çun i mirë
Aktualitet 16:09 - 15 Janar, 2021

Video-Patozi dhe Imami e shajnë/ Rama merr në mbrojtje Bashën: Nuk është çun i keq

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit e tij në instagram një video ku duket Lulzim Basha i cili u shpreh mbrëmë se ai do të...

Politikë 13:36 - 22 Dhjetor, 2020

Braçe “i frikësuar” nga Covid/ Shfaqet me dy maska në takim, Rama i thur lavde

Kryeministri Edi Rama dhe zëvendëskryeministri Erion Braçe kanë inspektuar rindërtimin e rrugëve rurale në Myzeqe. Braçe “i frikësuar” nga Covid,  është shfaqur krah Ramës, me dy...

Vrasja e 25-vjeçarit/ Lleshaj: Hetimi nuk mbyllet pa u zbardhur çështja e armës që u gjet afër vendngjarjes
Aktualitet 09:23 - 12 Dhjetor, 2020

Lleshaj mbron Ardi Veliun/ S’ka arsye për dorëheqje, faji është individual

Pas dorëheqjes të ministrit të punëve të brendshme SandërLleshaj, protestuesit, kanë shpalosur një kërkese të re, atë të largimit të drejtorit të përgjithshëm të policisë së...

Gjekmarkaj del në mbrojtje të Klevis Balliut/ Është i mirëshkolluar
Politikë 22:33 - 9 Dhjetor, 2020

Gjekmarkaj del në mbrojtje të Ramës/ Nuk ka dashur të vritet një qytetar

Analisti Agron Gjekmarkaj, ka dalë mbrëmjen e sotme më mbrojtje të kryeministrit Edi Rama, teksa po fliste për vrasjen e të riut Klodjan Rasha nga një...

Blog 09:00 - 7 Dhjetor, 2020

Miti i rremë se Rusia mbron Perëndimin

Nga Olivier Roy “Internazionale” Si humbi kaq rëndë Armenia në konfliktin mbi Nagorno-Karabakun? Ne dimë arsyet teknike:në kohën e rënies së Bashkimit Sovjetik, Armenia, qëkishte një...

8 mënyra për të mbrojtur veten kur dikush në shtëpinë tuaj ka Covid-19
Shëndeti 12:41 - 29 Nentor, 2020

8 mënyra për të mbrojtur veten kur dikush në shtëpinë tuaj ka Covid-19

Të jetosh me një person që ka COVID-19 jo vetëm që mund të jetë stresuese, por gjithashtu ju vë në rrezik për tu prekur nga virusi....

Pse Kisha Orthodhokse i nderon ata që ranë për mbrojtjen e Atdheut?
Lajme 22:30 - 27 Nentor, 2020

Pse Kisha Orthodhokse i nderon ata që ranë për mbrojtjen e Atdheut?

Nga Miron Çako – Përgjegjësi i Zyrës së Katekizmit të Kryepeshkopatës Dita e pavarësisë, 28 nëntor dhe e çlirimit 29 nëntor, na nxisin të gjithëve, si...

Blog 15:40 - 27 Nentor, 2020

Evolucioni na shpjegon pse distancimi social është kaq i vështirë

Nga David Robson Më 9 mars, kryeministri holandez Mark Rute, mbajti një konferencë shtypi për të shpjeguar se si vendi i tij do t’i përgjigjej pandemisë...

Blog 08:10 - 24 Nentor, 2020

Sa është realisht numri i asimptomatikëve me Covid?

Që nga fillimi i pandemisë, roli i simptomatikëve ka qenë një nga të panjohurat kryesore në lidhje me Covid-19. Debati shkencor është fokusuar kryesisht në numrin...

Shëndeti 08:55 - 23 Nentor, 2020

Më e lirë se të tjerat/ Vaksina e Oksfordit 70 % mbrojtje ndaj koronavirusit

Vaksina kundër koronavirusit, e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit, parandalon shfaqjen e simptomave të këtij virusi te njerëzit për 70 për qind, kanë treguar të dhënat...

Blog 08:40 - 23 Nentor, 2020

A mund të ripërdoren maskat kirurgjikale? Ja çfarë thonë shkencëtarët

Autoritetet shëndetësore, thonë se arma më e përhapur anti-Covid – maskat kirurgjikale – duhet të hidhet në koshin e plehrave pas një përdorimi të vetëm. Por...

Akuzat për Bashën/ Rama: S'ka lidhje për zgjedhjet! Dil shpjegohu, mos nxirr partinë!
Politikë 13:03 - 17 Nentor, 2020

Akuzat për Bashën/ Rama: S’ka lidhje me zgjedhjet! Dil shpjegohu, mos nxirr partinë!

Kryeministri Edi Rama nuk i ka shpëtuar pyetjeve për akuzat ndaj kreut të PD, Lulzim Basha gjatë luftës së Kosovës. Rama ka përsëritur deklaratën e tij...

Luli foli, kur do flasë Vjollca Hoxha dhe Ben Blush
Aktualitet 11:55 - 16 Nentor, 2020

Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi ortakët mediatikë të inceneratorëve

Nesër Top Channel do vazhdojë të transmetojë të 100-in apo më shumë emision në mbështetje të inceneratorëve, pra një PPP-je private të qeverisë shqiptare. Top Channel,...

Paralajmëroi se do ta padiste për shpifje/ Grida Duma i përgjigjet Veliajt: Kam fituar dhe gjyqe të tjera me ty
Politikë 14:49 - 10 Nentor, 2020

Faktet-Komisioni “Ruli” votoi kundër Grida Dumës/ Në njësinë 9-të u manipuluan votat

Grida Duma ngelet një personazh politik, kompleks për të cilën shpesh CNA.al ka shkruar dhe raportuar. Jo për hiret e saj me të cilat tërheq jo...

Vaksina kundër Covid-19 ofron mbrojtje 90%/ Reagon Donald Trump
Bota 15:10 - 9 Nentor, 2020

Vaksina kundër Covid-19 ofron mbrojtje 90%/ Reagon Donald Trump

Presidenti i SHBA-së Donald Trump ka reaguar lidhur me lajmin se vaksina gjermane është 90 për qind e efektshme ndaj koronavirusit Covid-19. “Tregjet po reagojnë shumë...

Dosje për SPAK për Blushin/ Nga pallati i vjehrrit, pronat me vlera qesharake tek tokat në bregdet e Dardhë
Denoncim 10:53 - 9 Nentor, 2020

A do e tregojë Ben Blushi ortakërinë e tij me inceneratorët

Top Channel ka paralajmëruar një publikim, reklamim, gjojan investigim në lidhje me çështjen e inceneratorëve në Shqipëri duke tentuar ta bëjë gjithnjë e më shumë politike,...

Studimi befasues/ Ja si zorrët e mbrojnë trurin e njeriut
Blog 09:16 - 6 Nentor, 2020

Studimi befasues/ Ja si zorrët e mbrojnë trurin e njeriut

Dihet se zorra është linja e parë e mbrojtjes kundër infeksionet. Por duket se ajo mbron gjithashtu organin tonë më të rëndësishëm:trurin. Sipas një studimi të...

U pezulluan pak ditë më parë/ Universiteti i Oksfordit do të rinisë testimet për vaksinën
Blog 08:55 - 6 Nentor, 2020

Kush duhet të vaksinohet më parë kundër Covid-19?

Në Shtetet e Bashkuara, qasja standarde për shpërndarjen e një vaksine, bazohet në supozimin se do të ketë mjaftueshëm doza në dispozicion. Në një skenar ideal,...

Blog 09:12 - 5 Nentor, 2020

Ja si maskat e pengojnë depërtimin e koronavirusit

Duke mbajtur një maskë në fytyrë ne i mbrojmë të tjerët, mbrohemi paksa edhe vetë, dhe e kemi fytyrë më pak të ekspozuar për ta prekur...

GJKKO e pakënaqur nga Gjonaj/ Ndryshoni aktin normativ për OFL, nuk merremi me të dënuar të zakonshëm
Denoncim 10:54 - 2 Nentor, 2020

Ministrja Etilda Gjonaj përfshihet në skandal/ Merr zyrtarisht në mbrojtje noteren falsifikatore

Me një shkresë zyrtare, pra një kthim përgjigje drejtuar CNA.al ministrja Etilda Gjonaj përmes firmës së sekretarit të saj të përgjithshëm në datën 26/10/ 2020, ka...

Rama del në mbrojtje të Carlo Bolinos/ Sulmi i Metës skandaloz, çfarë dreqin do akoma…
Politikë 13:47 - 25 Tetor, 2020

Rama del në mbrojtje të Carlo Bolinos/ Sulmi i Metës skandaloz, çfarë dreqin do akoma…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pasi presidenti Ilir Meta ka sulmuar gazetarin Carlo Bolino dhe bashkëshorten e këtij të fundit. Rama thotë se sulmi i...

Shëndeti 16:38 - 23 Tetor, 2020

Studimi/ E ftohura mund t’ju mbrojë nga Covid-19

Një studim i ri tregon se pas një të ftohure personi mund të jetë më i aftë për t’i rezistuar një goditjeje të rëndë nga COVID-19....

Kazani zien në mbrojtje të krimit
Aktualitet 19:18 - 22 Tetor, 2020

Kazani zien në mbrojtje të krimit

Nuk është më e pabesueshme, por tashmë e provuar dhe faktuar se disa media dhe segmente të saj, të ish-zyrtarëve socialistë, të cilët pretendojnë se janë...