Connect with Us

All posts tagged "mazhoranca"

Investimet e Ramës/ Malltezi: Birbot e degjenuar e dinin qeverinë pijetore dhe shtetin kazino
Politikë 20:23 - 5 Shkurt, 2021

Investimet e Ramës/ Malltezi: Birbot e degjenuar e dinin qeverinë pijetore dhe shtetin kazino

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi, ka krahasuar investimet gjatë qeverisjes së PD-së dhe gjatë qeverisjes së PS-së. Malltezi ka pubkikuar një tabelë...

Politikë 23:06 - 4 Shkurt, 2021

Fatos Nano “shuplakë” opozitës së Bashës/ Është e dobët, mazhoranca ta ngrejë në këmbë

“Natyrisht nuk jam i kënaqur me parlamentin sot”. Kështu deklaroi ish-kryeministri Fatos Nano, teksa po komentonte situatën politike dhe sjelljen e politikanëve në ditët e sotme....

Përgatitja e Dushkut 2021/ “Shpërthen” Topalli: Rama ka sponsorizuar Bashën me vila, bashkë me kunatin
Politikë 12:20 - 17 Janar, 2021

Topalli reagon për videon e Ramës/ Ata të tre janë bashkë!

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli ka akuzuar krerët e tre partive politike në vend, duke u shprehur se ata janë bashkë dhe duan të...

LSI organizatore e protestave të dhunshme?/ Kryemadhi: Do ishte nder për mua
Politikë 23:03 - 23 Dhjetor, 2020

Gjykata Kushtetuese funksionale/ Kryemadhi: Emërimi i anëtarëve i vonuar, fajin e ka…

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka reaguar për emërimin e anëtarit të gjashtë të Gjykatës Kushtetuese nga presidenti Ilir Meta. Kryemadhi e cilëson këtë si një...

“Të dëgjojmë SHBA dhe të refuzojmë Ramën!”/ Vasili thirrje shqiptarëve
Politikë 20:34 - 16 Dhjetor, 2020

Petrit Vasili thirrje ambasadorëve/ Flisni! Rilindja po shqyen sërish marrëveshjen e 14 janarit

“Rilindja po shqyen sërish marrëveshjen e 14 janarit, duke ulur garancitë e procesit zgjedhor!” Kështu deklaron nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili në rrjetet sociale, ku i...

“Shefi i opozitës rreshtohet me cenimin e votës së lirë”/ Kulluri: Qepni gojën e pranoni vjedhjen e radhës!
Aktualitet 09:15 - 1 Nentor, 2020

“PD po bëhet një zgjatuese e mazhorancës”/ Kulluari akuzon Bashën: Po sillesh njësoj si në 2017

Ndonëse nuk na ndajnë edhe shumë kohë nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit, partitë politike në vend kanë nisur fushatën zgjedhore dhe takimet në...

Kuvendi kthehet nga pushimet/ Ja kur do të mbahet seanca e parë e sesionit të ri parlamentar
Aktualitet 08:23 - 29 Tetor, 2020

Debatet për Kodin Zgjedhor/ Sot mblidhet Kuvendi për të rrëzuar dekretin e Metës, zbardhet rendi i ditës

Kuvendi mblidhet ditën e sotme për të rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta sa i takon ndryshimeve në Kodin Zgjedhor. Kre i shtetit dhe ndërkombëtarët i...

'Pacientin' e tmerron fjala 'SPAK'/ Gazetari zbulon ‘vuajtjen’ e Metës
Politikë 21:42 - 6 Tetor, 2020

“Ndryshimet në Kodin Zgjedhor kriminale”/ Paralajmëron Meta: Nëse nuk ka reflektim, do shkatërroj…

Presidenti Ilir Meta, deklaroi se miratimi i ndryshimeve në Kodin Zgjedhor është një mur kriminal në rrugëtimin e Shqipërisë drejt BE. Meta paralajmëroi se nëse nuk...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Pedagogu “shuplakë” politikës: Jemi kthyer shumë hapa pas
Politikë 08:56 - 6 Tetor, 2020

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Pedagogu “shuplakë” politikës: Jemi kthyer shumë hapa pas

Pedagogu Ermal Hasimja ka folur sot në lidhje me ndryshimet në Kodin Zgjedhor dhe marrëveshjen e 5 qershorit. Në një intervistë për ABC-ja e mëngjesit, ai...

“Kemi marrë raportin e protestave”/ Ambasada amerikane reagon pas tubimit të djeshëm
Politikë 17:43 - 5 Tetor, 2020

Ambasada e SHBA: Ndryshimet në Kodin Zgjedhor nuk janë shkelje/ Mazhoranca dështoi të gjente konsensus

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka reaguar pasi Kuvendi miratoi me 97 vota pro ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Ambasada deklaron se është për të...

Denoncim 19:15 - 29 Shtator, 2020

Zbulohet sms-ja/ Si po tenton mazhoranca të vjedhë ID-të e qytetarëve

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka publikuar një mesazh që ka marrë një mësuese. Në mesazh i kërkohet mësueses që të mbledhë kartat e identitetit...

Prapaskenat e tërheqjes së mazhorancës/ Murrizi: Kur bën diçka me nxitim thyen qafën ose…
Politikë 21:43 - 28 Shtator, 2020

Prapaskenat e tërheqjes së mazhorancës/ Murrizi: Kur bën diçka me nxitim thyen qafën ose…

Nën-kryetari i Kuvendit, Muslim Murrizi është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Open”, ku po flitet për prapaskenat e tërheqjes së mazhorancës për të votuar ndryshimet...

Politikë 20:32 - 28 Shtator, 2020

Çfarë po ndodh me mazhorancën?/ Fatmir Xhafaj sinkron me opozitën e Bashës?

Në gjullurdinë e lajmeve të njëpasnjëshme të ditës, pakkush ka kapur atë që ndodhi sot gjatë mbledhjes së Komisionit të Ligjeve që u zhvillua në sallën...

“Në çdo polic do shikoni fytyrën time”/ Hajdari thirrje Lleshajt të japë dorëheqjen
Politikë 11:43 - 24 Shtator, 2020

“Jemi të gatshëm për çdo lloj sakrifice”/ Hajdari bën paralajmërimin e fortë, mesazhi për opozitën

Deputetja Rudina Hajdari është shprehur sërish në mbështetje të listave të hapura, duke ritheksuar se kjo është një betejë për të cilën nuk do të tërhiqet....

“Unë e ngre, ti e prish! Si lojë yçi!”/ Fuga: Rrotacioni i pushtetit, na humb kohë duke u kthyer pas
Politikë 17:53 - 23 Shtator, 2020

“Jemi pjesë e një absurdi”/ Fuga: Është e vështirë që kryetarët e partive të lëshojnë pe

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga, ka qenë i ftuar pasditen e sotme në rubrikën “Opinion” në “News 24” ku është diskutuar për listat e...

Duma paralajmëron Ramën/ Çfarëdolloj gjëje të bësh, nuk e ndalon dot rotacionin politik
Sociale 17:48 - 23 Shtator, 2020

Duma paralajmëron Ramën/ Çfarëdolloj gjëje të bësh, nuk e ndalon dot rotacionin politik

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma, ka folur lidhur me ndryshimet kushtetuese dhe përplasjet në Këshillin Politik. Duma tha se nuk ka ndodhur ndonjëherë që ndryshimet...

Kuvendi kthehet nga pushimet/ Ja kur do të mbahet seanca e parë e sesionit të ri parlamentar
Politikë 18:16 - 22 Shtator, 2020

Pritej të votohej në seancën e radhës/ Tërhiqet mazhoranca për amnistinë fiskale, shtyhet drafti

Mazhoranca është tërhequr nga votimi i projektligjit për Amnistinë Fiskale dhe penale që ishte parashikuar të votohej në seancën parlamentare të së enjtes. Mësohet se votimi i...

deputeti i partise demokratike enkelejd alibeaj
Politikë 23:44 - 10 Shtator, 2020

Alibeaj: Më 25 prill do marrim më shumë vota sesa meritojmë

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj thotë se, partia ku ai bën pjesë nuk duhet të përsërisë gabimin e bërë në zgjedhjet e kaluara...

Rama kërkon mandatin e tretë/ Afrim Krasniqi: Duhet të largojë nga Kryesia këtë politikan
Politikë 21:05 - 10 Shtator, 2020

Zgjedhjet/ Krasniqi zbërthen sondazhet: Fushata do të jetë e ashpër, disa kanë “shansin e fundit”

Afrim Krasniqi, drejtor i Institutit të Studimeve Politike thotë se, fushata elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, do të jetë një nga më të ashprat....

Thellohen përplasjet politike/ Opozita jashtëparlamentare: Ndryshimet e njëanshme kushtetuese shkatërrojnë konsensusin
Politikë 08:55 - 30 Korrik, 2020

Thellohen përplasjet politike/ Opozita jashtëparlamentare: Ndryshimet e njëanshme kushtetuese shkatërrojnë konsensusin

Opozita jashtëparlamentare ka reaguar para votimit të ndryshimeve Kushtetuese në Parlament. Në një deklaratë për mediat, opozita jashtëparlamentare dënon braktisjen e dialogut në Këshillin Politik nga...

Nga Frrok Çupi/ Media, kush provon t’i kundërvihet mafies, do të vritet
Politikë 16:21 - 27 Korrik, 2020

Vendimi për Metën/ Çupi: Humbën të dyja palët, mazhoranca mund të ketë fituar vetëm…

Analisti Frrok Çupi ka kundërshtuar vendimin e Parlamentit për të mos propozuar shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Çupi deklaroi se asnjëra nga palët nuk ka fituar...

Hajdari e emocionuar pas marrëveshjes/ Opozita joparlamentare t’i bashkohet “trenit” të së ardhmes
Politikë 20:32 - 21 Korrik, 2020

Hajdari e emocionuar pas marrëveshjes/ Opozita joparlamentare t’i bashkohet “trenit” të së ardhmes

Deputetja dhe bashkëkryetarja e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdari, doli e gëzuar pas arritjes së marrëveshjes së opozitës parlamentare me mazhorancën. Hajdari tha se sot...

Meta Kume
Politikë 13:07 - 17 Korrik, 2020

Kur Presidentin e zgjon sms-ja e Kumes

Presidenti mbrëmë paska ndenjur zgjuar! Nuk e ka lënë zgjuar fakti që sot ishte mbledhja e Komisionit Hetimor, ku do vendosej fati i tij si president...

Me shume postime