Connect with Us

All posts tagged "mbledhje"

Video - Dyfytyrësia e Safet Gjicit
Politikë 20:05 - 27 Nentor, 2020

Dyfytyrësia e Safet Gjicit

Lajmi i heqjes së titullit “Nderi i Qarkut Kukës” të publicistit Veton Surroi u shoqërua me një lumë reagimesh të forta. Edhe kryeministri Edi Rama pati...

U skualifikua për herë të dytë nga gara për Kushtetuesen/ Eugen Papandile dorëzon padi në gjykatë
Aktualitet 12:18 - 23 Nentor, 2020

Sot mblidhet KED/ Pritet të zgjidhen 2 kandidatë për Gjykatën Kushtetuese

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi është mbledhur ditën e sotme për të shqyrtuar kandidaturat për vakancat që janë krijuar në Gjykatën Kushtetuese, të shpalluira nga Presidenca...

Kulluri tallet keq me Bashën/ S'e cënon urdhri i qeverisë, ka 3 vjet që nuk mbledh dot më shumë se 10 vetë në PD
Politikë 20:51 - 17 Nentor, 2020

Kulluri tallet keq me Bashën/ S’e cënon urdhri i qeverisë, ka 3 vjet që nuk mbledh dot më shumë se 10 vetë në PD

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri, ka ironizuar me kreun e PD-së Lulzim Basha, pasi Komiteti Teknik i Ekspertëve publikoi sot masat e...

Politikë 08:28 - 17 Nentor, 2020

Teatri në KQZ / Anëtarët e Rregullatorit mblidhen të bëjnë prova, përpara se të organizojnë mbledhjet publike

Ndërsa gjithë dynjaja shqiptare këtej e andej kufirit, po trullosen mes gjullurdisë së akuzave se kush e shiti më shtrenjtë dhe më shpesh Kosovën dhe UÇK-në,...

Nga Astrit Patozi/ Për një grusht votash më shumë...
Politikë 13:21 - 14 Nentor, 2020

Nga Astrit Patozi/ Për një grusht votash më shumë…

Nëse thua se je duke u bezdisur nga opozita e Bashës, që e ka kthyer prej kohësh në kalë beteje temën e Covid 19, të paktën...

Zbulohet gënjeshtra tjetër/ Basha propozoi Besart Kadinë për deputet
Politikë 21:55 - 11 Nentor, 2020

Basha falsifikon aktet e Kryesisë së PD/ Shkarkimi i Besart Kadias vendim i rremë

Ekonomisti Besart Kadia, i cili mbante detyrën e sekretarit për Sipërmarrjen e Lirë dhe është anëtar i Këshillit Kombëtar në PD, u emërua sot zëvendës ministër...

Aktakuzat nga Gjykata Speciale/ Hoti mbledhje urgjente me ministrat
Kosova & Rajoni 09:06 - 6 Nentor, 2020

Aktakuzat nga Gjykata Speciale/ Hoti mbledhje urgjente me ministrat

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti, ka thirrur mbledhje të ekzekutivit. Kjo mbledhje e qeverisë vjen një ditë pas aktakuzave të konfirmuara nga Specialja ndaj ish-presidentit të...

“Po sillesh shumë butë”/ Duka leksion Bashës: Sot duhet të ishim mbledhur urgjent!
Politikë 22:54 - 26 Tetor, 2020

“Po sillesh shumë butë”/ Duka leksion Bashës: Sot duhet të ishim mbledhur urgjent!

Kreu PAA, Agron Duka ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në “5 pyetje nga Babaramo”, ku ka kritikuar sjelljen e kreut demokrat Lulzim Basha, i cili...

Politikë 09:47 - 26 Tetor, 2020

Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama mbledh drejtuesit Politik të PS-së

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot drejtuesit politikë të Partisë Socialiste. Ashtu si dhe javën e kaluar, takimi po mbahet në selinë e Partisë Socialiste. Mësohet...

Politikë 09:53 - 20 Tetor, 2020

Raportime dhe porosi për zgjedhjet e 25 prillit/ Rama mbledh drejtuesit politikë të PS në qarqe

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbledhur këtë të martë drejtuesit politikë të PS në qarqe në takimet e përjavshme. Mësohet se drejtuesit politikë si çdo...

Ministra anonimë në kabinetin qeveritar/ Rama pranon pakënaqësitë brenda PS-së
Politikë 09:40 - 12 Tetor, 2020

Dy ditë pas Asamblesë/ Rama mbledh në selinë rozë, drejtuesit politik

Dy ditë pas Asamblesë së PS-së, Kryeministri Edi Rama vijon punën me drejtuesit politik në qarqe. Këtë të hënë në selinë e PS, ai ka mbledhur...

Politikë 17:20 - 6 Tetor, 2020

Rama mbledh në selinë e PS drejtuesit politik në qarqe

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur pasditen e sotme në selinë e PS drejtuesit politik në qarqe. Kjo mbledhje tashmë është e përjavshme, ku raportohet për punën...

Asambleja e PS mblidhet javën e parë të tetorit/ Organizohet ndryshe nga herët e tjera
Politikë 11:44 - 5 Tetor, 2020

Asambleja e PS/ Zbardhet data dhe ora e zhvillimit të mbledhjes

Ditën e premte, në datën 9 tetor pritet të mblidhet Asambleja e Partisë Socialiste. Mbledhja do të zhvillohet në amfiteatrin veror te Liqeni i Artificial i...

Politikë 17:43 - 2 Tetor, 2020

Mbledhja e qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës/ Lubonja: Takim farsë, ja kush është alarmi i vërtetë

Analisti Fatos Lubonja, duke folur për mbledhjen e përbashkët të qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës, deklaroi se kjo mbledhje transferon përgjegjësitë, duke mos u marrë me...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama mbledh shtabin elektoral
Politikë 10:00 - 28 Shtator, 2020

Zgjedhjet e 25 prillit/ Rama mbledh shtabin elektoral

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar mëngjesin e sotëm një takim me shtabin elektoral. Bëhet me dije se Rama ka dhënë porosi sa i përket punës që...

Politikë 18:23 - 25 Shtator, 2020

Video-Deputeti skena të nxehta në mbledhjen live/ E puth të dashurën në …

Një video e deputetit argjentinas ka bërë xhirone rrjetit pasi ka dhuruar skena të nxehta me të dashurën e tij, gjatë një mbledhjeje online. Video e...

Video-“Dëgjo këtu ti ped*rast m*ti!”/ Rudina Hajdari “hap” sytë në mbedhjen e Komisionit
Politikë 12:50 - 23 Shtator, 2020

Video-“Dëgjo këtu ti ped*rast m*ti!”/ Rudina Hajdari “hap” sytë në mbedhjen e Komisionit

Komisioni për Integrimin Europian ka miratuar ditën e djeshme në mbledhjen e sotme virtuale projekt- relozutën “Për hapjen e negociatave të anëtarësimit të Republikës së Shqipërisë...

“Luftë” replikash/ Basha i përgjigjet sërish Ramës: Gënjen për të larguar vëmendjen nga situata
Politikë 11:34 - 22 Shtator, 2020

Propozimi PS për hapjen e listave/ Basha mbledh aleatët

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha pritet të zhvillojë një takim me aleatët. Mësohet se takimi pritet të mbahet në orën 15:00 në selinë blu. Në fokus...

Ngjela paralajmëron ‘tërmet’ në politikë/ Ja çfarë e pret Ilir Metën
Politikë 20:38 - 21 Shtator, 2020

“Do përmbysë mediokritetin”/ Ngjela për mbledhjen Shqipëri-Kosovë: Duhet urgjentisht të krijohet…

*Në 25 shtator është vendosur mbledhja e përbashkët midis qeverisë së Shqipërisë dhe qeverisë së Kosovës. Mbledhja do të mbahet në Shkodër. Gjjthsesi, duke u nisur...

Politikë 17:15 - 21 Shtator, 2020

Organizimi i fushatës/ Rama mbledh drejtuesit politikë të PS në qarqe

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot në seli drejtuesit politikë të qarqeve. Mbledhja, e cila ka nisur rreth orës 16:00, po mbahet në selinë rozë. Takimi...

“Propozimi i PS-së është antikushtetues”/ Hajdari: Listat fituese duhet të zgjidhen nga qytetarët
Politikë 22:18 - 20 Shtator, 2020

Propozimi i PS në mbledhjen e Këshillit Politik/ Hajdari: Truk për të mbajtur listat e mbyllura

Bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari, ka folur mbrëmjen e sotme për mbledhjen e fundit të Këshillit Politik dhe propozimin e PS-së. Hajdari tha...

“Rishikim të taksës progresive”/ Rama flet për biznesin e vogël: E kemi çliruar nga inspektorët dhe inspektimet
Politikë 21:53 - 20 Shtator, 2020

Rama bën lëvizjen e papritur/ Mbledh nesër grupin parlamentar socialist

Grupi parlamentar socialist, pritet të mblidhet nesër  paradite. Sipas informacioneve në fokus të diskutimeve do të jetë organizimi i asamblesë dhe raportimi i përjavshëm për qarqet....

Aktualitet 10:17 - 20 Shtator, 2020

Skandal korruptiv/ Ku shkuan lekët e nxënësve, të cilat i merte dorazi drejtori i gjimnazit

Arsimi parauniversitar ka hapur dyert e shkollave nga data 14 shtator 2020 për të filluar sezonin e ri shkollor 2020-2021 pas një pauze të gjatë e...