Connect with Us

All posts tagged "mbledhje"

Politikë 13:08 - 5 Gusht, 2019

Mblidhet KED/ Rihapet gara për Institucionin e Lartë të Drejtësisë

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi është mbledhur sot për të shqyrtuar kërkesën lidhur me rifillimin e garës për Institucionin e Lartë të Drejtësisë. Teksa gjyqësori përfshi...

Aktualitet 22:31 - 21 Qershor, 2019

Mbyllet protesta/ Mbledhje urgjente në selinë e PD

Pas mbylljes së marshimit të opozitës, që filloi para Kryeministrisë, vazhdoi para Parlamentit dhe përfundoi në selinë  e PD, mësohet se  opozita do të zhvillojë një...

Aktualitet 11:46 - 17 Qershor, 2019

Pazaret për kryeprokurorin/ “Sëmuret” Arta Marku, KLP tallet me kandidatët

Këshilli i Lartë i Prokurorisë kishte parashikuar të mbante mbledhjen në orë 13.00 të ditës së sotme. “Në orën 13.00 në sallën e mbledhjeve tek KLD,...

Aktualitet 20:02 - 11 Qershor, 2019

Diskutime … Gati për përballje: Krijimi i aleancës qytetare për bllokimin e 30 qershorit

Partia Demokratike mblodhi Këshillin Kombtarë gjatë pasdites së sotme për të diskutuar situatën politike pas dekretit të presidentit Ilir Meta, për shfuqizimin e datës së zgjedhjeve....

Aktualitet 19:25 - 16 Maj, 2019

Fushta elektorale/ Rama mbledh kandidatët për kryebashkiak

Pak ditë para nisjes së fushatës elektorale, kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një takim me kandidatët e Aleancës për Shqipërinë Europiane. Mësohet se takimi do...

Aktualitet 00:04 - 12 Maj, 2019

Protesta e opozitës/ Basha mbledhje urgjente me Kryesinë

Pas gati 6 orësh protestë të shoqëruar me episode dhune që nga fillimi i saj Kreu i PD-së Lulzim Basha ka vendosur të zhvillojë një mbledhje...

Aktualitet 18:21 - 18 Mars, 2019

Mbledhja e KLP-së/ Zbulohet rendi i ditës

Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë ka thirrur për takim ditën e nesërme në orën 10:00, anëtarët e KLP-së. Mësohet se në rendin e ditës...

Aktualitet 19:17 - 13 Mars, 2019

Rama mbledh qeverinë në Elbasan

Kryeministri i vendit Edi Rama ka mbledhur në një takim ministrat dhe deputetët e Partisë Socialiste. Mbledhja po zhvillohet në qytetin e Elbasanit, ndërkohë që ka...

Aktualitet 19:51 - 22 Shkurt, 2019

Mbledhja e Kryesisë/ Basha: Zgjedhjet janë pas dere

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha,  gjatë mbledhjes së Kryesisë së Partisë Demokratike ka thënë se ka ngritur grupin e punës që do të fokusohet te paraqitja...

zbulohet plani i opozites
Aktualitet 20:36 - 16 Shkurt, 2019

Protesta e 21 Shkurtit/ Basha mbledhje me kryetarët e degëve

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, po zhvillon në këto momente një mbledhje me Kolegjin e  kryetarëve të degëve. Kjo mbledhje po zhvillohet për përgatitjen e protestës,...