Connect with Us

All posts tagged "may"

Aktualitet 16:26 - 24 Maj, 2019

Vasili ironizon Ramën/ Çudi si Tereza May nuk të pyeti për dorëheqjen

Ish kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reagur përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur mbi dorëheqjen e kryeministres britanike Thereza May. Duke...

Aktualitet 12:12 - 24 Maj, 2019

Dështimi i Brexit/ Theresa May jep dorëheqjen

Kryeministrja britanike, Theresa May, ka njoftuar se do të dorëhiqet si kryetare e Partisë Konservatore dhe për pasojë edhe si kryeministre më 7 qershor. “Edhe pas...

Aktualitet 14:41 - 5 Prill, 2019

Edhe një shtyrje tjetër/ May lutet për Brexit më 30 Qershor

Kryeministrja britanike, Theresa May i ka kërkuar në një letër Bashkimit Europian shtyrjen tjetër të Brexit deri më 30 Qershor. Në letër thuhet, se Britania e...

Aktualitet 12:33 - 2 Prill, 2019

Brexiti, në rrugë pa krye

Britania nuk është afër zgjidhjes së kaosit të krijuar rreth largimit të saj nga Bashkimi Evropian, pasi që parlamenti dështoi të sigurojë shumicën për cilëndo nga...

Aktualitet 09:11 - 30 Mars, 2019

Dështimi i Brexit/ BE fton May-n në samit të posaçëm

Marrëveshja Brexit dështoi për herë të tretë në Londër. BE-ja tani pret propozime të reja nga Kryeministrja May. Disa skenarë janë të mundshëm para takimit të...

Aktualitet 18:24 - 30 Nentor, 2018

Dalja nga BE/ Theresa May: Nuk kemi asnjë plan B

Kryeministrja britanike, Theresa May është shprehur se Britania pas daljes nga BE nuk do të ndjek asnjë plan B. Mediat britanike shkruajnë se May duket ende...

Aktualitet 13:51 - 15 Nentor, 2018

Kaos britanik/ Theresa Mayt i ikin ministrat nga kabineti

Goditje kundër Theresa Mayt. Disa ministra të kabinetit të qeverisë së Theresa Mayt kanë deklaruar dorëheqjen në shenjë proteste për draftin e marrëveshjes me BE. Cili...

partia demokratike tirane
Aktualitet 11:21 - 14 Prill, 2018

Fuqitë aleate bombardojnë Sirinë/ Reagon Partia Demokratike

Pas sulmit të SHBA-ve, Britanisë së Madhe dhe Francës, të cilat kanë bombarduar objektiva të shumta qeveritare në Siri, pas sulmit me armët kimike, të cilët...