Connect with Us

All posts tagged "mbledhja"

Politikë 17:04 - 9 Shtator, 2019

Rama del nga kontrolli/ Përplaset me deputetët

Kryeministri Edi Rama nuk e ka përmbajtur vetën gjatë mbledhjes së sotme të grupit parlamentar socialist. Me tone të ashpra, Rama mësohet se është shprehur se...

Politikë 17:26 - 28 Gusht, 2019

Zbardhen emrat/ Ja kush do ta zëvendësojë Valdrin Pjetrin

Ka nisur mbledhja e paralajmëruar nga PS në Qarkun e Shkodrës për të gjetur zëvendësuesin e Valdrin Pjetrit Mësohet se 4 emrat që do të diskutohen ...

Aktualitet 21:14 - 10 Qershor, 2019

Mbyllet mbledhja e Kryesisë së PD-së/ Njihuni me vendimet e rëndësishme

Pas gati dy orësh ka përfunduar mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike me kreun Lulzim Basha. Mësohet se në këtë mbledhje janë marrë disa vendime. Fillimisht,...

Aktualitet 22:40 - 28 Maj, 2019

Përfundon mbledhja e PS-së/ Ja çfarë u vendos

Ka përfunduar mbledhja darka informale e zhvilluar nga kryeministri Edi Rama me deputetët e PS-së dhe kryetarët e degëve në ish vilën e diktatorit komunist Enver...

berisha denoncim nga qytetari dixhital
Aktualitet 22:26 - 28 Maj, 2019

Mbledhja në ish vilën e Enver Hoxhës/ Berisha: Ti shporrim kalbësirat

Ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me darkën informale të zhvilluar nga kryeministri Edi Rama me deputetët e...

mbledhje KQZ
Aktualitet 18:34 - 27 Maj, 2019

Zgjedhjet lokale/ Ja si do të jenë fletët e votimit në Tiranë, Korçë, Durrës dhe Fier

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve po zhvillon në këto momente një takim, ku po miraton fletët e votimit për zgjedhjet e 30 Qershorit. Në bashkitë kryesore ,ku...

selia e partise demokratike tirane
Aktualitet 18:55 - 26 Prill, 2019

Përfundon mbledhja e PD-së/ Njihuni me vendimet

Është mbyllur mbledhja e zhvilluar nga Lulzim Basha me ish deputetët dhe kryetarët e degëve të PD-së në rrethe. Mësohet se Basha ka kërkuar përkushtim maksimal...

spiropali
Aktualitet 22:04 - 24 Prill, 2019

Mbledhja e Kryesisë së PS/ Spiropali: Nuk hyjmë në zgjedhje pa opozitën

Ministrja e Shtetit për Mardhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali në mbyllje të mbledhjes së Kryesisë së PS-së foli rreth asaj çka u diskutua në këtë mbledhje....

Aktualitet 21:55 - 24 Prill, 2019

Foto-Përfundon mbledhja e Kryesisë së PS-së

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste ka përfunduar, vetëm pak çaste më parë. Kjo ishte një mbledhje rrufe dhe zgjati përafërsisht 4 orë. Sikurse kanë konfirmuar...

Aktualitet 22:13 - 22 Prill, 2019

Përfundon mbledhja/ Njihuni me risinë që sjell “Bindja Demokratike”

Partia “Bindja Demokratike” e cila po themelohet me iniciativën e ish nënkryetari i PD-së, Astrit Patozi, deri më tani mësohet të ketë mbështetjen e dy deputetëve ...

Aktualitet 18:51 - 18 Prill, 2019

Mbyllet mbledhja e Këshillit të PD-së/ Basha zbulon vendimet

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në një prononcim për mediat, në mbylljet të mbledhjes së Këshillit Kombëtar të PD-së, bëri me dije se Këshilli ka miratuar...

partia demokratike tirane
Aktualitet 09:13 - 8 Prill, 2019

Aksioni opozitar/ Çfarë do të ndodhë sot në selinë blu

Sot rreth orës 12:30, në selinë e Partisë Demokratik do të zhvillohet një mbledhje e përbashkët mes Këshillit Kombëtar dhe grupit të kandidatëve për deputetë. Mësohet...

Aktualitet 16:00 - 3 Prill, 2019

Mbledhja me Ramën/ Shkarkohet Drejtori i Hetimit Tatimor

Drejtori i hetimit tatimor dhe krerët e tatimit janë shkarkuar nga detyra pas një mbledhje të zhvilluar me kryeministrin Edi Rama dhe zv.Kryeministrin Erion Braçe. Nëndrejtorët...

Aktualitet 20:57 - 23 Mars, 2019

Nuk ndalet opozita/ Cakton datën për protestën e radhës

Mbrëmjen e sotme pas kthimit nga Hollanda kreu i PD-së, ashtu sikurse CNA.al lajmëroi, Lulzim Basha ka mbledhur Kolegjin e kryetarëve të PD-së. Në mbledhje mësohet...

Aktualitet 17:42 - 23 Shkurt, 2019

Mbledhja e PD-së, për aksionin opozitar/ Zbulohet strategjia

Mbledhja e kolegjit të kryetarëve të degëve në PD ka përfunduar. Është vendosur të zhvillohen protesta çdo të enjte përpara selisë së Parlamentit. Ky vendim është...

Aktualitet 17:12 - 1 Shkurt, 2019

Mbledhja e Këshillit Bashkiak/ Pse u larguan anëtarët LSI-së

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Erisa Xhixho ka komentuar largimin e anëtarëve të LSI-së në Këshillin Bashkiak të Tiranës, nga mbledhja e djeshme. Nga studio...

Kryetarja e KLGJ, Naureda Llagami, duke folur gjate mbledhjes se pare te Keshillit te Larte Gjyqesor,
Aktualitet 14:17 - 29 Janar, 2019

Mbledhja e KLGJ-së/ Zbardhen vendimet

Në mbledhjen e zhvilluar ditën e sotme, Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur caktimin dhe publikimin e numrit maksimal të kandidatëve për magjistratë, profili gjyqtar. Në...

partia demokratike tirane
Aktualitet 09:58 - 28 Janar, 2019

PD mbledh grupin parlamentar/ Zbardhen detajet

Mëngjesin e sotëm, Partia Demokratike ka mbledhur grupin parlamentar, ku po diskutohet për pjesëmarrjen në komisionet parlamentare dhe organizimin e protestave. Kujtojmë këtu se opozita, ka...

Keshilli i larte i prokurorise per dy prokuroret
Aktualitet 11:06 - 21 Janar, 2019

Mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë/ Vendimet që u morën

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka zhvilluar sot mbledhjen e tretë që prej konstituimit. Në rendin e ditës janë disa propjektvendime si miratimi i strukturës së...

akademiku dhe profesori i gazetarise dhe komunikimit, artan fuga
Aktualitet 13:25 - 10 Janar, 2019

“Shpërthen” Artan Fuga/ Mbledhje puçiste, e dinë budalla Ramën, Metën dhe Ruçin

Nga Artan FUGA * Dje, gazeta “Panorama” bëri investigimin shumë profesional dhe gjeti një fakt të trishtuar. Projektligji, që në gjuhën e zakonshme po e thonë...

Aktualitet 13:23 - 6 Janar, 2019

Mbledhje qeverie në hotel privat/ Cili zyrtar mund të shkojë për kontroll tatimor

Nga Afrim Krasniqi Shqipëria ka kryeministri, ka mbi 15 ministri, ka mbi 130 institucione publike, ka universitete, akademi, institute, salla muzeale, e plot ndërtesa e mjedise...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 11:57 - 6 Janar, 2019

Mbledhja e Qeverisë në Elbasan/ Zbulohet çfarë u diskutua

Kryeministri Edi Rama ka treguar se për çfarë u bë mbledhja e qeverisë në qytetin e Elbasanit ku morën pjesë edhe ministrat e shkarkuar. Në një...

Aktualitet 10:26 - 6 Janar, 2019

Mbledhja e Qeverisë/ Rama pritet me protesta në Elbasan

 Kryeministri Edi Rama dhe kabineti qeveritar, të cilët janë duke zhvilluar një mbledhje informale në Elbasan ku ndodhen ministrat e shkarkuar dhe ata të rinj, janë...