Connect with Us

All posts tagged "mat"

Plagoset një person në Mat/ Dërgohet me urgjencë te Trauma, policia identifikon autorin
Kronika 09:14 - 5 Korrik, 2020

Plagoset një person në Mat/ Dërgohet me urgjencë te Trauma, policia identifikon autorin

Disa të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e djeshme në Mat, ku si pasojë ka mbetur i plagosur një person. Mësohet se 30-vjeçari me...

Kronika 11:56 - 29 Qershor, 2020

Goditën gjyshen me sende të forta/ Në pranga tre vëllezërit

Tre vëllezër janë vënë në pranga nga policia e Matit, pas një konflikti mes tyre, për çështje pronësie. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Midhe...

Rikthimi i të larguarve në PD/ Gazmend Bardhi tregon detajet e lëvizjes së fundit të Bashës
Politikë 13:18 - 9 Qershor, 2020

Prokuroria mbylli hetimet/ Bardhi: Agron Malajt t’i hiqet mandati!

Pasi prokuroria e Matit mbylli hetimet për kryetarin e bashkisë Mat Agron Malajn, sa i takon çështjes së dekriminalizimit, vjen një reagim nga Partia Demokratike. Sekretari...

Kronika 10:22 - 2 Qershor, 2020

Bie aksidentalisht nga ura një 25-vjeçare në Mat

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Mat, ku një 25-vjeçare ka rënë aksidentalisht nga ura, ndërsa po hidhte plehrat. Mësohet se 25-vjeçarja...

Rëndohet bilanci në RMV/ Katër viktima dhe 118 raste të reja infeksioni në 24 orë
Sociale 09:46 - 30 Maj, 2020

Rritet numri i të infektuarve në Mat/ Konfirmohen 2 raste të reja

Rritet numri i rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri. Mësohet se 2 raste të reja janë konfirmuar në Mat, gjatë 24 orëve të fundit. Dy...

Shqipëria “ka ngritur duart përballë krizës”/ Eksperti i Shëndetit Publik bën paralajmërimin e frikshëm 
Shëndeti 10:25 - 29 Maj, 2020

Rikthehet Covid-19 në Mat/ Dalin pozitivë 6 kontaktet e një të moshuare

Mati është futur sërish në zonat e prekura nga Covid-19. Aktualisht janë shfaqur 6 raste të reja në Njësinë Administrative Rukaj në Bashkinë e Matit. Sipas...

Foto ilustruese
Kronika 23:48 - 5 Maj, 2020

50 vjeçari i vendos flakën vetes/ Dërgohet në gjendje të rëndë në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Mat, ku një person i ka vënë flakën vetes në kushte të rënduara psikologjike. Sipas burimeve...

Lajme 22:37 - 25 Prill, 2020

Rasti i parë me Covid-19 në Mat/ Reagon kryebashkiaku: Kemi dezinfektuar zonën

Pas shfaqjes së rastit të parë me koronavirus në Mat, ka ardhur edhe reagimi i kryebashkiakut Agron Malaj. Malaj shkruan se mënjëherë sapo vajza 16-vjeçare ka...

Kronika 09:51 - 7 Prill, 2020

Shkrumbohet banesa dy katëshe në Laç/ Në Mat digjet shtëpia, prindërit e dy fëmijët nisen drejt Tiranës

Një banesë dy katëshe në qytetin e Laçit është shkrumbuar totaliht nga flakët. Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Sanxhak të qytetit, por fatmirësisht nuk ka persona...

Lajme 15:46 - 6 Mars, 2020

Banorët e Matit kundër ndërtimit të HEC-it/ Vendosin arkivol në oborrin e bashkisë

Banorët e Zall-Gjoçaj, Melth dhe fshatrave të Matit kanë protestuar para Bashkisë së Matit kundër ngritjes së HEC-eve. Banorët kanë vendosur në oborrin e bashkisë një...

Kronika 13:45 - 3 Janar, 2020

Kishte shkuar tek prindërit për Vitin e ri/ Zhduket 55-vjeçarja

Prej 24 orësh një 55-vjeçare nga bashkia Klos në Mat ka humbur kontaktet me familjen. Mësohet se 55-vjeçarja ishte e martuar në Lushnje, por kishte ardhur...

Kronika 18:26 - 30 Dhjetor, 2019

Shkrumbohet nga flakët banesa në Mat

Një shtëpi është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Mat. Banesa i përket familjes së Ramazan Metës në njësinë administrative Baz të Matit. Zjarrfikësit kanë...

Politikë 17:17 - 15 Dhjetor, 2019

Plagosja në Mat/ 68-vjeçari me urgjencë drejt Tiranës

Niset me urgjencë drejt Tiranës shtetasi G.Zhuku, i cili mbeti i plagosur mbrëmjen e sotme në fshatin Fullqet të bashkisë Klos në Mat. Raportohet se 68-vjeçari...

Kronika 16:59 - 15 Dhjetor, 2019

Të shtëna me armë në Mat, një i plagosur

Një plagosje me armë gjahu ka ndodhur pak momente më parë në fshatin Fullqet të bashkisë Klos në Mat. Nga informacionet paraprake, nuk raportohet për shkaqet...

Lajm i Rekomanduar 10:40 - 11 Gusht, 2019

Mashtrimi me ndërtimin e shkollave te reja/ Kapet mat Veliaj

Ngritja e një memoriali turk në Tiranë, ka shkaktuar debate. Qytetarët i janë përveshur kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Bashkisë Erion Veliaj, në postimet e...

Politikë 11:24 - 2 Gusht, 2019

Aksioni opozitar/ Alibeaj: Rezistenca do të vazhdojë

Koordinatori i Partisë Demokratike për Dibrën, Enkelejd Alibeaj, ka folur sot për mediat nga qyteti i Burrelit. Alibeaj u është bashkuar mbështetësve të PD-së që po...

Aktualitet 13:10 - 9 Korrik, 2019

Foto-Modelja seksi nis “arratisjen romantike”/ Kapet “mat” me biznesmenin turk

Modelja seksi Adriana Lima mbetet e “fiksuar” me meshkujt turk. Pas ndarjes me shkrimtarin turk Metin, ajo është fotografuar në Venecia në Itali, gjatë fundjavës me...

Aktualitet 10:53 - 20 Maj, 2019

Foto/Luana Vjollca kapet “mat” me Krenar Çoçaj në Venecia

Ata kanë tre vite bashkë por asnjëherë nuk kanë publikuar një foto ku të tregojnë dashurinë e tyre. Së fundmi Luana dhe partneri i saj Krenar...

Aktualitet 13:52 - 16 Maj, 2019

Kandidatët për Këshillin Bashkiak të Matit/ Zbardhen 15 emrat e Bindjes Demokratike  

Krahas 26 emrave të kandidatëve për disa nga bashkitë kryesore në vend, Bindja Demokratike ka zyrtarizuar tashmë listat me dhjetëra kandidatë edhe për këshillat bashkiakë. Ashtu...

Aktualitet 21:17 - 30 Mars, 2019

Shkaktuan zjarret/ Procedohen penalisht 3 persona

Ditët e fundit në Bulqizë dhe Mat kanë rënë disa zjarre. Policia ka hetuar në lidhje me ngjarjen, pasi zjarret janë shkaktuar me qëllim. Ditën e...

Aktualitet 18:46 - 29 Mars, 2019

Denoncimi/ Punësim vetëm duke u regjistruar anëtare e PS!

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ish-kryemnistri Sali Berisha ka publikuar denoncimin nga një qytetare në Mat. Sipas saj, për t’u punësuar duhet fillimisht që të...

aktori tallet keq me erion bracen
Aktualitet 21:34 - 6 Mars, 2019

Denoncimi/ Erion Braçe kap “mat” administratën e Portit të Durrësit

Ish kryeministri Sali Berisha, ka bërë publik një denoncim që i ka ardhur në faqen e tij në rrjetet sociale. Sipas denoncuesit, ditën e  sotme, zv-kryeministri...

Fashion 15:53 - 20 Shkurt, 2019

Do buzëkuq mat pa shpenzuar para? 3 truke si ta realizosh

Java e modës sollën dy trende për buzët: Zgjidhni ngjyrë të errët dhe buzëkuqin mat. Vishja e errët është shumë lajkatare, ajo nuk është e nuancës...