Connect with Us

All posts tagged "mbesa"

Sociale 21:55 - 8 Prill, 2020

Kur do mbarojë kjo pandemi?/ Pëllumb Pipero i përgjigjet i emocionuar mbesës në emision

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, në një lidhje me emisionon “Open” iu përgjigj pyetjeve të shumta të qytetarëve të shqetësuar, lidhur me situatën nga Covid-19. Një...

Lajme 22:02 - 28 Shkurt, 2020

“Shkofshi pas Nexhmijes i madh e i vogël”/ Mbesa e të pushkatuarit përplaset ashpër me Rezarta Shkurtën

Ndarja nga jeta e Nexhmije Hoxhës, gruas së së ish-diktatorit Enver Hoxha solli reagime të shumta në rrjetet sociale. Pasardhësit e të internuarve dhe të atyre...

Showbizz 20:22 - 30 Prill, 2019

Këngëtarja e famshme në zi, humb personin e saj më të shtrenjtë

Ditën e sotme, këngëtarja e famshme Toni Braxton ka humbur një nga njerëzit më të dashur të familjes. Mbesa e saj ka humbur jetën në një...

Aktualitet 11:37 - 21 Prill, 2019

Nipi dhe mbesa në duart e ISIS/ Biznesmeni ofron 100 mijë euro në këmbim të lirisë

Dy të mitur vëlla e motër Eva dhe Endri Dumani prej 5 vitesh ndodhen në Siri. Dajo i tyre, Xhetan Ndregjoni, një biznesmen ndërtimi në Tiranë...

Aktualitet 21:30 - 2 Mars, 2019

Nuk i mban dot mend të gjithë emrat e tyre, e pabesueshme se sa nipër dhe mbesa ka ky burrë

Mulayim Can jeton në veriperëndim të Turqisë. Ai ka marrë pjesë në Luftën e Dytë Botë dhe është 95 vjeç. Por lajmi nuk është këtu. Ky njeri...

Aktualitet 17:56 - 15 Prill, 2018

Mbesa denoncon dajën në polici/ 55-vjeçari arrestohet në flagrancë

Policia e kryeqytetit ka arritur të arrestojë në kushtet e flagrancës një 55-vjeç, pasi është kallëzuar nga mbesa e tij 16-vjeçare për ushtrim dhune psikologjike dhe...

Kryesore Show Biz 13:00 - 21 Mars, 2018

Foto/ Mbesa e ish-presidentit Nishani tërheq vëmendjen e mediave të huaja

Mbesa e Presidentit, Bujar Nishani ka tërhequr vëmendjen për shkak të fotove të nxehta që publikon. Beniada Nishani (Jakic), ka lindur në Durrës (1991), ndërsa në...

Kryesore Show Biz 14:31 - 14 Mars, 2018

Foto/ Mbesa e ish-presidentit shqiptar, tifoze e zjarrtë e Juventusit

Beniada Nishani është mbesa e ish-Presidentit shqiptar Bujar Nishani, e cila në Itali njihet me mbiemrin e nënës së saj, Jakiç. Bukuroshja bjonde është rritur në...

Aktualitet 11:15 - 17 Dhjetor, 2017

Foto+16/Mbesa e ish-presidentit provokon me të brendshme

Prej vitesh ajo kishte punuar në Itali si modele, por famën në Shqipëri duket se e mori pasi pohoi se ishte mbesa e ish-presidentit Bujar Nishanit…...

Kryesore Show Biz 17:09 - 1 Shtator, 2017

Mbesa i thotë se çfarë do të veshë në dasmë/ Marina: Të mbys në det në sy të të gjithëve

Moderatorja e njohur, Marina Vjollca do të martohet pas dy javësh me reperin kosovar, Getoar Selimin. Ndërkohë që po përgatitet për dasmën, ajo ka marrë një...

Uncategorized 12:32 - 22 Gusht, 2017

Orinda Huta rikthehet tek dasma/ Kush është njeriu i veçantë që nuk e kishim parë akoma

Këngëtarja dhe moderatorja e njohur, Orinda Huta ka bërë një postim mjaft të ndjerë në rrjetet sociale. Orinda ka uruar me fjalët më të bukura mbesën...

Aktualitet 16:50 - 7 Maj, 2017

Gjyshërit duan ta shohin “murgeshë”/Por ja çfarë ju bën 17-vjeçarja

Kristi ka ftuar sot gjyshërit e saj, Jahon dhe Asimen, në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare”, moderuar nga Ardit Gjebrea, pasi...

Showbizz 01:00 - 6 Maj, 2017

Skifterja numër dy në famijlen e Bes Kallakut

Bes Kallaku është një nga aktorët më karizmatik dhe më argëtues, që  i bën shqiptarët të qeshin pafund çdo të dielë mbrëma. Padyshim që  një nga...

Kryesore Show Biz 19:00 - 5 Maj, 2017

Skifterja numër dy në famijlen e Bes Kallakut

Bes Kallaku është një nga aktorët më karizmatik dhe më argëtues, që  i bën shqiptarët të qeshin pafund çdo të dielë mbrëma. Padyshim që  një nga...

Aktualitet 17:57 - 15 Mars, 2017

Abuzoi me mbesën/ Zbardhet deklarata e 81 vjeçarit

Mediat greke shkruajnë se i moshuari shqiptar që është vënë në pranga, akuzohej se kishte abuzuar me mbesën e tij. I moshuari, identiteti i të cilit nuk bëhet...

Aktualitet 15:45 - 9 Tetor, 2016

Fier/ Atak në zemër, ndërron jetë në burg, akuzohej për abuzim me mbesën

Ataku në zemër ka qenë shkaku I vdekjes së 46 vjeçarit që gjendej i arrestuar në burgun e Fierit. Mjekët e spitalit të Fierit kanë deklaruar...

Aktualitet 15:20 - 8 Tetor, 2016

Aksident, gjyshi shqiptar shpëton mbesën 22 muajshe, ndërron jetë vetë

Një aksident mbrëmë në Padova të Italisë ka marrë jetën e një shqiptari, ndërsa ka shpëtur mbes e tij 22 muajshe. Gjyshi shqiptar u vra ndërsa...

Aktualitet 11:40 - 9 Qershor, 2016

Mbesa e Ardjan Çapjas: Policia na kërcënon me kallash, mua dhe fëmijën 1 vjeç

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e mbesës së Ardjan Çapjas, ku denoncohet kërcënimi nga forcat e policisë. Fisi Çapja njihet në Elbasan për hasmërinë me fisin...