Connect with Us

All posts tagged "maske"

Showbizz 11:02 - 20 Tetor, 2020

“Qëndrova 14 ditë në izolim”/ Alketa Vejsiu rrëfen se e ka kaluar Covid-19 dhe jep mesazhin e fortë

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ka rrëfyer se e kaluar pak kohë më parë Covid-19. Nëpërmjet një statusi ajo rrëfen se pasi rezultoi pozitive ka qëndruar...

Policia “në sulm” për shkelësit e ligjit/ Gjobit 701 persona që lëvizin pa maskë
Kronika 17:51 - 19 Tetor, 2020

Policia “në sulm” për shkelësit e ligjit/ Gjobit 701 persona që lëvizin pa maskë

Punonjësit e Policisë, kanë vijuar kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e mbajtjes së detyrueshme të maskës mbrojtëse dhe kanë konstatuar se shumica e qytetarëve...

Qytetarët ndërgjegjësohen për mbajtjen e maskës/ Policia gjobit 356 persona që shkelën vendimin
Kronika 18:25 - 18 Tetor, 2020

Qytetarët ndërgjegjësohen për mbajtjen e maskës/ Policia gjobit 356 persona që shkelën vendimin

Gjatë 24 orëve të fundit, shërbimet e Policisë, gjatë kontrolleve, kanë konstatuar një ulje të ndjeshme të qytetarëve që nuk zbatojnë masën për mbajtjen e detyrueshme...

Rama e thotë troç/ Rrezikojmë sërish mbylljen për shkak të Covid
Politikë 21:43 - 15 Tetor, 2020

Rama e thotë troç/ Rrezikojmë sërish mbylljen për shkak të Covid

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar sot se vendi rrezikon serish mbylljen në karantinë për shkak të Covid-19. Në studion e “Opinion” Rama theksoi se nuk përjashtohet...

Mbajtja e maskës me detyrim/ Habit Rama: Unë e bëj vetë në shtëpi
Aktualitet 21:16 - 15 Tetor, 2020

Mbajtja e maskës me detyrim/ Habit Rama: Unë e bëj vetë në shtëpi

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në lidhur me vendimin e fundit të qeverisë për vendosjen e maskave edhe në ambientet e hapura. Rama u pyet...

Mbajtja e maskës në rrugë/ Policia gjobit 171 qytetarë “të pabindur”
Kronika 20:25 - 15 Tetor, 2020

Mbajtja e maskës në rrugë/ Policia gjobit 171 qytetarë “të pabindur”

Punonjësit e Policisë kanë zhvilluar kontrolle në terren, për të monitoruar zbatimin e masës së re për parandalimin e përhapjes së COVID-19, mbajtjen e detyrueshme të...

Lefter Maliqi kujton tërmetet/ Kanë mbetur vetëm lotët e krokodilit, asnjë masë edhe pas një viti
Politikë 19:28 - 15 Tetor, 2020

Mbajtja e maskës në rrugë/ Maliqi akuza qeverisë: Bëhet për efekte politike

Deputeti i opozitës Lefter Maliqi, foli sot për vendosjen e detyrueshme të maskës edhe në ambjentet e hapura. Maliqi tha se në këtë rast ligjin do...

Protesta kundër maskës/ Goxhaj: Vendimi i qeverisë është vrasje, këtu merr fund…
Politikë 19:12 - 15 Tetor, 2020

Protesta kundër maskës/ Goxhaj: Vendimi i qeverisë është vrasje, këtu merr fund…

Protesta e mbrëmjes së sotme në Tiranë kundër vendosjes së maskave është shoqëruar me përplasje mes qytetarëve dhe policisë. Avokati Altin Goxhaj që kishte dalë në...

Hapja e kinemave/ Zbardhet udhëzimi i Ministrisë së Shëndetësisë
Sociale 11:42 - 15 Tetor, 2020

Hapja e kinemave/ Zbardhet udhëzimi i Ministrisë së Shëndetësisë

Zbardhet udhëzimi për hapjen e kinemave në kohë pandemie. Në udhëzimin e Ministrisë së Shëndetësisë thuhet se nëse do të konstatohet një rast pozitiv do duhet...

Nga Astrit Patozi/ Një propozim konkret për të shpëtuar zgjedhjet e 25 prillit
Sociale 10:21 - 15 Tetor, 2020

Patozi publikon foton: Maska si shall, sa për të qenë në rregull me policin!

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka publikuar foton e një qytetari i cili sot ka respektuar vendimin e qeverisë për vendosjen e maskës. Mirëpo, Patozi...

Pëllumb Pipero në kontradiktë me veten/ Maska duhet mbajtur edhe në ambjente të hapura
Shëndeti 21:35 - 14 Tetor, 2020

Pëllumb Pipero në kontradiktë me veten/ Maska duhet mbajtur edhe në ambjente të hapura

Mjeku Pëllumb Pipero ka folur mbrëmjen e sotme lidhur me vendimin për mbajtjen e maskës me detyrim edhe në rrugë, duke filluar që nga dita e...

Si duhet ta mbajmë maskën?/ Eugena Tomini shpjegon qytetarët
Shëndeti 20:27 - 14 Tetor, 2020

Si duhet ta mbajmë maskën?/ Eugena Tomini shpjegon qytetarët

Duke filluar nga nesër të gjithë qytetarë janë të detyruar të mbajnë maskë pasi në të kundërt do gjobiten me 3 mijë lekë të reja. Emisioni...

Kryebashkiaku nuk mban mirë maskën/ Rama kujton Bashën: Mos u bëj si Luli që lë hundën jashtë
Politikë 12:53 - 14 Tetor, 2020

Kryebashkiaku nuk mban mirë maskën/ Rama kujton Bashën: Mos u bëj si Luli që lë hundën jashtë

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Xhafzotaj të Shijakut, për të inspektuar rindërtimin e shtëpive të dëmtuara në këtë zonë pas tërmetit. Rama vuri re...

Nis kurimi i pacientëve me Covid-19 me plazmën e gjakut
Politikë 23:11 - 13 Tetor, 2020

Rastet kur mund të qëndroni pa maskë në lokal/ Manastirliu shpjegon vendimin

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka sqaruar vendimin për mbajtjen e maskës në rrugë duke filluar nga e hëna. Duke qenë se është komentuar shumë fakti...

Nga e enjtja maska me detyrim/ Rama: Qytetarët ta marrin seriozisht, shmangim një mbyllje të dytë
Aktualitet 12:11 - 13 Tetor, 2020

Nga e enjtja maska me detyrim/ Rama: Qytetarët ta marrin seriozisht, shmangim një mbyllje të dytë

Kryeministri Edi Rama është ndalur sërish tek vendimi i qeverisë se duke nisur nga e enjtja maskat do të bëhen të detyrueshme për çdo ambient. Gjatë...

Politikë 08:16 - 13 Tetor, 2020

Ekspertët: 12 strategjitë më të mira për mosinfektimin nga Covid-19

Kanë kaluar shumë muaj qëkur Covid-19 e ka ndryshuar thelbësisht jetën tonë. Ne jemi përshtatur me mbajtjen e maskave, distancimin social, larjen e vazhdueshme të duarve,...

Rebelohet Kryemadhi/ Nuk do mbaj maskë, le të guxojë Rama t’më gjobisë
Politikë 20:40 - 12 Tetor, 2020

Rebelohet Kryemadhi/ Nuk do mbaj maskë, le të guxojë Rama t’më gjobisë

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka refuzuar të vendosë maskën, e cila është vendosur si masë e detyrueshme nga qeveria. Ndonëse nga e enjtja nuk do...

Sociale 14:27 - 12 Tetor, 2020

Nga e enjtja mbajtja e maskës bëhet me detyrim/ Ardi Veliu mesazh qytetarëve: Patrullat policore do monitorojnë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu i është drejtuar me një mesazh të gjithë qytetarëve për mbajtjen e maskës. Veliu theksoi se duke...

Video-Manastirliu e nis javën me maskë në rrugë: Ta bëjmë zakon të përditshëm!
Sociale 08:58 - 12 Tetor, 2020

Manastirliu e nis javën me maskë në rrugë: Ta bëjmë zakon të përditshëm!

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka nisur të zbatojë urdhrin e qeverisë për të vendosur maskën me detyrim, nga dita e sotme. Teksa ka publikuar një...

Mbajtja e maskës e detyrueshme/ Muka pyet Ramën: Cila është evidenca shkencore?
Sociale 19:23 - 11 Tetor, 2020

Mbajtja e maskës e detyrueshme/ Muka pyet Ramën: Cila është evidenca shkencore?

Studiuesi i epidemiologjisë, Taulant Muka ka komentuar ecurinë e Koronavirusit në vendin tone dhe vendimin e fundit të qeverisë për mbajtjen e maskës edhe në ambjente...

Maska me detyrim/ Oriola Marashi reagon pas vendimit të qeverisë
Showbizz 13:55 - 10 Tetor, 2020

Maska me detyrim/ Oriola Marashi reagon pas vendimit të qeverisë

Ditën e sotme në një konferencë për shtyp, kryeministri Edi Rama tregoi masat e reja të vendosura përsa i përket mbrojtjes nga Covid-19. Kryeministri u shpreh...

Sociale 14:52 - 30 Shtator, 2020

“Ku e ke maskën?”/ Evis Kushi e “zë mat” nxënësin në klasë

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka vijuar inspektimet në terren duke parë nga afër zbatimin e masave anti-covid nëpër shkolla. Gjatë vizitës së saj në një...

Bota 09:33 - 30 Shtator, 2020

Video-“Të pathënat” e debatit presidencial/ Takimi “i ftohë” mes Trump dhe Melania

Presidenti Donald Trump dhe kundërshtari I tij Joe Biden mbrëmjen e djeshme zhvilluan një nga debatet më të ashpra të Shtëpisë së Bardhë në vite. Rregullat...