Connect with Us

All posts tagged "mbeshtetje"

Politikë 14:30 - 18 Janar, 2020

1 në 6 demokratë e mbështet Bashën/ Kulluri: Rrënimi i tij është i parikuperueshëm

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri thotë se referuar sondazheve, një në gjashtë demokratë e mbështet kreun e PD, Lulzim Basha. Sipas Kullurit...

ambasada amerikane ne shqiperi
Sociale 10:33 - 26 Nentor, 2019

SHBA solidarizohet me Shqipërinë/ “Në gatishmëri për të ofruar mbështetjen tonë”

Ambasada Amerikane ka shprehur solidaritetin me familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri. Në reagimin e saj, ambasada thekson se Shtetet e Bashkuara,  janë në gatishmëri...

Politikë 18:42 - 29 Tetor, 2019

Përse e kanë mbështetur socialistët Arta Markun?/ Deputetja e PS jep përgjigjen e prerë

Deputetja e PS, Vasilika Hysi, e ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, tha se ata që kritikojnë zonjë Marku duhet të shikojnë ligjin e ri...

Politikë 17:05 - 15 Tetor, 2019

Rama konferencë me Conten/ “Asnjë lëkundje në mbështetjen ndaj Shqipërisë”

Kryeministri Edi Rama, po zhvillon një konferencë të përbashkët me kryeministrin italian Giuseppe Conte. Në fjalën e tij, Rama theksoi se kjo vizitë është në kuadrin...

Politikë 18:30 - 18 Shtator, 2019

9 kushtet e Gjermanisë për Shqipërinë/ Shehaj: Mbështetje e madhe për PD

Ish deputeti demokrat, Agron Shehaj vlerësoi se kushtet që ka vendosur Gjermania ndaj Shqipërisë për çeljen e negociatave, janë një mbështetje e madhe për Partinë Demokratike....

Aktualitet 13:31 - 13 Korrik, 2019

Meta u nderua me çmim në Venecia/ Reagon Unioni Katolik

Presidenti Ilir Meta ka marrë sot një çmim vlerësues nga Venecia, çmimin “Luani i Artë” me motivacionin: Në vlerësim të kontributeve të tij për promovimin e...

Aktualitet 12:25 - 20 Maj, 2019

Nuk do të funksionojë si më parë/Google ndërpret mbështetjen me këtë kompani celularesh

“Ne jemi në përputhje me rendin dhe shqyrtimin e implikimeve. Për përdoruesit e shërbimeve tona, Google Play dhe mbrojtjet e sigurisë nga Google Play Protect do...

Cakaj- roth
Aktualitet 11:54 - 14 Maj, 2019

Cakaj në Gjermani/ Michael Roth: Shqipëria meriton hapjen e negociatave

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, po zhvillon një vizitë zyrtare në Berlin, në kuadër të ruajtjes dhe konsolidimit të një...

Aktualitet 20:54 - 2 Maj, 2019

Astrit Patozi: Bindja Demokratike ka mbështetje në të gjithë Shqipërinë

Kordinatori i Bindja Demokratike, Astrit Patozi nga studio e emisionit “I Ftuari ,” në TV “A2 CNN,” deklaroi se BD ka mbështetje në të gjithë Shqipërinë....

Aktualitet 21:42 - 19 Mars, 2019

Protestat e opozitës/ Bregu: Kur bëhen për halle personale, nuk kanë mbështetje

E ftuar në emisionin “Përballë”, në RTSH, ish ministrja e Integrimit Europian, Majlinda Bregu, aktualisht Sekretare e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, kometoi edhe protestat që...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 18:30 - 17 Shkurt, 2019

Djegia e mandateve/ Ish-ministri i Ramës mbështet Bashën

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ndaj propozimit të kreut të PD-së Lulzim Basha për djegien e mandateve. Sipas...

be reagon per vendimin e opozites
Aktualitet 16:41 - 14 Shkurt, 2019

Hapja e negociatave/ Hungaria rikonfirmon mbështetjen e saj

Në margjinat e Konferencës së Varshavës për situatën në Lindjen e Mesme, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj zhvilloi një takim...

kryeministri edi rama,kryetari i pd lulzim basha
Aktualitet 15:28 - 1 Shkurt, 2019

Programi ekonomik i PD/ Ish-ministri i Ramës mbështet Bashën

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë Rama 1, Ylli Manjani ka thënë sot se programi për klimën e biznesit, i prezantuar sot nga kreu i PD-së, Lulzim...

Aktualitet 11:00 - 20 Dhjetor, 2018

Tubim masiv para kuvendit/ Qytetarët mbështesin studentët

Teksa protesta ka hyrë në ditën e 16-të të saj, përpara parlamentit përveç studentëve janë edhe shumë qytetarë në mbështetje të tyre. Një qytetare është shprehur:...

Aktualitet 16:08 - 12 Dhjetor, 2018

Mbesa e Martin Camajt thirrje Qeverisë/ U plotësoni kërkesat studentëve

Vera Camaj, mbesa e shkrimtarit Martin Camaj ka qenë sot e pranishme në protestën e studentëve, para Kryeministrisë. Ajo ka thënë se studentët janë e ardhmja...

Aktualitet 13:25 - 12 Dhjetor, 2018

Këta janë VIP-at që mbështetën studentët në protestë dhe rrjetet sociale

Protesta studentore e studentëve u paraqit madhështore sidomos ditën e djeshme ku pjesëmarrja ishte e lartë. Ndër pedagogë që iu bashkuan lëvizjes studentore, pamë se edhe...

Aktualitet 11:34 - 7 Dhjetor, 2018

Robert Aliaj dhe Edmond Tupja dalin në protestë

Protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit i janë bashkuar këngëtari Robert Aliaj, dhe publicisti Edmond Tupja. Ata i kanë kërkuar studentëve që të mos heqin...

Aktualitet 16:13 - 6 Dhjetor, 2018

Thirrja e Mesila Dodës/ Ashtu si në vitin 1990 të mbështesim studentët

Ish-deputetja e PDIU Mesila Doda me anë të një postimi në rrjetet sociale ka reaguar për protestën e studentëve. Doda u bën thirrje shqiptarëve që t’i...

Aktualitet 13:28 - 6 Dhjetor, 2018

Protesta/ Kokëdhima mbështet studentët

Për protestën që po zhvillohet prej tre ditësh nga studentët e Universitetit të Tiranës, Durrësit, Elbasanit, Shkodrës dhe Korçës, ka reaguar kreu i partisë Zgjidhja, Koço...

Aktualitet 13:23 - 22 Nentor, 2018

Tirana të mbështesë Prishtinën/ Të ulë traun për produktet serbe

Nga Ilir Babaramo Më në fund qeveria Haradinaj ndërmori hapin që një qeveri e Kosovës duhet të kishte bërë të paktën dhjetë vjet më parë. Qeveria...

Aktualitet 20:25 - 7 Nentor, 2018

Pastrimi i politikës nga krimi/ Basha: Kemi mbështetjen e Komisionit Evropian

Kreu i  Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë këtë të mërkurë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të PPE-së. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale,...

Aktualitet 15:10 - 5 Nentor, 2018

Ledri Vula kërkon mbështetje për ish të dashurën

Sonte mbahet ceremonia e ndarjes së çmimeve “MTV EMA” dhe Dua Lipa është këngëtarja shqiptare e nominuar në katër kategori Best UK and Ireland Act”, “Best...

Politikë 17:22 - 19 Shkurt, 2018

Stenlund-Bushatit: Finlanda mbështet perspektivën evropiane të Shqipërisë dhe rajonit

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, priti sot në një takim Sekretarin e Shtetit në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Finlandës, Peter...