Connect with Us

All posts tagged "maska"

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 500 qytetarë
Aktualitet 16:16 - 20 Janar, 2021

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 500 qytetarë

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollin në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave anticovid. Gjatë 24 orëve të fundit janë evidentuar dhe ndëshkuar me...

Kronika 15:27 - 18 Janar, 2021

Nuk respektuan masat anti Covid/ Gjobiten mijëra qytetarë në fundjavë

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollin në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave anticovid. Gjatë fundjavës janë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 1307...

Policia e Shtetit me "dorë të hekurt"/ Ndëshkohen mbi 300 qytetarë për mosmbajtjen e maskës
Aktualitet 14:56 - 15 Janar, 2021

Policia e Shtetit me “dorë të hekurt”/ Ndëshkohen mbi 300 qytetarë për mosmbajtjen e maskës

361 u ndëshkuan nga Policia e Shtetit pasi u konstatuan pa maskat mbrojtëse.  Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 6...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 500 qytetarë
Aktualitet 15:06 - 12 Janar, 2021

Pa maska dhe jashtë gjatë orarit të ndaluar të lëvizjes/ Gjobiten mbi 400 qytetarë

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia ka ndëshkuar me masën administrative prej 3.000 lekësh 421 qytetarë të cilët janë konstatuar duke lëizur pa maskë . Ndërsa...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 500 qytetarë
Aktualitet 15:26 - 11 Janar, 2021

Policia me “dorë të hekurt” në fundjavë/ Gjobiten mbi një mijë qytetarë për mosmbajtjen e maskës

Gjatë fundjavës në vendin tonë janë gjobitur 1051 qytetarë që nuk kanë zbatuar masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Policia e shtetit ka gjobitur me...

Policia e Shtetit me "dorë të hekurt"/ Ndëshkohen mbi 300 qytetarë për mosmbajtjen e maskës
Aktualitet 14:04 - 8 Janar, 2021

Masat anti-Covid/ Qytetarët ndërshkohen për mosmbajtjes e maskës dhe për shkeljen e orës policore

Policia e Shtetit ka ndërshkuar gjatë 24 orëve 413 qytetarë për mosmbajtjen e maskës në ambiente të jashtme, të cilaët janë gjobitur me masën administrative 3...

Policia e Shtetit me "dorë të hekurt"/ Ndëshkohen mbi 300 qytetarë për mosmbajtjen e maskës
Aktualitet 14:13 - 6 Janar, 2021

Qytetarët vijojnë të jenë rebelë/ Ndëshkohen mbi 400 persona për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në kuadër të shkeljes së masave anti Covid, policia ka ndëshkuar 459 qytetarë. Gjithashtu gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 1183 qytetarë
Sociale 16:02 - 5 Janar, 2021

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 1183 qytetarë

Shërbimet e Policisë kanë vijuar kontrollin në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave anticovid. Gjatë ditëve të para të vitit 2021 janë evidentuar...

Ekonomi 09:10 - 2 Janar, 2021

Bota në vitin 2021/ Çfarë duhet të presim në vitin e dytë të pandemisë

Vaksinat dhe testimet e lira dhe të shpejta duhet të sjellin ndryshim, shkruan The Economist. Për pjesën më të madhe të vitit 2020, retorika publike rreth...

Studimi/ S’mjafton vetëm maska, duhet dhe distancimi për të parandaluar përhapjen e COVID-19
Blog 09:59 - 24 Dhjetor, 2020

Studimi/ S’mjafton vetëm maska, duhet dhe distancimi për të parandaluar përhapjen e COVID-19

Vetëm mbajtja e një maske,mbase mund të mos jetë e mjaftueshme për të parandaluar përhapjen e COVID-19 pa distancimin social. Në një studim më të fundit,...

Kronika 15:50 - 23 Dhjetor, 2020

Nuk zbatuan masat anti Covid/ Ndëshkohen mbi 500 qytetarë, e pëson keq edhe një lokal

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të...

Blog 08:28 - 23 Dhjetor, 2020

Krishtlindje në një pandemi? Ja çfarë ndodhi gjatë Gripit Spanjoll në vitin 1918

Në një artikull të datës 21 dhjetor 1918 në Gazetën Shtetërore të Ohajos, SHBA, kreu lokal i shëndetësisë i ftoi lexuesit t’i rezistonin tundimit të puthjes...

Politikë 13:36 - 22 Dhjetor, 2020

Braçe “i frikësuar” nga Covid/ Shfaqet me dy maska në takim, Rama i thur lavde

Kryeministri Edi Rama dhe zëvendëskryeministri Erion Braçe kanë inspektuar rindërtimin e rrugëve rurale në Myzeqe. Braçe “i frikësuar” nga Covid,  është shfaqur krah Ramës, me dy...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 500 qytetarë
Aktualitet 15:56 - 21 Dhjetor, 2020

Policia bën kërdinë me gjoba/ Mbi 1200 qytetarë “rebelë”

U konstatuan duke lëvizur pa maskat mbrojtëse, gjatë fundjavës, ndëshkohen me masë administrative 3.000 lekë, 1267 qytetarë. Ndëshkohet me 1.000.000 lekë një subjekt që ushtronte aktivitetin...

Aktualitet 15:35 - 17 Dhjetor, 2020

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Gjobiten mbi 300 qytetarë

Shërbimet e Policisë në të gjithë vendin kanë ndëshkuar me masë administrative 352 shtetas që janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse. Ndëshkohet me 1.000.000 lekë...

Blog 08:28 - 13 Dhjetor, 2020

Gënjeshtrat e mohuesve:Ja sa është numri real i asimptomatikëve me Covid-19

Gënjeshtra më e përmendur nga mohuesit ekzistencës së virusit, me synim sfidimin e masave kufizuese për të menaxhuar emergjencën shëndetësore të nxitur nga Covid-19, pretendon se...

Pak para protestës/ “Blindohet” Ministria e Brendshme, policët më maska kundërgaz
Sociale 17:28 - 10 Dhjetor, 2020

Pak para protestës/ “Blindohet” Ministria e Brendshme, policët më maska kundërgaz

Teksa kanë mbetur vetëm pak minuta nga nisja e protestës së paralajmëruar në orën 18, Policia e Shtetit ka ndërmarrë një plan masash për ruajtjen e...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 500 qytetarë
Aktualitet 16:29 - 9 Dhjetor, 2020

Policia bën “namin”/ Për dy ditë gjobit 1325 qytetarë për mosmbajtjen e maskës

Rebelët vijojnë të dalin në rrugë pa maskë. Ndonëse po bëhen gati 2 muaj nga dita kur është dhënë ky vendim, qytetarët ende nuk po sensibilizohen....

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 500 qytetarë
Aktualitet 14:22 - 7 Dhjetor, 2020

Policia me “dorë të hekurt” gjatë fundjavës/ Gjobit 2106 qytetarë për mosmbajtjen e maskës

Teksa vendi po përballet me shifra të larta të rasteve me COVID-19, jo të gjithë qytetarët gjejnë mirëkuptimin për të zbatuar protokollin e vendosur për frenimin...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 500 qytetarë
Sociale 13:48 - 2 Dhjetor, 2020

Gjobat për mosmbajtjen e maskës/ Policia ndëshkon 666 qytetarë, e pëson dhe një subjekt

Gjatë 24 orëve të fundit, policia ka vënë 666 gjoba për qytetarët që janë konstatuar pa maska mbrojtëse, kundër përhapjes së Covid-19. Gjithashtu është ndëshkuar me...

Këshilla për meshkujt/ Si të “bashkëjetoni” me lëkurën, maskën dhe mjekrën
Life Style 13:21 - 2 Dhjetor, 2020

Këshilla për meshkujt/ Si të “bashkëjetoni” me lëkurën, maskën dhe mjekrën

Nga pastrimi te stilimi, “mjekrës” duhet t’i kushtohet shumë më shumë vëmendje sot. Gjithashtu sepse, siç e kishte shpjeguar virologu Fabrizio Pregliasco , bakteret mund të...

Vijon moszbatimi i masave/ Policia gjobit 573 rebelë
Aktualitet 14:54 - 25 Nentor, 2020

Vijon moszbatimi i masave/ Policia gjobit 573 qytetarë “rebelë”

Ndëshkohen me masë administrative 3.000 lekë, 573 qytetarë që u konstatuan duke lëvizur pa maskat mbrojtëse. Gjithashtu, ndëshkohen me masë administrative 10.000 lekë, 3 qytetarë që...

Epidemiologu “i prerë”: Covid do qëndrojë mes nesh aq ditë sa të shohim njerëz pa maska
Shëndeti 08:17 - 24 Nentor, 2020

Epidemiologu “i prerë”: Covid do qëndrojë mes nesh aq ditë sa të shohim njerëz pa maska

Epidemiologu Skënder Murtezani në një lidhje me Skype nga SHBA-ja me “Abc-në e mëngjesit” tha se Covid-19 do të qëndrojë mes nesh për aq kohë sa...