Connect with Us

All posts tagged "Mbreteri e bashkuar"

Regjistrohen rritje shifrash në botë/ Më shumë të infektuar dhe më pak vdekje
Shëndeti 22:00 - 7 Shtator, 2020

Regjistrohen rritje shifrash në botë/ Më shumë të infektuar dhe më pak vdekje

Me ardhjen e vjeshtës, u vu re një rritje e ndjeshme e shifrave të të infektuarve me koronavirus në të gjithë botën. Deri më tani situata...

Kuriozitete 15:33 - 24 Gusht, 2020

Si ta shihni ISS ndërsa kalon në Mbretërinë e Bashkuar këtë javë

NASA ka zbuluar që Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor (ISS) do të jetë i dukshëm nga Mbretëria e Bashkuar katër herë këtë javë, megjithëse jo në orët më...

Bota 09:15 - 3 Maj, 2020

“Trupi im, zgjedhja ime”/ Nisin protestat kundër masave të izolimit në Londër

Një grup protestuesish janë mbledhur në me qëllim kundërshtimin e masave të izolimit në Mbretërinë e Bashkuar. Protestuesit mbajnë në dorë pankarta me mbishkrime “Trupi im,...

Bllokimi i shqiptarëve në Varshavë/ Ministria e Jashtme: Janë bërë ndryshime në regjimin e lëvizjes
Sociale 18:56 - 26 Mars, 2020

Keni mbetur në Britani për shkak të koronavirusit?/ Ministria e Jashtme njoftim të rëndësishëm

Ministria e Jashtme ka bërë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë qytetarët shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar. MEPJ deklaron se shqiptarët që ndodhen...

Ekstradohen dy shqiptare per vrasje
Aktualitet 10:05 - 25 Maj, 2018

Ekstradohet nga Anglia 49-vjeçari i dënuar për vrasje

Interpol Tirana ka kryer ekstradimin nga Londra të një shtetasi shqiptar të dënuar me 20 vite burg, për veprat penale “Vrasje me dashje“ dhe “Armëmbajtje pa...