Connect with Us

All posts tagged "mashtrim"

Politikë 14:43 - 9 Prill, 2021

Mashtrimi i radhës/ Basha rikthehet te Teatri dhe firmos kontratën

Kreu i PD, Lulzim Basha është kthyer sot para hapësirës ku ka qenë Teatri Kombëtar. Mësohet se Basha ka shkuar për të firmosur para Robert Budinës...

I gënjeu me listat për deputetë/ Pas përplasjes, Basha, braktiset në Korçë
Politikë 14:24 - 31 Mars, 2021

I gënjeu me listat për deputetë/ Pas përplasjes, Basha, braktiset në Korçë

Ditën e sotme kryetari i PD, Lulzim Basha ka shkuar në Korçë, ku ka zhvilluar takime me qytetarë. Në fakt, si takime me qytetarë i ka...

Paralajmërimi mbi mashtrimin e rrezikshëm në Instagram që kontrollon llogarinë tuaj në sekonda
Teknologji 14:28 - 30 Mars, 2021

Paralajmërimi mbi mashtrimin e rrezikshëm në Instagram që kontrollon llogarinë tuaj në sekonda

Instagram ka paralajmëruar përdoruesit të kujdesen për mashtruesit që kontaktojnë përmes mesazhit direkt dhe duke pretenduar se janë nga kompania. Ajo tha se disa njerëz kanë...

Shënim/ Rama-Basha po spostojnë LSI njësoj si në vitin 2017
Politikë 14:00 - 22 Mars, 2021

Drejt pazarit të radhës me Ramën/ Luli mashtron demokratët

Kreu i Partisë Demokratike, njëherësh kreu i Opozitës, Lulzim Basha, duket se po vijon marrëveshjen e 17 Majit 2017 me Kryeministrin Edi Rama. Akuzat, tentativat për...

Basha gënjen sërish Enno Bozdon/ Tani e lë me gisht në gojë
Politikë 12:42 - 8 Mars, 2021

Basha gënjen sërish Enno Bozdon/ Tani e lë me gisht në gojë

Lulzim Basha ka gjetur sërish hapësirën e tij si një mjeshtër i madh i manipulimit të bashkëpunëtorëve dhe hedhjes së tyre në koshet e plehrave. Këtë...

Fiks Fare/ Skemat e mashtrimeve në internet: Paguaj 150 USD, sill 3 klientë që të marrësh bonus…
Denoncim 21:53 - 2 Mars, 2021

Fiks Fare/ Skemat e mashtrimeve në internet: Paguaj 150 USD, sill 3 klientë që të marrësh bonus…

Fiks Fare denoncoi një skemë mashtrimi që qarkullon në internet, ku qindra persona janë kontaktuar nga “agjentë” anonimë për të paguar 150 dollarë. Dhe, pasi bëjnë...

“Kanë rënë pre e mashtrimit të vizave”/ Ambasada e SHBA këshillon qytetarët
Aktualitet 11:31 - 26 Shkurt, 2021

“Kanë rënë pre e mashtrimit të vizave”/ Ambasada e SHBA këshillon qytetarët

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës përmes një njoftimi u ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë që të kenë kujdes dhe të mos bien pre e...

Ndërpreja e vaksinimit në Fier/ Dasho nxjerr zbuluar Ramën: Justifikohet me grevën e kontrollorëve
Shëndeti 17:00 - 21 Shkurt, 2021

Si dhe sa ka mashtruar qeveria?/ Dasho nxjerr shifrat, si po manipulohet numri i vdekjeve nga Covid

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho ka reaguar përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale, ku nxjerr zbuluar Ministrinë e Shëndetësisë dhe Komitetin e Ekspertëve...

Stop denoncoi mashtrimin për punësim në Gjermani/ Perla Angjenci u kthen paratë qytetarëve
Denoncim 21:36 - 19 Shkurt, 2021

Stop denoncoi mashtrimin për punësim në Gjermani/ Perla Angjenci u kthen paratë qytetarëve

Në muajin Janar, emisioni Stop në Tv Klan denoncoi rastin e dy kushërinjve, të cilët ishin mashtruar nga Verjana Gega e “Perla Agency”. Ajo kishte shpallur...

Vota e emigrantëve/ Mark Gjonaj: Mashtrimi më i madh i politikanëve të Shqipërisë
Politikë 20:10 - 17 Shkurt, 2021

Vota e emigrantëve/ Mark Gjonaj: Mashtrimi më i madh i politikanëve të Shqipërisë

Ndërsa debatet e politikes së ditës në Shqipëri janë përqendruar tashmë tek fushata që, edhe pse nuk ka nisur zyrtarisht, është duke vazhduar, duket se një çështje e madhe që është premtuar në mënyrë sistematike,...

Trafik i lëndëve narkotike/ Arrestohet ish kryeplaku i fshatit dhe i biri
Kronika 13:40 - 16 Shkurt, 2021

Prezantoheshin si administratorë të një banke dhe mashtruan një qytetar/ Arrestohet nje grua, në kërkim një tjetër

Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në DVP Tiranë, nisur nga informacionet e marra në rrugë operative për dy shtetas që prezantoheshin si administratorë...

Kronika 12:38 - 13 Shkurt, 2021

Video-Pjesë e një grupi të strukturuar kriminal/ Arrestohen në Korçë dy të shumëkërkuarit

Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore,...

Kronika 12:11 - 10 Shkurt, 2021

Mashtronte në rrjetet sociale për ndihma për të sëmurë/ Arrestohet 19 vjeçari në Shkodër

Pas një hetimi disamujor, duke vlerësuar maksimalisht situatën kriminale të krijuar, Njësia për Hetimin e Krimeve Kibernetike ka kryer hetime të plota dhe të shpejta në...

Aktualitet 22:51 - 8 Shkurt, 2021

Dalin përgjimet/ Ja bisedat që nxorën zbuluar infermieren e spitalit Covid 2

Vajza që shihni në foto është Sidorela Çela, infermierja e arrestuar bashkë me dy kolege në lidhje me skandalin në ‘Shefqet Ndroqi’, ku sanitarja e spitalit,...

Tabaku: Rama mashtroi shqiptarët me rritjen ekonomike imagjinare
Politikë 17:55 - 4 Shkurt, 2021

Tabaku: Rama mashtroi shqiptarët me rritjen ekonomike imagjinare

Partia Demokratike akuzon kryeministrin Edi Rama se ka mashtruar shqiptarët. Në një deklaratë për mediat, ish-deputetja e PD Jorida Tabaku tha se rënia ekonomike e Shqipërisë...

Sociale 08:57 - 25 Janar, 2021

Gjyshi i nuses e mashtroi për tokën/ Dhëndri i kërkon 10 mijë euro: Pse më gënjeve i mashtrues?

Pjesë e seancës së ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare janë bërë Klitoni dhe Hairi për një problem që ka nisur para 7 vitesh....

Perlat e Salianjit/ Babalja i Lozhanit: Këngët patriotike janë serenata
Politikë 13:31 - 20 Janar, 2021

Tjetër skandal nga Ervin Salianji/ Kapet në mashtrim

Ditën e djeshme, gjatë prezantimit të Edmond Spahos si drejtues qarku në Korçë, janë dy detaje që bien në sy nga fjala e Ervin Salianjit, i...

Politikë 12:59 - 20 Janar, 2021

Çfarë përfaqëson Edmond Spaho për Korçën

Ditën e djeshme, Ervin Salianji, deputeti “Babale” i Lulzim Bashës dhe njeriu i videos famoze me G.D., në parlament ka prezantuar Edmond Spahon si drejtues të...

Basha tenton tu hedh hi syve shqiptarëve/ Nuk kam asnjë vilë
Politikë 23:25 - 14 Janar, 2021

Basha tenton tu hedh hi syve shqiptarëve/ Nuk kam asnjë vilë

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka tentuar tu hedh hi syve shqiptarëve, duke mohuar vilat që ka marrë nga oligarkët. Basha ka marrë vila nga...

Qëlluan me armë zjarri një shtetas në Shkodër/ Autori arrestohet pas 4 muaj në arrati, dy të tjerë në kërkim
Kronika 14:22 - 14 Janar, 2021

I zhvati një qytetareje 270 mijë euro/ Arrestohet 51-vjeçari në Tiranë

Policia ka arrestuar një 51-vjeçar në Tiranë pasi i ka zhvatur një shumë prej 270 mijë eurosh një qytetareje. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në vitin...

Aktualitet 12:53 - 14 Janar, 2021

Mashtrimi i sanitares/ Reagon Shoqata e Infermierëve: Të hetohet deri në fund!

Shoqata e Infermiereve të Shqipërisë ka reaguar pas skandalit me sanitaren e spitalit “Shefqet Ndroqi”, e cila i zhvati 8 milionë lekë vajzës së një pacienteje...

Kronika 11:10 - 14 Janar, 2021

Vendimi për Tire Alldervishin/Gjyqtarja: Publiku i tronditur, ka nevojë për hetim të thelluar!

Gjykata dha sot masën e sigurimit “arrest me burg” për sanitaren e spitalit Covid-2, Tire Alldervishi me akuzën e mashtrimi.. Gjatë shpalljes së vendimit gjyqtarja e...

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Nipi i Sadriut mëson të vërtetën e Meralit
Life Style 10:35 - 5 Janar, 2021

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Nipi i Sadriut mëson të vërtetën e Meralit

Në shtëpinë e Sadriut shkon për të jetuar nipi i tij Ezhder. Sadri nuk e pret aspak mirë Ezhderin duke qenë se ai është njeri problematik....