Connect with Us

All posts tagged "materiale"

Kronika 13:24 - 28 Maj, 2020

Hodhën materiale që ndotin ajrin/ Procedohet 40-vjeçari, gjobitet kompania

Një 40-vjeçar është proceduar penalisht, ndërsa u referuan materialet për kompaninë në të cilën ishte punësuar pasi kanë hedhur materiale që ndotin ajrin. Ndërsa Policisë Bashkiake...

Denoncim 21:17 - 12 Shkurt, 2020

“Fiks Fare”/ Gabimet në vlerësimin e dëmeve të tërmetit lënë në qiell të hapur 73-vjeçaren

Një 73-vjeçare është lënë në qiell të hapur nga institucionet shtetërore, të cilat i kanë vlerësuar gabim dëmin e tërmetit të 26 nëntorit. Meme Kajmaku, nga...

Aktualitet 13:40 - 6 Maj, 2019

Nga kokaina tek shafrani/Zbuloni cilat janë materialet më të shtrenjta në botë

Të gjithë kemi menduar se ari ose diamanti do të kryesonin listën e materialeve më të shtrenjta në botë por “BrightSide” na zhgënjeu. Më poshtë do...

Aktualitet 10:27 - 11 Dhjetor, 2018

Skandali me tenderin tek Unaza e Madhe/ Reagon Gjiknuri

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës, Damian Gjiknuri në një dalje për mediat ka folur për skandalin me firmën tenderuese të Unazës së Madhe, DH Albania, e...

Aktualitet 08:40 - 25 Maj, 2018

Grabitja e Prokurorisë së Durrësit/ Arrestohen dy persona

Pas grabitjes së ndodhur ditën e djeshme në Prokurorinë e Durrësit, ku persona të paidentifikuar bastisën zyrën e një Prokurori dhe një oficeri të policisë gjyqësore,...